Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

A kolego moglbys mi podpowidziec jak to sie koduje vagiem :)?

kolega wcześniej napisał

cyt.

http://allegro.pl/vag-com-kabel-diagnostyczny-obd2-usb-program-pl-i1887026152.html Da radę :good:[br]Dopisany: 28 Październik 2011, 22:04_________________________________________________Otwierasz program do VAGów. Są różne. Vag COM, Polski VAG itp itd. Wybierasz z menu programu Nawigacja/Navigation i wybierasz adaptacja/adaptation :) Wpisujesz nr kanału, wpisujesz odpowiednią wartość i ok. :wink4:

Upewnij się czy:

Kanał 02 = 0

Kanał 06 = 1

Kanał 07 = 0 jeśli nie masz tunera TV

Kanał 66 = 00000 obowiązkowo

w sprawie mojego problemu to podłączyłem wczoraj drugą antene GPS i jest to samo...także antene wykluczyłem

teraz kupuje ten kabelek VAG USB z linka co podał kolega powyżej i walczę dalej :kox:[br]Dopisany: 29 Październik 2011, 15:07_________________________________________________

Upewnij się czy:

Kanał 02 = 0

Kanał 06 = 1

Kanał 07 = 0 jeśli nie masz tunera TV

Kanał 66 = 00000 obowiązkowo

więc tak...byłem u mechanika

na kanał 02 nie da się ustawić 0 ( ale zauważyliśmy że jak przestawimy na inną wartość to ta wartość pokazuje się w ukrytym menu nawigacji jako impuls koła...) dodam że miałem ustawione na 8

kanał 06 i 07 jest tak jak napisałeś

kanał 66 jest nie dostępny, nie da się na niego wogólę wejść...

ps. jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za sygnał GALA w samochodzie ?

odpisz mi oco tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to pomoże ktoś z tym kodowaniem ??? bo w kanale 02 nie da się zmienić na 0 i na kanał 66 nie da się wejść ani vagiem ani vasem

EDIT:

dzisiaj doszedł mi kabelek i postanowiłem sam podziałać :cool1:

więc tak, wszedłem w nawigacja i sprawdziłem błędy. Wyskoczył błąd "uszkodzony sterownik (błąd sporadyczny)" skasowałem i już się nie pojawia

ale nawigacja nadal działa tak jak działała...czyli nie działa :kox:

z kanałami to samo co u mechanika...czyli na kanał 02 nie da się ustawić zero , a jak wchodzę na kanał 66 to wyskakuje że nie dostępny jest.

Jak wszedłem w radio to miałem błąd że antena od radia ma przerwany obwód i że magistrala can nie jest podłączona ( nie mam tunera TMC)

wchodziłem też w licznik i nie było błędów...natomiast dużo błędów miałem w klimatyzacji ale to chyba nie mam nic wspólnego z navi...

Tak więc dalej walczę z tą navi i liczę na waszą pomoc :wallbash:...może jest ktoś z okolic częstochowy kto się zna na tym ? oczywiście zapłacę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może w liczniku wejsc na kanal 66 i ustawic na 00000 ???[br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 08:15_________________________________________________po długich i ciężkich bataliach okazało się że miałem coś grzebane w instalacji i kabel gala niby jest ale fizycznie go niema...

postanowiłem zakupić jakąś firmową navi sony czy tam pionka czy jvc która nie potrzebuje sygnału gala...tak więc jakby ktoś tam miał jakiegoś znajomego co by chciał navi plus to mam taką na zbyciu...w komplecie antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę :)

Kupujesz konsolę 2din, navi z przejściówką i ewentualnie tuner TMC żeby Ci na FIS wyświetlało RDS :)

Jeszcze raz łopatologicznie, mam auto po lifcie 99r, radio z konsolą 1 din jak na tym zdjeciu

51db610afe35e279med.jpg.

Mam kupić wkład 2 din

1948273873

Wystarczy tylko ten wsad? Mogę resztę przełożyć ze swojego? Chyba nie, wsad musi być z klimatornikiem.. ?

Navi, nie wiem czy mogę, z archiwum może coś: http://allegro.pl/audi-navigation-plus-do-a4-zobacz-i1901407680.html

przejsciówkę

z1.jpg

Aha, nie mam również licznika z fis, ale też będę montował razem z navi tu też jeszcze nie wiem jaki fis mam kupić.

