Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Chip tuning Audi A4 B9 2.0 TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie! Czy ktoś z Was orientuje się w temacie chptuningu sterownika silnika i skrzyni auta? . Pacjent: A4 2.0 tfsi 204 quattro 2022 rok. Jestem z Poznania i szukam kogoś kto zrobi mi soft skrzyni i silnika. Pytałem w kilku miejscach ale wszędzie słyszę, że tych nowych ecu nie da się programować. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Opublikowano

Da się,  musisz tylko trafic w "odpowiednich" ludzi.

Kolejną niespodzianką będzie cena za taką usługę 

Opublikowano
  • Autor
25 minut temu, Dev napisał(a):

Da się,  musisz tylko trafic w "odpowiednich" ludzi.

Kolejną niespodzianką będzie cena za taką usługę 

Znasz kogoś z tych „odpowiednich”?

Opublikowano

Znam, ostatnio "ćwiczyli" tiguana R 320kM w serii, wyszło 360

Opublikowano

Nikt Ci nie zrobi tuningu skrzyni S-tronic w A4 B9 po 18r ponieważ wszystkie te skrzynie 0CK, 0CL, 0CJ od około 2018-19r mają nowy hardware 0HK, który na obecną chwilę nie został nigdzie złamany i żadne urządzenie na świecie nie odczyta tej skrzyni. Przed 19r starsze hardware owszem bez problemu. Jeśli ktoś twierdzi, że zrobi to po prostu nie ma o tym pojęcia i się przekona jak do niego pojedziesz (a skoro nie ma pojęcia i tego nie wie to znaczy, że nie ma nowszych aut do roboty bo ludzie go mijają łukiem).
Co do silnika to podobnie wersja 204KM jest na ECU Bosch, który od około 2022r jest zablokowany  przez producenta nowym typem blokady. Urządzenia na rynku jeszcze tego nie robią. Są już pojedyncze osoby za granicą, które są w stanie odblokować ECU, ale trzeba wysłać sterownik na kilka dni i koszt takiego odblokowania zaczyna się od 500E w górę. Jeśli odblokują Ci to potem będzie możliwy tuning silnika.
Nie mylić tego silnika z wersjami 45TFSI- 245KM, 252KM, 265KM tam są sterowniki Continentala i nie mają takiej blokady jak BOSCH i można je robić bez większych problemów.
PS. Co do Tiguana to silniki poprzeczne i całkiem inne skrzynie DQ500/DQ381, które robią się nawet po najnowsze roczniki.

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, Galetto napisał(a):

Nikt Ci nie zrobi tuningu skrzyni S-tronic w A4 B9 po 18r ponieważ wszystkie te skrzynie 0CK, 0CL, 0CJ od około 2018-19r mają nowy hardware 0HK, który na obecną chwilę nie został nigdzie złamany i żadne urządzenie na świecie nie odczyta tej skrzyni. Przed 19r starsze hardware owszem bez problemu. Jeśli ktoś twierdzi, że zrobi to po prostu nie ma o tym pojęcia i się przekona jak do niego pojedziesz (a skoro nie ma pojęcia i tego nie wie to znaczy, że nie ma nowszych aut do roboty bo ludzie go mijają łukiem).
Co do silnika to podobnie wersja 204KM jest na ECU Bosch, który od około 2022r jest zablokowany  przez producenta nowym typem blokady. Urządzenia na rynku jeszcze tego nie robią. Są już pojedyncze osoby za granicą, które są w stanie odblokować ECU, ale trzeba wysłać sterownik na kilka dni i koszt takiego odblokowania zaczyna się od 500E w górę. Jeśli odblokują Ci to potem będzie możliwy tuning silnika.
Nie mylić tego silnika z wersjami 45TFSI- 245KM, 252KM, 265KM tam są sterowniki Continentala i nie mają takiej blokady jak BOSCH i można je robić bez większych problemów.
PS. Co do Tiguana to silniki poprzeczne i całkiem inne skrzynie DQ500/DQ381, które robią się nawet po najnowsze roczniki.

Masz rację. Ćwiczyłem taki temat wysyłania sterownika w przypadku mojego drugiego auta ( BMW M340i z 2023). Sterownik wysłany do Finlandii (?firma Femto) czekałem na niego ponad miesiąc zastanawiając się czy w ogóle wróci. Fakt, że teraz można go programować do woli. Jednak po tamtych doświadczeniach już raczej nie będę się w to bawił w przypadku A4, które ma być typowym daily. Trzeba będzie skrzynię permanentnie w trybie S używać i tyle. Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 11.01.2025 o 22:56, AudiA4B9 napisał(a):

Witajcie! Czy ktoś z Was orientuje się w temacie chptuningu sterownika silnika i skrzyni auta? . Pacjent: A4 2.0 tfsi 204 quattro 2022 rok. Jestem z Poznania i szukam kogoś kto zrobi mi soft skrzyni i silnika. Pytałem w kilku miejscach ale wszędzie słyszę, że tych nowych ecu nie da się programować. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Witam, uderz do tuneforce. Oni sa z komornik - jedni z lepszych. Robilem juz tam 2 auta i jak odbiore swoie a5 z 2021r  2.0tfsi to jade do nich. Tylko u mnie jest 265km i te sa podatne na podniesienie mocy ( turbina continental). Co do skrzyni to sie nie da

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.01.2025 o 19:56, retro123 napisał(a):

Witam, uderz do tuneforce. Oni sa z komornik - jedni z lepszych. Robilem juz tam 2 auta i jak odbiore swoie a5 z 2021r  2.0tfsi to jade do nich. Tylko u mnie jest 265km i te sa podatne na podniesienie mocy ( turbina continental). Co do skrzyni to sie nie da

A oni jeszcze w Komornikach działają? W zeszłym roku robili mi soft w Superb 272 i musiałem do nich do Piły jechać. Poza tym lekko mi „podpadli”, bo polegli na zrobieniu programu w Tiguanie 1.5 tfsi z 2022 ( wczesniej zaklinali się na wszystkie spospoby, ze napewno dadzą radę). 

