Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmusić navi do pokazywania komunikatów na FISie??? Zamontowałem tuner TMC, wszystkie informacje z radia wyświetla, ale jakoś nie pokazują mi się informację o trasie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.04.99 myślę że non dx[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 16:31_________________________________________________

Jak zmusić navi do pokazywania komunikatów na FISie??? Zamontowałem tuner TMC, wszystkie informacje z radia wyświetla, ale jakoś nie pokazują mi się informację o trasie :mysli:

a co TY chcesz mieć jaką informację? strzałek tam nie będzie, to nie mała navi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.04.99 myślę że non dx[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 16:31_________________________________________________

Jak zmusić navi do pokazywania komunikatów na FISie??? Zamontowałem tuner TMC, wszystkie informacje z radia wyświetla, ale jakoś nie pokazują mi się informację o trasie :mysli:

a co TY chcesz mieć jaką informację? strzałek tam nie będzie, to nie mała navi :mysli:

no właśnie powinny być strzałki chyba (jak na małej navi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo będę montował Navi plusa i bawił się z FISem więc dam znać co z tego wyszło :wink4:[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 00:58_________________________________________________Jeśli jest ktoś zainteresowany ma na sprzedaż konsole i kosz pod radio/navi 2 din, w b.dobrym stanie. Oferta ważna przez max. 2 dni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest nawigation plus po niemiecku czy można zmienić w ustawieniach na polski czy trzeba wgrać jakiegoś softa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michał navigation plus, trzeba wgrać polski język (mam znajomego co takie rzeczy robi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie montażu navi (będę montował VW MFD w VW MK4) czy do uruchomienia navi oprócz anteny muszę kupić adapter plug&play ?

Antena: http://allegro.pl/item1098179895_antena_gps_przewod_5m_wtyk_smb_90_vw_audi_seat.html

Adapter: http://allegro.pl/item1110471519_plug_play_adapter_vw_mfd_i_audi_navi_plus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polski soft jest dostepny w neice i szkoda kaski zeby za niego placic. Adapter nie jest potrzebny. Potrzebujesz kostki tylko (ja uzylem od tasmy od dysku) podpinasz tam sygnal gala oraz zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze prośbę możecie mi podpowiedzieć jak to dokładnie podpiąć navi w vw golfie 4 tzn. mam już antenę GPS ale to wiadomo gdzie podpiąć tylko nie wiem gdzie najlepiej zamontować tą antenę macie jakieś foto gdzie taką dokładaną antenę najlepiej zamontować (na podszybiu czy gdzie?). No i jeszcze ten sygnał GALA oraz zasilanie gdzie podpiąć do tego czarnego złącza i z której wtyki sygnał gala i zasilanie ?

Załączam fotkę tyłu navi którą podpinam:

PXsKS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zegarami to znaczy jak ?! mam wyciągnąć zegary i pod kokpitem ? a jak z podłączeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi MFD VW w MK4 zamontowana:

Antene zamontowałem przy prawym słupku na podszybiu, do navi podpiąłem dwa przewody GALE oraz zasilanie z wtyczki zasilającej od radia wykorzystując wtyczkę na 2 piny z płyty głównej od kompa.

GALA pin 1 we wtyczce zasilającej od radia podpinamy pod pin 5 (DFA_L) w złączu 26-pinowym od navi.

Zasilanie S_KOMT pin 4 we wtyczce zasilającej od radia podpinamy pod pin 4 (KL.15) w złączu 26-pinowym od navi.

Navi działa, poprawnie nawiguje, nie przeprowadzałem żadnej kalibracji chyba sama się skalibowała także dzięki koledzy za podpowiedzi.

Zaoszczędziłem ok. 60 zł bo nie kupiłem tego adaptera p&p :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...