Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?


zebul

Rekomendowane odpowiedzi

niezle ten silnik musial byc przegrzany ze az blok sie wygial :kox:

wsumie przykra sprawa ale z uzywanym autami to troche loteria czasem ma sie pecha i trafia na zajechany egzemplarz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde plyn dziury,nastraszyliście chłopaka a jemu tylko uszczelkę wywaliło może nawet nie trzeba planować glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt go nie straszny

podajemy tylko to co moze sie stać ale wcale nie musi

zreszta jestem bardzo ciekaw dalszej czesci tej historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończyła się na planowaniu głowicy + wymiana uszczelek, oleju, świec. Koszt całkowity naprawy 500 PLN. Jak dotąd mam za sobą 500 km i narazie wszystko gra.

A nie mowilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszana!!! Po tysiącu kilometrów jestem w punkcie wyjścia. Historia zatoczyła koło. Nie wiem co robic dalej.

Wg mnie to dałeś ciała że nie zadzwoniłeś do sprzedawcy i nie postraszyłeś go sądem :confused4:

Masz dwa wyjścia albo zrobić kogoś w konia i sprzedać mu takie auto jak nabyłeś,albo zrobić silnik tylko tak jak pisze Tomasz i masz pewność że jest zrobione dobrze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rozwiazanie był by zakup calego silika? Szkoda że nie wyciagnołes silika i nie sprawdziłeś bloku tak jak pisali koledzy i ja. Teraz masz trzy rozwiązania: Dwa takie jak pisze kolega wesz82 lub wymiana calego silika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do wymiany silnika. Na allegro silnik AHL z 140 tyś na karku kosztuje 1100 PLN, a naprawa (pytałem po kilku zakładach) ponad dwa tysie, bo w grę chodzi kapitalny remont silnika - dodam ,że ten szrot bierze litr oleju na 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do wymiany silnika. Na allegro silnik AHL z 140 tyś na karku kosztuje 1100 PLN, a naprawa (pytałem po kilku zakładach) ponad dwa tysie, bo w grę chodzi kapitalny remont silnika - dodam ,że ten szrot bierze litr oleju na 300 km.

Skąd masz pewność że silnik zakupiony nie będzie gorszy od Twojego????????

Jaki silnik chcesz zmienić to jedynie z samochodu jeszcze nie rozebranego po którego stanie będziesz mógł coś stwierdzić :wink4:

Ja bym proponował kapitalke,bynajmniej wiesz co masz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do wymiany silnika. Na allegro silnik AHL z 140 tyś na karku kosztuje 1100 PLN, a naprawa (pytałem po kilku zakładach) ponad dwa tysie, bo w grę chodzi kapitalny remont silnika - dodam ,że ten szrot bierze litr oleju na 300 km.

Skąd masz pewność że silnik zakupiony nie będzie gorszy od Twojego????????

Jaki silnik chcesz zmienić to jedynie z samochodu jeszcze nie rozebranego po którego stanie będziesz mógł coś stwierdzić :wink4:

Ja bym proponował kapitalke,bynajmniej wiesz co masz :wink4:

zrobisz kapitelke to bedziesz ial praktycznie nowy silnik. Z tymi na allegro jest różnie. Jak juz kupywać to tak jak kolega pisze tylko z samochodu który jeździ i wiesz co z nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem koszty czesci, przyjmując ze wiele rzeczy nadaje sie powtórnie do montażu

bedzie jakieś 1200 zł + obróbka głowicy + robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem silnik na ten sam model. Koszt całkowity 3 tyś PLN. Silnik 1500 PLN(allegro wg sprzedawcy 12 tyś przebiegu), sprzęgło 500 PLN, rozrząd i pompa wody 500 PLN, robocizna 400 PLN. Po pięciu kilometrach ... przebiłem oponę. Zaraz idę ją wymienić. Ciekawe co mnie jeszcze czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...