Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z prędkościomierzem + dziwna utrata mocy


Diar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od samego rana śledzę tematy na forum, przeczytałem ponad 100 stron i nie znalazłem nic. Opcja :szukaj: też nic nie wyrzuciła.

Wczoraj prędkościomierz przestał działać. Znalazłem rozwiązanie: przeczyścić kostkę przy skrzyni biegów. Z racji, że nie znam się wogle na tym - oddałem znajomemu mechanikowi i problem został rozwiązany. Tyle, że zaraz pojawił się następny...

Auto straciło moc! Czuję się jakbym nie miał turbosprężarki. Gaz wciskam do deski a auto jedzie jakby chciało a nie mogło. Już nie jest dynamiczne, tylko ospałe. Jakbym jechał przeładowanym autem pod stromą górę.

Czy rutynowe przeczyszczenie styków mogło coś przestawić? Czy może trzeba zrestartować komputer (wykasować błędy lub coś).

Dopiero jutro rano będę mógł podłączyć u diagnosty auto pod komputer. Ale jakieś porady już teraz mile widziane.

Grzegorz[br]Dopisany: 12 Maj 2009, 19:14_________________________________________________Rano byłem na diagnostyce, faktycznie, wykazało błąd turbo, po skasowaniu błąd nie powrócił, ale turbo dalej nie działa :( według diagnosty odłączenie czujnika prędkości mogło spowodować rozprogramowanie sterownika turbosprężarki. Czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sie wypowiedza madrzejsi ale pieprzy co mu slina na jezyk przyniesie.Obstawialbym ze rozkrecal dolot jak chcial sie dostac do czujnika i zle poskrecal-jest dziura gdzies w dolocie i auto nie jedzie.Jedz do kogos kto ma jakies pojecie o tdi stary-i numer bledu zapisz nastepnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie pomyslalem o numerze błędu

a nie pieprze co mi na język przyniesie tylko głośno myśle, można czasem delikatniej i z kulturą naprostować prawda (no chyba że mówisdz o diagnoście)? urodziłeś się omnibusem? wątpie.

A za info dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżyj wężyki podciśniniowe może któryś się rozłączył i nie ma sterowania kierownicami turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...