Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8.5 Limo S-Line 2.0T FlexFuel Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, marky2552 napisał(a):

Torsen w B8 z usa ma osobny zjew i wlew. Dyfer przód i tył mają osobne korki 

No to zagadka rozwiązana ;) 

13 godzin temu, marky2552 napisał(a):

Widzę ten sam zestaw co i u mnie ??

Musialem od kogoś pozgapiac ??

 

Ogarnalem ostatnio wyświetlacz z MMI bo nie szło patrzec,jest jak nówka ;)

IMG_1493.thumb.jpeg.f2bb9e7be7668d82732833e3e7012e9f.jpeg

IMG_1514.thumb.jpeg.44d9a3ffae7c63edd98bdeda4041f8ff.jpeg

 

IMG_1725.thumb.jpeg.401fce344774a463611093be8c552899.jpeg

Opublikowano

polerowałeś i folia?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, marcin_o23 napisał(a):

polerowałeś i folia?

Dokładnie,ale do polerki lepiej mieć jakąś mocniejsza paste bo ja się męczyłem Menzerna 2500

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Dawno nic nie bylo,a troche czerni na furze przybyło:

-Listwy oklejone folia 3M na czarny połysk,drugi raz w życiu oklejałem i myślę że za trzecim była by już naprawdę igła ?

IMG_2230.thumb.jpeg.f2365b7f83980919d665dad90629d1b1.jpegIMG_2226.thumb.jpeg.b6e2ad63a1fb4f668fb76429933a37a1.jpeg
-znaczki S-Line zmienione na czarne,odrazu pomalowane klarem z pistoletuIMG_2450.thumb.jpeg.52c7af4b9275bb110962c054dfba5271.jpeg

No i znajomy miał do sprzedania ładne Rotory 19 z dość zdrowymi Pilot Sportami 4s w dobrej cenie więc długo się nie zastanawiałem.

Musze wkoncu sprezyny zamówić bo na ten przód to patrzeć nie idzie 

IMG_2517.thumb.jpeg.629c2e71a7a50940b06033dc7e31fc3e.jpegIMG_2398.thumb.jpeg.3552463896e275303822da58107ada84.jpeg

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Ostatnio pare pierdół wpadło -dodatkowy filtr kabinowy z ali (bardziej go zamontowalem jako ochrona dmuchawy przed lisciami i innymi syfami)

IMG_2430.thumb.jpeg.971b386b91dde71b9a922d2ebc40683a.jpeg
-kostki czujników oleju bo były popekane

IMG_2746.thumb.jpeg.73e1d394f139d83042c494758a17cf71.jpegIMG_2743.thumb.jpeg.3731c4ad0e9d755ddeb1de6940e7fa6f.jpeg

-osłona przegubu lewy przód 

IMG_2974.thumb.jpeg.b788b95a94a694ce163be3e8972589d7.jpeg
-korek płynu chłodniczego 

IMG_2207.thumb.jpeg.d4867c4210122e24f7e0f72bdaf98bf3.jpeg
-nowy aku Varta 110Ah 920A - stary jeszcze ori z końcówki 2015r byl 

No i jeszcze mniejsze drobiazgi takie jak - pasek korka paliwa,spryski mgiełki z passata,kierunki w lusterka dynamiczne od chińczyków,siatka do bagażnika

IMG_2723.jpeg

Edytowane przez Marfiol

Opublikowano
  • Autor

Ostatnio lampy przód dostały nowe życie,miala być zmiana światłowodów (lewy się przepalil) + kloszy a finalnie są jeszcze nowe obudowy,odblysniki i już przy okazji soczewki eu.

IMG_3196.thumb.jpeg.a12e21ffc347a68ff428d6de6bde610c.jpegIMG_3258.thumb.png.88020044657c089b81d33d935849c0ee.png

No i jakieś tam amatorskie „ditejlingi” wjechały 😝

IMG_3182.thumb.jpeg.165d141dfc1af9222dd99c2df37cfd16.jpeg

IMG_3173.thumb.jpeg.dde7289c1dfc8d5c723ed55aed3066ab.jpeg

IMG_3171.thumb.jpeg.b139c94d840281b7238bc655dea6b10b.jpegIMG_3172.thumb.jpeg.a9bf3371923d3c93656b55d595a34ce7.jpeg

IMG_3168.thumb.jpeg.6537d9d9976de6cf1458a063ba0909c8.jpegIMG_3169.thumb.jpeg.4de83247257d1e2d137f7d5ef806b9d1.jpeg

Na koniec auto zabezpieczone powloka Ultra Coat Carbon - pierwsza styczność z ceramika,zobaczymy ile poleży 😁

IMG_3193.thumb.jpeg.497eae4c0689e0641dedfeba4eadae7b.jpeg

 

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Jakiś czas temu zderzak przedni polakierowany na nowo bo było sito straszne,przy okazji intercooler podmieniony na nówkę dedykowana do 3.0TDI - były dwa podejścia do FMICa ale doszedłem do wniosku,że tylko ten na cały przód ma jakiś sens więc póki co odpuściłem.

Najwazniejsze,że mniej puchnie niż na serii.

IMG_3512.thumb.jpeg.50afdd8a737593de0f6316c3f7289af6.jpeg

 

133.246kkm

-olej + płukanka i filtry

IMG_3818.thumb.jpeg.7002ec91d513dd68c1352e73e42f679a.jpeg

Zaniedlugo by trzeba heble zmienić,odme ori profilaktycznie też kupiłem i cewki chce zmienić.