Coś jeszcze? Chcę zebrać cały komplet i żeby to wszystko założyć na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny ci jest jeszcze tunel 2din,klimatronik 2 din,popielniczka 2din do tego co masz :)

a i ten plastik z dziurą na lewarek co ma tą chromową obwódkę też jest inny :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jezeli ma sie 1 din to nie mozna po prostu wstawic kosza od 2 din? bo obudowa do 2 din tez jest inna ?

to d*pa, bo gdzie ja znajde teraz granatowa obudowe konsoli srodkowej, przeciez to prawie nei wystepuje w obiegu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jezeli ma sie 1 din to nie mozna po prostu wstawic kosza od 2 din? bo obudowa do 2 din tez jest inna ?

to pupa, bo gdzie ja znajde teraz granatowa obudowe konsoli srodkowej, przeciez to prawie nei wystepuje w obiegu ^^

Ja mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem z temperaturą zewnętrzną i obrotomierzem.

Moje liczniki:

Stary licznik mam 8D0 919 861 F VD0 110.008.989/001,

nowy 4B0 920 933G ver D14 VD0 110.080.128/001 Mój post z rozpiską pinów do liczników http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10354.msg2785530#msg2785530

Podłączyłem z pinu-1 w kostce w klimatroniku sygnał o pinu 28 w zielonej temperature wskazuje cały czas -45stopni. Padnięty czujnik mam? Może nie do tego pinu w klimatroniku trzebabyło podłaczyć.

Druga sprawa to obrotomierz nie wskazuje wcale, piny były takie same jak w starym i nowym liczniku więc nic nie przemieniałem.

Dziękuje za pomoc.

editt: teraz po każdym przekręceniu zapłonu różnie, -6, -34, ale zazwyczaj znika wyświetlana temperatura po pewnym czasie, coś nie tak chyba z sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem z temperaturą zewnętrzną i obrotomierzem.

Moje liczniki:

Stary licznik mam 8D0 919 861 F VD0 110.008.989/001,

nowy 4B0 920 933G ver D14 VD0 110.080.128/001 Mój post z rozpiską pinów do liczników http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10354.msg2785530#msg2785530

Podłączyłem z pinu-1 w kostce w klimatroniku sygnał o pinu 28 w zielonej temperature wskazuje cały czas -45stopni. Padnięty czujnik mam? Może nie do tego pinu w klimatroniku trzebabyło podłaczyć.

Druga sprawa to obrotomierz nie wskazuje wcale, piny były takie same jak w starym i nowym liczniku więc nic nie przemieniałem.

Dziękuje za pomoc.

Nie ten temat :wink4:

Pamiętam o Twoim problemie i jak coś wymyślę to dam znać :wink4: Najlepiej podłącz stare zegary i spisz kodowanie z każdego kanału, szczególnie 60, 61 i 62 jeśli są dostępne. Jeśli nie to w nowych musi być 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam faktycznie to miało być w w efekcie wymiany licznika..

Po zmianie kodowania na 0 w w/w kanałach wskazuje 9.5 stopnia, i nie gaśnie wg. mnie prawidłowo bo siedzę w garażu. Dzięki, tylko nadal nie mogę uporać się z sprawą obrotomierza.. Jakby jakiś mógł przenieść posty moje i maxstera do tematu z fisem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podłączyć taki tuner.. http://allegro.pl/samochodowy-tuner-dvb-t-mpeg4-usb-pvr-2-x-anteny-i1976631164.html

jakiś adapter jest gotowy aby z chincz poszło do navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podłączyć taki tuner.. http://allegro.pl/samochodowy-tuner-dvb-t-mpeg4-usb-pvr-2-x-anteny-i1976631164.html

jakiś adapter jest gotowy aby z chincz poszło do navi ?

Albo przez chinch i ori tuner TV, albo http://www.naviservice.com.pl/?item=36&t=1323980940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow.. ale szybka i celna porada..

no to może jeszcze jedno pytanko ..

czy jest możliwość puszczenia sygnału na drugi monitor w aucie "chodzi mi o jakiś monitor dla dziecka na zagłówku "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow.. ale szybka i celna porada..

no to może jeszcze jedno pytanko ..

czy jest możliwość puszczenia sygnału na drugi monitor w aucie "chodzi mi o jakiś monitor dla dziecka na zagłówku "?

Navi nie ma niestety tej opcji... Aczkolwiek jakby znalazł się jakiś magik dałoby się to zrobić :wink4:[br]Dopisany: 15 Grudzień 2011, 21:33_________________________________________________Teoretycznie można by podłączyć drug wyświetlacz, ale trzeba ingerować w taśmę wyświetlacza w navi i podłączyć do drugiego wyswietlacza :wink4:

http://allegro.pl/lcd-wyswietlacz-vw-mfd-navi-plus-audi-mercedes-i1972782776.html

Ale nie jest już to plug&play :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...