Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Kontrolka ABS i ESP


Pollux

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Poruszę pewnie temat, który już ma bardzo długą brodę. Nie znalazłem jednak odpowiedzi w dotychczasowych postach.

Od jakiegoś czasu zapalają mi się kontrolki ABS i ESP na zegarach (A4 B7 2007r). Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną i szukam tutaj pomocy.

Kontrolki zapalają się bez żadnej konkretnej przyczyny. bez względu na prędkość, na warunki na drodze. jedyne co zauważyłem to fakt, że zdecydowanie szybciej pojawiają się na wybojach (nawet najmniejszych).

Nie ma ktosik pomysłu co powinienem zrobić, żeby pozbyć się tego irytującego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest przetarty poprostu jakiś kabelek np. do czujnika ABS i taki będzie efekt, czasem kontaktuje czasem nie.

Ja mam tak samo z poziomowaniem lamp teraz coraz częściej palą się na desce i nie mogę zlokalizować usterki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis wyjechałem samochodem z garażu (audi a4 avant 2005r) i pojawił mi się ten sam problem również zaczyna się świecić na wybojach, jak znajdziesz usterke to prosze o kontakt na GG 9422847 jutro mam zamiar troszke poszperać wiec jak coś znajde to odrazu napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w limo przy 78k km urwala mi sie sprezynka z tylnego zawiasa i przy okazji urwalo kabel od ABS (naturalnie zaswiecila sie kontrolka).Masakra z wymiana :sick3:!Urwala mi sie sruba od mocowania sensora(nie jest zabezpieczona antykorozyjnie) i musialem sciagac piaste zeby miec dobry dostep do wykrecenia pozostalosci gwintu :wallbash:.Poza tym zlaczka kabla jest umieszczona pod boczkiem tylnego siedzenia ,co wiaze sie z z rozbiorka masy oslon itp :wallbash:.Dlaczego nie zrobili tego na zewnatrz ?(Wymienialem juz w Golfie i BMW3).Tak na marginesie to o sprezynach z tylu w limo to tez czesto slychac .pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi raz na prostej drodze jednoczesnie zapaliły sie kontrolni abs i esp , po czym zgasilem silnik i odpalilem i problem zniknał i nie powrócił, na vagu zero błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic VAG-iem sygnaly z poszczegolnych czujnikow podczas jazdy, prawdopodobnie wystepuja zaklocenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na czujnik hamowania, czesta przypadłość także w B6. Opis wymiany znajdziecie w "zrób to sam"

Oczywiście najpierw Vag, tak jak pisał devastation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...