Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpanie autem po przejechaniu 30 km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Forumowicze potrzebuje pomocy. Po przejechaniu 30 km zaczyna szarpać autem myślałem że to wypadanie zapłonów wymieniłem świece na nowe sprawdziłem przewody do cewek. Były w kiepskim stanie więc zamówiłem nowe wtyczki przelutowałem. Ale szarpanie nie ustało. Podłączyłem zadymiarkę i wyszło że jest pęknięty przewód doodmy więc wymieniony został. Podczas jazdy po podłączeniu komputera i sprawdzenie wypadania zapłonów nic nie pokazywało. Na zimnym silniku nic się nie dzieje lekko się rozgrzeje mówię po przejechaniu 30 km zaczyna szarpać autem cyklicznie i z kilometra na kilometr coraz częściej. Po podłączeniu do komputera wyskoczyło że jest zbyt uboga mieszanka paliwa P1128-001 kod błedu 17536. Dodatkowo dołączam logi dynamiczne zrobiłem na trójce do odcięcia i podczas tego wypadania jak szarpało autem to tak samo zrobiłem to samo logi i chciałbym żebyś się to sprawdzili co może być przyczyną.LOG-01-002-033-1151.CSVLOG-01-002-033-1152.CSV pierwszy to jest podczas jazdy kiedy szarpie a drugi to jest ona trójce do od 1500 obrotów do 4500.

Dodam że dzieje się to tylko przy jeździe ekonomicznej na autostradzie jak mam zapięty 6 bieg a spalanie między 6 - 11l tak się dzieje a jak dodaje mu gazu to tego nie ma.

Edytowane przez Cinek89

Opublikowano

Dzieje się tak na LPG czy na PB? Jeśli tylko na LPG to instalacja do sprawdzenia.

Opublikowano
  • Autor

Dzieje się tak na LPG i na PB.

Opublikowano

Pokaż z ciekawości, jak te przewody zapłonowe zrobiłeś, dlaczego musiałeś je lutować w ogóle? Na 100% masz wszystko szczelne? Przepływka pokazuje dziwnie niskie wartości, jakby nadal była nieszczelność.

Opublikowano

Zrób poprawnie komplet logów 2+33, 3+20 i 115+118. Wszystkie po skasowaniu błędów, nawet jak ich nie ma. Na lpg tylko 2+33. I wszystkie od 1.5 tys do 6 tys. Obr.

Przed kasowaniem błędów i po jeździe na LPG pokaz korekty z gr. 32.

Opublikowano
  • Autor

IMG20260518183302.jpg

W takim stanie były. Więc zarobiłem nowe wtyczki dalej na przewodach nie było już pęknięć.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 16.06.2026 o 09:07, Langista napisał(a):

Pokaż z ciekawości, jak te przewody zapłonowe zrobiłeś, dlaczego musiałeś je lutować w ogóle? Na 100% masz wszystko szczelne? Przepływka pokazuje dziwnie niskie wartości, jakby nadal była nieszczelność.

Jak podłączyłem za pierwszym razem zadymiarkę to pokazało się na przewodzie do odmy nieszczelnść więc kupiłem nowy przewód zamontowałem znów zadymiarka i nic nie było widać... Właśnie muszę chyba zrobić na rozgrzanym silniku bo może pod wpływem temperatury coś się pojawia jak się wszystko rozszerzy... I zrobię te logi jak kolega mówił i podrzucę do analizy...

Opublikowano

Lutowałeś kable zaraz przy wtyczce? Kup dedykowany zestaw naprawczy, jest kilka opcji, od samych wtyczek, końcówek do zarobienia i uszczelek, po gotowe wtyczki, które kilkanaście cm dalej można zalutować ze starą wiązką. Co do nieszczelności, dzisiaj te plastiki to porażka, u mnie na zimnym jest szczelnie, a na gorącym łapie lewe powietrze.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 19.06.2026 o 08:59, Langista napisał(a):

Lutowałeś kable zaraz przy wtyczce? Kup dedykowany zestaw naprawczy, jest kilka opcji, od samych wtyczek, końcówek do zarobienia i uszczelek, po gotowe wtyczki, które kilkanaście cm dalej można zalutować ze starą wiązką. Co do nieszczelności, dzisiaj te plastiki to porażka, u mnie na zimnym jest szczelnie, a na gorącym łapie lewe powietrze.

Kupiłem gotowe wtyczki i polutowałem kilkanaście centymetrów dalej rozprułem otuliny zabezpieczające kable aż do końca silnika dalej było ok. No właśnie też tak coś mi się wydaje że tak może być muszę zrobić zadymiarką na rozgrzanym silniku szczelność. Bo jak motor zimny i jedziesz na autostradę to przez jakieś 30 km nic się nie dzieje im dłużej jadę tym to się nasila. I coraz częściej szarpie autem no i ciągle wisi mi zbyt uboga mieszanka...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.