Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz u siebie głośniki aktywne czy pasywne ? może kodowanie w navi jest na BOSE ustawione, radio bez anteny powinno szumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie głośniki pasywne.jak zmienić kodowanie???

z antena czy bez anteny nie szumi.

opisze ktoś dokładniej jak wywalić płyte z navi?

może mi ktoś podać link do polskiego softu. moja navi ma końcówkę 192 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie zmieniasz vagiem

wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)

Kodowanie sterownika -> funkcja 07

00?xx: Liczba głośników pasywnych

0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)

1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)

2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu

5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu

00x?x: System dźwięku

0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)

1 - Bose-Soundsystem

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Zmień kodowanie na 00201, jeżeli nie masz tylnych głośników aktywnych to będzie grał tylko przód (niema opcji na 4 głośniki pasywne)

Żeby wysunąć płytę włącz tryb nawigacji czyli przycisk NAVIGATION potem naciśnij MODE wyświetli się menu i najedź pokrętłem jak dobrze pamiętam na ostatnią pozycję czyli ustawienia następnie znowu ostatnia pozycja jest wysuń CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie zmieniasz vagiem

wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)

Kodowanie sterownika -> funkcja 07

00?xx: Liczba głośników pasywnych

0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)

1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)

2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu

5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu

00x?x: System dźwięku

0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)

1 - Bose-Soundsystem

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Zmień kodowanie na 00201, jeżeli nie masz tylnych głośników aktywnych to będzie grał tylko przód (niema opcji na 4 głośniki pasywne)

Żeby wysunąć płytę włącz tryb nawigacji czyli przycisk NAVIGATION potem naciśnij MODE wyświetli się menu i najedź pokrętłem jak dobrze pamiętam na ostatnią pozycję czyli ustawienia następnie znowu ostatnia pozycja jest wysuń CD.

dobrze pamiętasz :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuje laptopa i zaraz pójde zobaczyć :> udało mi się wysunąć płytę :> a co do radia to nawet jak sie ustawi na auto wyszukiwanie to nawigacja przeskakuje wszystkie pasma i nic nie znajduje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spolszczenia

http://chomikuj.pl/pjurzak/Audi+navigation+*2b+spolszczenie+RNS-D

antena z radia jest jak patrzysz na tył radia w lewym dolnym rogu,w prawym górnym wpina się antenę gps;a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe na tyle się znam że wiem gdzie sie wpina antenę :tongue4:

dzięki za link :>

nawigacja ożyła jak i głośniki przód :notworthy: wielkie dzięki koledzy za pomoc :notworthy: już wszystko działa :notworthy:

a mam jeszcze takie pytanie.Czy do pinu o oznaczeniu S-kont podłączamy +12v po stacyjce?i co to da jak tak zrobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi za każdym razem przy uruchomieniu nie będzie chciała kodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to odpowiada pin SAFE ze stałym +12v,sprawdziałem :>[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 09:28_________________________________________________coś dalej mi nie działa mi ta navi :confused4: radio jest okej :>

MCM SW: 0C14R / 8427C /

SH SW: 0915 / 0102

NAV SW: ------ / ------ / ------

NDB SW: ------ / ------ / ------

Kontrast: 32

NAV HW: ------ / ------

co to za wersja oprogramowania?nie ma jej w tabeli na drugiej stronie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mialem w audi A6 2003 symphony|| i zmieniłem na navi plus,i mam pytanko czy do pinu nr5 [sAFE] mogę dać zasilanie z kabla +12 z pinu nr 7? i jeszcze nie mam podświetlenia guzików bo u mnie w kostce od symphony pod nr 6 nie było kabelka.z kat podłączyć to podświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, zamieniłem radio symfony 2 na navigation plus, wszystko jest podłączone radio działa, nawigacja sie uruchamia ale nie prowadzi, dodam że nic nie przerabialem w instalacji ani nie podłąałem nowych przewodów poza przewodem safe, co jakiś czas zmienia pozycje, ale nie ma płynnego prowadzenia tak na dobra sprawe wogole go nie ma, sygnal jest z 8 satelit czyli antena ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, zamieniłem radio symfony 2 na navigation plus, wszystko jest podłączone radio działa, nawigacja sie uruchamia ale nie prowadzi, dodam że nic nie przerabialem w instalacji ani nie podłąałem nowych przewodów poza przewodem safe, co jakiś czas zmienia pozycje, ale nie ma płynnego prowadzenia tak na dobra sprawe wogole go nie ma, sygnal jest z 8 satelit czyli antena ok ?

Sprawdź czy masz przewód GALA :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przewód gala mam w czarnej wtyczce od zasilani, wyczytałem gdzies że należy go podłączyć również do gniazda 26pinowego, czy to wystarczy zeby ruszyła? czy należy cos jeszcze zrobić? dodam że kodowanie mam ustawione na sygnał gala, (było ABS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przewód gala mam w czarnej wtyczce od zasilani, wyczytałem gdzies że należy go podłączyć również do gniazda 26pinowego, czy to wystarczy zeby ruszyła? czy należy cos jeszcze zrobić? dodam że kodowanie mam ustawione na sygnał gala, (było ABS)

Dokładnie tak jak piszesz trzeba go jeszcze podłączyć do 26 pianowego pod pin5 opisany jako DFA L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomóżcie bo jeszcze chwilą i ta navi poleci za okno...

posiadam navi plus DX ( napewno dx) wcześniej miałem oryg. radio concert, navi podłączyłem pod kabel plug&play kupiony na allegro na tej aukcji http://allegro.pl/adapter-montazowy-do-nawigacji-mfd-vw-audi-skoda-i1881316117.html

nadmienie że mam kabel GALA w kostce iso

podłączyłem navi plus i skalibrowałem rozmiar koło na 1930 (205/55/16) i dałem impuls na 8, wcześniej był ustawiony na 45, ale na 45 tak samo się dzieje jak i na 8

noi w czy problem, w tym że navi wariuje, nie wiem jak to opisać więc nakręciłem filmik i przesłałem na youtube...link poniżej, napiszcie co może być nie tak ? antena gps widzi 6,7 satelit

dodam jeszcze że na tym filmiku przejechałem około 3 km po mieście gdzie skręcałem i wogólę :kox:

[br]Dopisany: 25 Październik 2011, 21:36_________________________________________________Pomoze ktos???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy na pewno sygnał GALA z kostki iso jest również podłaczony do kostki 26pinowej na pin 5, może wina leży po stronie przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał GALA jest wpięty w pin nr 5...

dzisiaj pojeździłem jeszcze trochę i stwierdziłem że radio nie podgłaśnia się przy wyższej prędkości...a w ustawieniach gala jest ustawiona na maxa

po drugie zauważyłem że moja pozycja podawana na wyświetlaczu różni się od tej gdzie jestem i to o jakieś dobre 300m, przecież nawet jak by nie było gali to pozycje powinno dobrze pokazywać tak ?

ps. a może znacie jakiegoś magika z okolic częstochowy który rzuci fachowym okiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez nawet bez gali powinno mi pokazac aktualna pozycje gps... Nawet jak odlacze calkowicie zlacze 26 pin to pokazuje ze jestem w innym miejscu niz faktycznie jestem

A właśnie, że tak do końca nie jest :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...