Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z przepływką - brak mocy


hunidan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem 4 tygodnie temu robiłem chip tuning w moim 1.8 po przejechaniu 500 km auto stracilo ponad połowe mocy pojechałem do elektryka i na vag wykazało że jest zwarcie na przepływomierzu , ten elektryk podobno go wymienił auto odzyskało swoją moc ale ma strasznie dziwny głos spod auta wydobywa sie taki metaliczny syk cięzko opisać czego to może być wina przepływomierz dalej zły czy może katalizator ... miał ktos podobny problem bo kompletnie nie wiem od czego zacząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz nie wydaje odgłosów on sobie tylko mierzy przepływające powietrze. Wysypany kat rzeczywiście może dawać metaliczne odgłosy ale raczej to nie jest syk tylko takie rzężenie. skoro dźwięk wydobywa się spod samochodu to trzeba dać nura pod auto i nastawić ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz racje ale bylem pod autem to sie wydobywa z rury wydechowej a wczesniej tak nie było przed zepsuciem sie przepływki jest mozliwe ze i przepływka i kat padły?? dodam z wydech koncowy mam przelotowy ale wczesniej bylo slychac tylko fajny syk turbinki i lekki bas a teraz ten syk jest jak wspomniałem wczesniej ... jakie mogą być jeszcze przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądząc po roczniku to masz już pewnie przelatane ponad 200 kkm więc nie było by to nic dziwnego gdyby katalizator już się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata możesz zastąpić rurą ewentualnie uniwersalny kat lub stumienica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata możesz zastąpić rurą ewentualnie uniwersalny kat lub stumienica

Wstawiaj rurkę jeżeli to katalizator.. najlepiej zrewiduj cały wydech bo może, któryś z tłumików mówi dobranoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program w v-tech robilem, byłem wczoraj u mechanika i kompletnie nie może mi powiedziec skąd ten dziwny dzwięk dzis wyciągne kata i zobacze co tam sie dzieje ..

a czy katalizator moze bardzo zmulic samochód ?? jakie sa objawy moze macie jakis link do dzwięku auta z zepsutym katem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat może zmulić auto i to porządnie, objawy? ciężkie do wyczucia bo to się zazwyczaj nie dzieje z dnia na dzień tylko stopniowo kat jest zapychany a auto zamulane, dopiero jak wywalisz takiego zapchanego kata to czujesz co traciłeś. A jeśli chodzi o wydawanie dźwięków to tylko kat z wysypanym wkładem brzęczy metalicznie po podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to kat to tylko rurka albo tłumik przelotowy, żadnych strumienic.

albo nic, ja jezdze bez wywalonego kata, bez wstawionej rurki i cisza spokoj zadnych dziwnych nieporzadanych dzwiekow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. byl problem z katem. Po ostrej jezdzie (wystarczaly 2-3km) kolektor wydechowy, turbo i kat (do sondy) swiecily na czerwono. Kat zostal oprozniony i jest git. Do czerwonosci rozgrzewa sie tylko turbina, a za srodek z kata jeszcze 200PLNow skasowalem. Efekt warty tej pracy. Zeby zaoszczedzic pracy polecam wyjecie katalizatora i wstawienie rurki. Strumienice tez odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wywalili mi kata i w obudowe wsadzili rurke, poprawa dynamiki jest wyraźnie odczuwalna. Polecam taki zabieg :good:

[br]Dopisany: 21 Maj 2009, 19:05_________________________________________________tłumikarz powiedział że po takim zabiegu warto założyć dławice bo tłumiki będą bardziej narażone na wysokie temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...