O eibachach nie wspominam bo już chyba 3miesiace leżą w kartonie i czekają 🤣

Ostatnio fura strzeliła trase ze slaska nad morze jakieś 660km w jedna strone i powiem szczerze za***iście sie w trasie jezdzi,skrzynia tez mega dluuga

IMG_3766.thumb.jpeg.13282c954c23c0246b55bc1edb86165f.jpeg

 

 

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

134.845kkm 

-tarcze i klocki przód

-klocki tył 

i troche odświeżone zaciski 

IMG_4028.thumb.jpeg.80aa9261af237423a403e39be2c16f37.jpeg

-Moduł CarPlay 

IMG_4051.thumb.jpeg.33e921d8e212d8869ad33815596adffc.jpeg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

136.340kkm

Koło pasowe ina nie wytrzymało presji,wymiana na ori,wymiana simmeringu + profilaktycznie sprzęgło alternatora 

IMG_4268.thumb.jpeg.7bd3987fb22297d21f944181b2853afa.jpegIMG_4314.thumb.jpeg.8019b0f18365c06ee1fbd9fb9f299f5f.jpeg

-Płyn hamulcowy ATE SL6

-Fedry Eibach ProKit

IMG_4365.thumb.jpeg.26362a1f9847a2c33f5d148ba421a0f2.jpegatt.aXlX7Sc5qY-MQZlkQjjIP0cD0746aIft6WSWymDLceA.thumb.jpeg.7c327bde0dfa72b540a71bc50567fe51.jpeg

 

Opublikowano

To się wykosztowałeś za to koło. No ale ori to ori .Ja już przerabiałem koło pasowe INA nigdy więcej , błędów więcej niż to było warte a samochód stał pół roku bo nie można było namierzyć usterki 👍

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, marky2552 napisał(a):

To się wykosztowałeś za to koło. No ale ori to ori .Ja już przerabiałem koło pasowe INA nigdy więcej , błędów więcej niż to było warte a samochód stał pół roku bo nie można było namierzyć usterki 👍

No 660zl.. Ale mam nadzieję,że teraz będzie spokój.

I tak całe szczęście że ujebalo sie praktycznie pod brama,a nie gdzieś w trasie 🫣

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

139.751kkm

Standardowo Meguin 5w40 + 25minutowa sesja z Archoil 2820 przed wymiana.

I niedawno wpadł set zimowy i był jeden śnieżny dzień 😆

IMG_5172.thumb.jpeg.26beacbc40727e57282a141ea051f67d.jpeg
IMG_4935.thumb.jpeg.98c4bdf5ab654b0ec27ab66650dc1916.jpegIMG_4885.thumb.jpeg.6c206bbbed4ec0a84aedb0843f90a4b6.jpeg

Opublikowano

Też używałem i używam tej płukanki. Choć przeszedłem na olej Ravenol VST ,ale Meguin też jest dobry

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, marky2552 napisał(a):

Też używałem i używam tej płukanki. Choć przeszedłem na olej Ravenol VST ,ale Meguin też jest dobry

Płukanka jest kozak,chcę jeszcze następnym razem sprawdzić PulseGT.

Niezły szlam się spuszcza z tych silników..

Ja jakiegoś dużego rozeznania nie mam,ale Meguin mi pasuje - cena nie jest wygórowana,niewiele mi go znika,nigdy olej więcej niż 96/98 stopni nie ma no i bazując na wszystkich informacjach jest dość dobry.

Najważniejsze zmieniać często 😃

Opublikowano

no ja zmieniałem co 6k km może to przerost formy nad treścią dla niektórych ,ale robiłem tak i w kolejnym tfsi będę robił tak samo 

Opublikowano

ja w eSie zmieniam co 3

 

:decayed:

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, marky2552 napisał(a):

no ja zmieniałem co 6k km może to przerost formy nad treścią dla niektórych ,ale robiłem tak i w kolejnym tfsi będę robił tak samo 

Ja wcześnie B8 to latałem takie większe dystanse,od jakiegoś czasu dziennie 5km dojeżdżam do roboty i wiesz jaki ja robie przerost formy nad treścią ? Robie kółko po wsi żeby były te 2km więcej i się chociaż olej zagrzał 😆🤣

Też wychodzę z założenia,że im częściej tym lepiej - chciałbym jeszcze wyczyścić mu nagar bo pewnie ma tego troche,sądząc po samym przebiegu auta to raczej robiło krótkie trasy 

Opublikowano
1 godzinę temu, Marfiol napisał(a):

Ja wcześnie B8 to latałem takie większe dystanse,od jakiegoś czasu dziennie 5km dojeżdżam do roboty i wiesz jaki ja robie przerost formy nad treścią ? Robie kółko po wsi żeby były te 2km więcej i się chociaż olej zagrzał 😆🤣

Też wychodzę z założenia,że im częściej tym lepiej - chciałbym jeszcze wyczyścić mu nagar bo pewnie ma tego troche,sądząc po samym przebiegu auta to raczej robiło krótkie trasy 

To są tu tacy co nie robią kółek żeby się auto nagrzało? 🤪

Opublikowano
  • Autor
W dniu 23.12.2025 o 23:19, dliwski napisał(a):

To są tu tacy co nie robią kółek żeby się auto nagrzało? 🤪

Sami swoi jednak 😃

Mi się sąsiedzi pruja,że czekam aż ze ssania zejdzie 😆

Opublikowano

Robienie kółek potem wychodzi w warsztacie jak będziesz miał wahacze i inne części do wymiany.:pali:

Tylko spokojna jazda.:cygaro:

Edytowane przez NelsonPL

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.