Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ten wtyk. Ale spoko, nie gorączkuj się, jutro będę działał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxsteRR napisałem do Ciebie PW, jak możesz odpisz

Panowie, podłączone pod navi do licznika (data, ena, clock), symphony wyświetlało RDS na FIS, teraz mam RNS-D non DX z 99r, jakie ustawić kodowania aby FIS świecił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem moze ktos wie jak go rozwiazac, zrobilem podswietlenie klimy wszystko dziala ladnie pieknie navigacja dziala tez hasa wszystko procz jej podswietlenia, wszystkie guziki od navigacji nie swieca, ktos wie co moze byc nie tak?

Dodatkowy problem w nawigacji, dziala szystko pokazuje aktualna pozycje jak sie jedzie etc, ale gdy daje adres do nawigowania przelicza trase i pokazuje mi ja za kazdym razem z gdanska, wyglada to tak jakby poczatek trasy byl w gdansku i nie da sie tego usunac ni jak, ktos ma pomysl co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxsteRR napisałem do Ciebie PW, jak możesz odpisz

Panowie, podłączone pod navi do licznika (data, ena, clock), symphony wyświetlało RDS na FIS, teraz mam RNS-D non DX z 99r, jakie ustawić kodowania aby FIS świecił ??

na drugiej stronie jest to opisane a mianowicie:"Druga sprawa to komunikacja z fisem, nie mam CAN-a więc podłączone to jest po przez wyjście ENA, CLOCK i DATA, ale tu uwaga jeżeli na wcześniejszym radiu mieliśmy info rds z radia a podłączymy navi to niestety przy navi nie będzie to działało musimy zmienić kodowanie licznika, dodajemy +16 na dwóch pierwszych pozycjach ja miałem kodowanie 07142 czyli zmieniłem na 23142. Możemy jeszcze sprawdzić kodowanie navi powinno być 00207 jeżeli mamy zmieniarkę i głośniki pasywne przód i aktywne tył. Po tej operacji po włączeniu navi na fisie pojawi się ładny napis Audi navigation system ."Ja niestety mam zegary z białym podświetleniem i komunikacja can z nawi DX i jeszcze walcze z komunikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabelka z numerami i czy to DX czy nonDX nie bangla, ja mam szybkie pytanie: 8D0 035 192 GX to jest DX czy nonDX

czy to jakiś gruby model, bo ledwo kilka w google znalazłem

drugie pytanie: odnośnie tunera TV, montuje własnie tą navi i zastanawiam sie nad tunerem, jak to jest jak wyłączą analogową telewizję, wtedy juz nic nie obejrze, czy tuner może jest cyfrowy i warto go wsadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedanie navi z A6 C5 z 2002 roku z polskim menu , mapami i DX, podpiłowaną już pod A4 jakby ktoś chciał pisać na PW

Podcięcie podcięciem, a co z bokami? To raz, dwa ile sobie cenisz i z którego roku mapy? A trzy... Wystaw to w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku mam już mętlik w głowie może mi ktoś wyjaśnić co trzeba zrobić żeby wyświetlić RDS na fis z RNS D, navi jest z A6 NON DX a licznik z białym podświetleniem poliftowy wcześniej miałem SYMPHONY I i wszystko działało. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz opis gniazd na radiu jeżeli masz na kostce mini iso czyli tej pierwszej z góry gdzie podłączasz zmieniarkę czy wzmacniacz masz opis takich sygnałów enable data clock to komunikuje się bez can z licznikiem i podłączasz bezpośrednio do licznika tylko nie wiem jak to jest z twoim licznikiem czy masz taką możliwość. Jeżeli nie masz takich wyprowadzeń co pisałem wcześniej to radio komunikuje się z licznikiem po szynie can potrzebny ci wtedy jeszcze moduł TMC przez który łączysz radio z licznikiem anschlussdiagrammvwnavigationm.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl tu masz foto poglądowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło bez TMC po samym CANie. TMC w sumie mam na sprzedaż, jakby ktoś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słyszałem właśnie że to zależy od rocznika zegarów bo w pierwszych wypustach z can nie były zgodne szyny radia i licznika i do tego miedzy innymi był tmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem jedno i drugie 2003 rocznik, z podłączeniem nie pomogę, bo już u mnie RNS-E siedzi, a nie zapisałem nigdzie co i jak było podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całych 11 stron :facepalm::facepalm: nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie mianowicie czy po zmianie całej konsoli środkowej na kosz 2DIN (climatronica, popielniczki...) podłączenie NAVI będzie kłopotliwe???--> chodzi mi głównie o instalację elektryczną obecnie mam radio 1DIN Audi concert:facepalm:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całych 11 stron :facepalm::facepalm: nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie mianowicie czy po zmianie całej konsoli środkowej na kosz 2DIN (climatronica, popielniczki...) podłączenie NAVI będzie kłopotliwe???--> chodzi mi głównie o instalację elektryczną obecnie mam radio 1DIN Audi concert:facepalm:

Pozdrawiam

Kupujesz Kabel Nav26Max VW MFD Audi NAVIGATION Plus - Kable Montażowe - Okablowanie - e-shop - Naviservice.com.pl - okablowania do systemów nawigacji satelitarnej i masz podłączone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...