Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Brakowało mi takiego tematu, więc dla potomoności napiszę swoje uwagi.

1. Zaczynamy od identyfikacji jakie B5 mamy czy po lifcie czy przed starsze niż 99 są przed liftem a po 99 są poliftowe. Ogólnie problem może wystąpić z rokiem 99, wstedy patrzymy na climatronic.
a) jeśli jest taki:
przed.jpg
mamy konsole przed liftową
B) jeśli jest taki:
50794736.jpg
mamy konsole po liftową
2. Jeśli mamy konsolę poliftową musimy sprawdzić czy mamy radio o rozmiarze 1din czy też 2din (małe radio czy duże)
dinr.jpg
a) jeśli mamy 2din wystarczy podmiana radia na nawigacje
B) jeśki mamy 1din, musimy kupić kosz i panel climatronica (ogólnie środkową konsolę)
3. Przyjmiemy wersję że mamy radio 2din czyli np SYMPHONY
a) aby je wyjąć musimy mieć 4 klucze do nawigacji/lub radia symhony (koszt ok 10-20zł) lub 4 plaskie blaszki ale ciężej się nimy wyjmuje.
618055194.jpg
B) klucze lub blaszki wkłądamy w szparki na radiu (zauważymy je patrząc na radio i wyjmujemy jak na obrazku
kopiakluczeemfdxg0.jpg
4. mamy "dziure" w konsoli wtyczki odłączone, przymierzamy naszą nawigację, pamiętajcie żeby nie kupować do B5 nawigacji z B6 gdyż jest za mała! W B5 panel górny ma wymiar 25,4cm, najbliżej zbliżona wymiarowo jest nawigacja z audi A6 (C5) Ale uwaga będzie mniejsza o 2mm na stronę!
Zastanówcie się czy chcecie mieć minimalne szparki po bokach na górze, prawie niezauważalne ale jednak większe niż standardowe. Oczywiście można wsadzić przed montażem coś między deskę a radio i szparka jest niewidoczna prawie wcale.
UWAGA: navigation plus z srebrną ramką na dole nie będzie pasować
634579049.jpg
5. jeśli chcemy używać nawigacji, musimy kupić antenę, wybór należy do was, oryginalna audi lub jakaś z allegro. Ja wybrałem taką z allegro, koszt 35zł.
a) łączymy wszytkie wtyczki, nie da się ich pomylić tak są skonstruowane.
B) sprawdzamy czy wszytko jest podłączone, tak samo antena od FM i czy bezpiecznik jest na miejscu w nawigacji
6. Teraz wszytko delikatnie wciskamy na miejsce, uważajcie żeby nie porysować czegoś lub samego urządzenia.
a) jeśli jest sprawne po włączeniu powinno pokazać monit o wprowadzeniu kodu (jak go wprowadzić jest już temat)
B) przechodzimy do menu i włączamy FM, jeśli znajdzie stację to znacyz że wszytko jest podłączone ok.
c) teraz możemy wkładać do naszej zmieniarki płytki z muzyką lub wykorzystać emulator zmieniarki.
UWAGA: pamiętajcie że kieszeń na CD w nawigacji nie jest na płyty z muzyką! a na płyty z mapami!
7. Jeśli nie macie zmieniarki, polecam zakup emulatora, podłącza się go i obsługuje z nawigacji jak zmieniarką.
min_6.jpg

Zdjęcia montażu dodam w tygodniu, jak będę miał kabelek do aparatu :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzeje kotleta. Co trzeba dokładnie kupić żeby zmienić 1 din na 2 din ?? Czy panel climatronic też trzeba zmeiniać i popielniczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ostatecznosci możesz zmienić sam panel klimatronika i założyć do sowjego.... najlpeiej to kupić cały tunel z tym wszytkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówił że będzie tanio :( choć pamiętaj że sporo kasy odzyskasz sprzedając swoje graty :naughty:

ale efekt jest chyba wart :naughty:

ja miałem już 2din bo miałem symphony ale teraz w środku auto całkiem inne, nawet wydaje się młodsze

zdjcie382.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówił że będzie tanio :( choć pamiętaj że sporo kasy odzyskasz sprzedając swoje graty :naughty:

ale efekt jest chyba wart :naughty:

ja miałem już 2din bo miałem symphony ale teraz w środku auto całkiem inne, nawet wydaje się młodsze

zdjcie382.jpg

Czyli masz do opchnięcia symphony pewnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówił że będzie tanio :( choć pamiętaj że sporo kasy odzyskasz sprzedając swoje graty :naughty:

ale efekt jest chyba wart :naughty:

ja miałem już 2din bo miałem symphony ale teraz w środku auto całkiem inne, nawet wydaje się młodsze

zdjcie382.jpg

Spasowane idealnie :gwizdanie:

Czyli navi od a6 C5 pasuje idealnie zamiast symphony? Mam taką samą sytuację czyli polift i symphony. Wniosek z tego, że navi plus od A6 i A4 były identyczne rozmiarowo :mysli: Chociaż jedna zaczynała się od 8D0 (A4) a druga 4B0 (A6). A jaka była Twoja?

