Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Długie odpalanie w Audi A4 B8 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzien dobry. Mam takie pytanko. Bo przy odpalaniu wiadomo najpierw wciskam sprzeglo a potem kluczyk i jest tak ze dlugo jest cisza. Mysle ze ze trzy sekundy a czasem moze i piec bo zdazy sie wlaczyc radio a on dopiero kreci i odpala. Nie kreci dlugo. Chodzi o to ze zanim zacznie krecic to jest taka dosc dluga cisza. Czy to normalne? Ewentulanie do czego zajrzec?

Opublikowano

Błędy?

Opublikowano
54 minuty temu, lukpie napisał(a):

Dzien dobry. Mam takie pytanko. Bo przy odpalaniu wiadomo najpierw wciskam sprzeglo a potem kluczyk i jest tak ze dlugo jest cisza. Mysle ze ze trzy sekundy a czasem moze i piec bo zdazy sie wlaczyc radio a on dopiero kreci i odpala. Nie kreci dlugo. Chodzi o to ze zanim zacznie krecic to jest taka dosc dluga cisza. Czy to normalne? Ewentulanie do czego zajrzec?

Jak wchodzisz do auta naciskasz sprzęgło z hamulcem i wtedy wkładasz kluczyk i naciskasz to masz napisane starting engine i odpala. Mam tak samo w CJCA 2012 chyba, że włącze zapłon i po chwili sprzęgło i odpala od razu.

Opublikowano
56 minut temu, lukpie napisał(a):

Bo przy odpalaniu wiadomo najpierw wciskam sprzeglo a potem kluczyk

A powinieneś : Sprzęgło - kluczyk w pozycję zapłon - poczekać na zgaśnięcie kontrolki podgrzewania świec - kluczyk w pozycję rozruch.

Według mnie to, co obserwujesz, to zwłoka czasowa -  jest wymuszona przez serownik silnika na podgrzanie się świec żarowych i jej czas zależny od temperatury panującej na zewnątrz.  

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.02.2025 o 19:05, Muskel1 napisał(a):

Błędy?

Nie ma zadnych bledow. Wszystko dziala. Tylko jest ta zwloka. Mialem poprzednio identyczny samochod i byla tez zwloka ale na pewno krotsza. Moze tak jak kolega nizej napisal chodzi o to ze sa moze jakies stare swiece i dluzej sie nagrzewaja. Zaczne od tego jak cos.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.02.2025 o 19:46, Tomnik napisał(a):

A powinieneś : Sprzęgło - kluczyk w pozycję zapłon - poczekać na zgaśnięcie kontrolki podgrzewania świec - kluczyk w pozycję rozruch.

Według mnie to, co obserwujesz, to zwłoka czasowa -  jest wymuszona przez serownik silnika na podgrzanie się świec żarowych i jej czas zależny od temperatury panującej na zewnątrz.  

Prawdopodobnie masz racje. Bede to sprawdzal;)

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.02.2025 o 19:45, Adio1299 napisał(a):

Jak wchodzisz do auta naciskasz sprzęgło z hamulcem i wtedy wkładasz kluczyk i naciskasz to masz napisane starting engine i odpala. Mam tak samo w CJCA 2012 chyba, że włącze zapłon i po chwili sprzęgło i odpala od razu.

ok sprawdze

Opublikowano
19 minut temu, lukpie napisał(a):

Nie ma zadnych bledow. Wszystko dziala. Tylko jest ta zwloka. Mialem poprzednio identyczny samochod i byla tez zwloka ale na pewno krotsza. Moze tak jak kolega nizej napisal chodzi o to ze sa moze jakies stare swiece i dluzej sie nagrzewaja. Zaczne od tego jak cos.

jak jest zwłoka to świeci cały czas kontrolka świec żarowych na desce co oznacza podgrzewanie świec? im zimniej tym zwłoka dłuższa...

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

No ale przecież to elementarz rozruchu silnika diesla (starszych i młodszych aut) - rozruch po wyłączeniu się kontrolki świec żarowych. W tych "technologicznie" starszych zezwolenie na start (kontrolka) trwało znacznie dłużej. W tych nowszych świece żarowe rozgrzewają się znacznie szybciej (praktycznie w mgnieniu oka w porównaniu do tych z "poprzedniej epoki").

Tu zastosowano automat, powiedzmy dla niecierpliwych, wstrzymujący rozruch do momentu, wystarczającego rozgrzania się świec ż. i po "ukończeniu"* tego etapu włączający rozrusznik samoczynnie (oczywiście jeśli zostało to poprzedzone naszym rozkazem "włącz rozrusznik"). Proces ten przebiega sprawniej  

* W praktyce świece podczas samego rozruchu(rozrusznik porusza/kręci wałem korbowym) nadal są pod napięciem i są jeszcze jakiś czas już w trakcie działania silnika (pomijam tu etapy i różnice w jaki wysterowane są świece).

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.02.2025 o 12:21, RALF76 napisał(a):

jak jest zwłoka to świeci cały czas kontrolka świec żarowych na desce co oznacza podgrzewanie świec? im zimniej tym zwłoka dłuższa...

prawdopodobnie masz racje. Tu nie wymienialem jeszcze swiec po kupnie i moga byc stare. Od tego zaczne ale to pewnie jak zrobi sie cieplej dopiero. Zwloka jest wieksza wlasnie przez niskie temperatury czego nie polaczylem na poczatku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.