Opublikowano
WWW.FACEBOOK.COM

Dzień dobry , Dzień dobry ! ? Witajcie drodzy czytelnicy oraz hejterzy ? chwile Nas nie było i już pewnie myśleliście że NaviTronic się skończył , niestety muszę was zmartwić - pchamy...

 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 30.01.2025 o 16:42, Deniro napisał(a):
WWW.FACEBOOK.COM

Dzień dobry , Dzień dobry ! ? Witajcie drodzy czytelnicy oraz hejterzy ? chwile Nas nie było i już pewnie myśleliście że NaviTronic się skończył , niestety muszę was zmartwić - pchamy...

 

Witaj. Czy jesteście w stanie zrobić coś ze skrzynią ( podniesienie obrotów minimalnych, zmniejszenie laga) w A4 2022 40tfsi quattro? Pozdrawiam

Opublikowano

Nie ma takiej możliwości na dzień dzisiejszy. Robią tylko adaptację i nie ma co zaklinać rzeczywistości, że coś to zmienia. Obroty nadal są tam, gdzie były. Trzeba jeździć w trybie S niestety.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam Panowie. Czy jeśli mam ten sam silnik, tyle że auto rok 2021 to jest jakaś szansa że sterownik będzie modyfikowalny?

Pozdrawiam

Opublikowano
W dniu 29.03.2025 o 13:52, sebmajk napisał(a):

Witam Panowie. Czy jeśli mam ten sam silnik, tyle że auto rok 2021 to jest jakaś szansa że sterownik będzie modyfikowalny?

Pozdrawiam

Kiedyś na pewno.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A czy tą skrzynię można modyfikować, Q5  06.2018r ??

 

Adres 02: Skrzynia biegów (J217)       Plik etykiet:| 0CJ-927-156.clb
   Oznaczenie elementu SW: 80A 927 155 AG    HW: 0CJ 927 156 
   Komponent: 0CJ 20TFSIRdW H05 0001  
   Weryfikacja: --H05---    Numer seryjny: 0000001358 CVN: B75A1EFD
   Kodowanie: 000001
   Kod serwisu: WSC 02391 785 00200
   Zbiór danych ASAM: EV_TCMDL382021 002027
   ROD: EV_TCMDL382021_AU49.rod
   VCID: 6E85CEA51014FBAAED7-803A

Edytowane przez burton

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 30.06.2025 o 20:34, burton napisał(a):

A czy tą skrzynię można modyfikować, Q5  06.2018r ??

 

Adres 02: Skrzynia biegów (J217)       Plik etykiet:| 0CJ-927-156.clb
   Oznaczenie elementu SW: 80A 927 155 AG    HW: 0CJ 927 156 
   Komponent: 0CJ 20TFSIRdW H05 0001  
   Weryfikacja: --H05---    Numer seryjny: 0000001358 CVN: B75A1EFD
   Kodowanie: 000001
   Kod serwisu: WSC 02391 785 00200
   Zbiór danych ASAM: EV_TCMDL382021 002027
   ROD: EV_TCMDL382021_AU49.rod
   VCID: 6E85CEA51014FBAAED7-803A

Tak.

Opublikowano

Dzięki, już zrobione.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć 

 

Nabyłem b9 avant  21r. 45 tfsi quattro mhev, kod silnika DMTA.

 

Auto jest jeszcze na gwarancji fabrycznej do maja przyszłego roku, więc do tego czssu nie będę grzebał, ale chciałbym już zasięgnąć języka.

 

Jak wygląda temat chiptuningu w tym aucie z miękka hybrydą? Czy chip wiąże się z usunięciem tego systemu, a co za tym idzie, wzrostem spalania? Możecie polecić jakies godne zaufania firmy, które się tym zajmują i faktycznie stroją konkretny egzemplarz, a nie wgrywają gotowce? Jestem z okolic Wrocławia. 

 

Edytowane przez bambaryła

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Mam pytanie czy ta skrzynia jest modyfikowalna? :

Adres 02: Skrzynia biegów (J217) Plik etykiet:| 0CJ-927-156.clb

Oznaczenie elementu SW: 80A 927 155 AJ HW: 0CJ 927 156

Komponent: 0CJ 20TFSINAR H05 0001

Weryfikacja: --H05--- Numer seryjny: 0000001639 CVN: 9FDB4184

Kodowanie: 000001

Kod serwisu: WSC 02391 785 00200

Zbiór danych ASAM: EV_TCMDL382021 002027

ROD: EV_TCMDL382021_AU49.rod

VCID: 71BFD5D9012AE45271D-8024

Opublikowano
W dniu 5.02.2025 o 21:20, black70 napisał(a):

Nie ma takiej możliwości na dzień dzisiejszy. Robią tylko adaptację i nie ma co zaklinać rzeczywistości, że coś to zmienia. Obroty nadal są tam, gdzie były. Trzeba jeździć w trybie S niestety.

Nie prawdą nie sama adaptacja , broty są wyższe trzyma około 1400 w serii spada na 1000-1100

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Hej i jak zmieniło się coś w modyfikacji softu skrzyni stronic? A4 b9 2023 2.0 tdi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.