I gdzie te 2 mm przerwy na stronę :mysli: Na Twoim zdjęciu nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aju kupil od A4 ale czy DX bo to wazne zenby byla mapa PL. Navi od a6 jest minimalnie wezsza ale nie ma tragedi. Widzialem taka navi na zywca i jest git.

Do schematu brakuje jeszcze opsiu kostek w navi.

Trzeba podac napiecie na 2 pin safe.

I podciagnac gale i zasilanie po kluczyku do kostki 26 pin.

Jesli navi jest z a6 i ma dzialac fis (zegary musza byc z cyfrowym zegarkiem) trzeba podlaczyc zegary pinami Can h i Can l przez tuner TMC. Wtedy bedzie info na fisie. Tu jest podlaczenie na przykladzie nawigacji mfd ale to to samo co Nasza Navi

b28a1c40a1ee582fm.jpg

Tu jest info z numerami navi i info czy jest dx czy nie i z jakiego modelu pasuje

23ebda696e76a78f.jpg

Trzeba jeszcze ustawic rozmiar kol i sygnal Gala w navi. Gala ustawic na 8. Mozna to zrobic vagiem lub w menu radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aju kupil od A4 ale czy DX bo to wazne zenby byla mapa PL. Navi od a6 jest minimalnie wezsza ale nie ma tragedi. Widzialem takanavi za zywca i jest git. DO schematu brakuje jeszcze opsiu kostek w navi. Trzeba podac napiecie na 2 pin safe. I podciagnac gale i zasilanie po kluczyku do kostki 26 pin

No właśnie. Navi od A4. Ciężko dostać. Ja mam też symphony, więc gala jest chyba doprowadzona bo podgłaśnia się im szybciej jadę. Cała instalacja jest ori. Na fisie też się wyświetla więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Chorusa i wstawilem navi i wszystko smiga. Ale policzyc wszystko jak masz kosz 2 din wedlug mnie lepiej kupic radio 2 din z navigacja. W navigation plus musi byc zmieniarka zeby czegosc posluchac. Za 900zl mozna kupic pionera AVIC D3 z navi divixem i mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aju kupil od A4 ale czy DX bo to wazne zenby byla mapa PL. Navi od a6 jest minimalnie wezsza ale nie ma tragedi. Widzialem taka navi na zywca i jest git.

Do schematu brakuje jeszcze opsiu kostek w navi.

Trzeba podac napiecie na 2 pin safe.

I podciagnac gale i zasilanie po kluczyku do kostki 26 pin.

Jesli navi jest z a6 i ma dzialac fis (zegary musza byc z cyfrowym zegarkiem) trzeba podlaczyc zegary pinami Can h i Can l przez tuner TMC. Wtedy bedzie info na fisie. Tu jest podlaczenie na przykladzie nawigacji mfd ale to to samo co Nasza Navi

b28a1c40a1ee582fm.jpg

Tu jest info z numerami navi i info czy jest dx czy nie i z jakiego modelu pasuje

23ebda696e76a78f.jpg

Trzeba jeszcze ustawic rozmiar kol i sygnal Gala w navi. Gala ustawic na 8. Mozna to zrobic vagiem lub w menu radia

A czy trzeba coś zmieniać w instalacji jak mam symphony :mysli:, wszystkie piny sa na miejscu? Instalacji ori pod symphony, zmieniarka ori, gala też jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Navi od A4. Ciężko dostać. Ja mam też symphony, więc gala jest chyba doprowadzona bo podgłaśnia się im szybciej jadę. Cała instalacja jest ori. Na fisie też się wyświetla więc nie ma problemu.

od A4 masz tutaj jesli o to chodzi

http://www.allegro.pl/item899905597_navi_navigation_plus_nawigacja_audi_a4_idealna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Navi od A4. Ciężko dostać. Ja mam też symphony, więc gala jest chyba doprowadzona bo podgłaśnia się im szybciej jadę. Cała instalacja jest ori. Na fisie też się wyświetla więc nie ma problemu.

od A4 masz tutaj jesli o to chodzi

http://www.allegro.pl/item899905597_navi_navigation_plus_nawigacja_audi_a4_idealna.html

A4 B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gala już była do symphony podłączona

więc tylko kabel na safe PIN z zasilaniem i tyle

Ja nie kupiłem tego dla nawigacji :) więc mi obojętne czy to dx czy non dx

Czyli masz do opchnięcia symphony pewnie ....

tak mam, idealne jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę Ci wysłać PW, chyba masz zawaloną skrzynkę

Gala potrzebna jest wszędzie tam gdzie jest opis na wtyczce, chyba że nie używasz navi, tak samo niepodłączenie jej wogóle nie spowoduje niczego poza tym że radio samo się nie podgłaśnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - mam na półce u siebie navi od A6 C5 . Duzo mniejsze jest ono od navi do A4 ?? Najwyzej sprawdze jutro rano :) Bo zbieram sie od dawna do zapodania u siebie navi .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...