Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wżery w tłokach Audi A4 B7 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć
Jestem w trakcie remontu a4 b6 bfb 1.8t. 
Niestety dwa tłoki zostawiłem na noc w chemi do czyszczenia. Zrobiły się jakby wżery z boków i zastanawiam się czy to zostawić, czy szukac nowych? 
Rzucicie okiem ? 
Rowek nie jest brudny tylko jakby małe wżery się zrobiły tam w środku, chociaż na szerokość trzyma normę

63243e78-a8e7-4dee-bc48-a7e288fb7bd9.jpg

4d48b21d-ed66-43bd-ac68-013f2a91a9c1.jpg

3ff20d9e-2aae-4a90-b634-a078e25391ef.jpg

1619428b-ca3b-4e75-8b8a-7d155155145d.jpg

b2cd63ba-e5da-49b9-8a76-1205d5721807.jpg

Opublikowano
  • Autor

Co byście zrobili, szukali nowych? zostawili? Dodam ze to moj pierwszy remont

Opublikowano

Przecież to się czyści mechanicznie.

Opublikowano
  • Autor

A takie coś ? 
 image.png.c26cfd73dcd8f9cd9e971cf8050df0b5.png  image.png.2632e1ca4a64ab9d405473694ae27425.png

Opublikowano
  • Autor

Tego nie było przed włozeniem tłoka do czyszczenia. Akurat 1 obrazek to mniej wiecej do tej kreski sięgał srodek czyszczący

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, RaThek napisał(a):

Przecież to się czyści mechanicznie.

Tego nie było przed włozeniem tłoka do czyszczenia. Akurat 1 obrazek to mniej wiecej do tej kreski sięgał srodek czyszczący

Opublikowano

to było, tylko zaj....ne nagarem

tłoki do wymiany

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, Dev napisał(a):

to było, tylko zaj....ne nagarem

tłoki do wymiany

Wystarczy, że zmienie sam tłok, a korba zostanie?

Mogę założyć używkę czy jednak muszą być w 100% nowe ? 

Opublikowano

Po zdjęciach to se można trochę powróżyć i tyle. Skoro nie było wcześniej to spróbuj to usunąć mechanicznie tylko nie szalej bo to amelinum. Korba jak prosta, bez luzu przy sworzniu i nie wyrobione łoża to może zostać. Jak kupisz używke a się nie znasz to jak ocenisz czy się nadaje?

Opublikowano

Tłoki to mały pikuś, zmierz cylindry u jakiegoś tokarza/szlifierza zajmującego się regeneracją bloków silnikowych czy głowic. Jak tak zdarty teflon na tłokach to z cylindrów pewnie będzie jajo.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

Mam mikromierz, wiec mysle ze sobie poradzę, wiecie może jakie powinny byc wymiary tego tłoka (dokladne) ?Albo jak to poprawnie zmierzyc?

Opublikowano

Wymiary tłoka powinny być na jego denku, czyli z góry. W serwisówce jest podane jakie wymiary mają być z teflonem a jakie bez.

Opublikowano
  • Autor

No własnie mam problem, bo wzialem z tego samego silnika 2x tłok, i nie ma oznaczeń na denku chociaż od srodka ma logo audi/vw oraz numer  81p32 ++ . Wszystkie 4 takie maja. 
Masz może jakis link do tej serwisówki, szukam ale niestety nie umiem znalezc

Opublikowano

Screenshot_2025-08-20-12-08-00-88_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.7407ce1402a4b098ad99f1df786208d8.jpg

Wpisz w google ELSA online i wejdź w link z kholsinki

Opublikowano
  • Autor

Oki dzięki wielkie. 
Wymieniłem te tłoki na nowe mahle dla świętego spokoju. 
Poprosiłem także mechanika z okolicy o podjazd i pomierzenie ( jest dobrze.) 


kolejna sprawa. Czy warto odrazu profilaktycznie zmienić panewki całego wału ? Wyciągać i wkładać pojedynczo? Czy raczej przerost formy nad treścia? 

Opublikowano

No to można ale tanie to one nie są.

Opublikowano
  • Autor

Z tego co widzę na znizkach z IC to koszt około 150zł koble/mahle

Opublikowano

A liczysz jeszcze nowe nakrętki/szpilki? Do tego oporowe.

Opublikowano
  • Autor

Tzn, chciałem tylko zmienić te 77 338 600 - kolben.
Wykręcił bym stopki, śruby ( z łbem szesciokątnym) i to podmienił, po kolei, zeby nie przesunał się. 
Przy okazji jak wyciągnięte tłoki z korbami to zmieniłbym tam oraz te na wale. 
Dobrze rozumiem?

Opublikowano

Ale co ma się przesunąć? Tak panewek dobrze nie wymienisz, trzeba wał rwać. Po wyciągnięciu panewek trzeba dobrze wyczyścić podpory w miejscu kontaktu z panewką (szara włóknina + zmywacz do hamulców) i to samo od strony bloku. Mają wejść na sucho bez żadnego syfu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.