Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Moja navi to 8D0 035 192 G

a TMC 4B1 919 894 B

Zrobiłem dzisiaj jeszcze kodowanie wskaźników

kanał 60 = 1024

kanał 61 = 256

kanał 62 = 4

w navi 1 błąd brak komunikacji z zestawem wskaźników

w liczniku mam tylko błędy z immo dlatego że go nie ma, błędów związanych z radiem lub navi brak

Jeżeli masz navi z a4 to one chyba komunikowały się szyną data enable i clock a nie canami i tu nie jest ci potrzebny tmc

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest, nawi non DX szły po data enable i clock a DX po canie a przynajmniej moja navi krzyczy o TMC po za tym mam podłączone data enable i clock i do tego próbowałem pominąć TMC ale fis nadal milczy

---------- Post dopisany 17-05-2013 at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 17:38 ----------

Dzisiaj podłączyłem kolejny tuner TMC ori z A4 i nadal fis milczy

numer tmc 4B2 919 894 can getaway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od a6 ja mam takich 3 szt i nie poszło na zadnym :D jak mieszkasz niedaleko przyjedz podłączymy mój i zobaczysz ze poleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi i z a4 nie poszło. dzisiaj podłączyłem jeszcze raz vag i zauważyłem że wywala błąd w liczniku jak odłączę któryś kabel od tmc czyli wychodziło by że jest ok a co do navi to w panelu komunikacji pokazuje "can gateway ok" ale "dash panel" gdy bez zapłonu to" klema 15!" a gdy dam zapłon to przez chwilę jest ok a później pokazuje nie połączono.

A jaki masz numer tmc która ci chodzi? i z jakimi numerami tmc ci nie chodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak namieszane, że wyświetla mi RDS na FIS, lecz nie nawiguje i po włączeniu nie ma napisu "Audi Radio Navigation System"... Do tej pory w sumie nie doszedłem z tym do ładu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak namieszane, że wyświetla mi RDS na FIS, lecz nie nawiguje i po włączeniu nie ma napisu "Audi Radio Navigation System"... Do tej pory w sumie nie doszedłem z tym do ładu :facepalm:

U ciebie trzeba zmienic kodowanie w liczniku w kanale62 na4

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCF2573.jpg

DSCF2576.jpg

ten tuner działa z navi plus z a4b5, a6c5 a4b6 sam osobiscie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera przed chwilą do mnie przyjechał tmc o takich samych numerach co na zdjęciu i nic fis milczy. takie same objawy co na tmc z a6 i a4 b5. Już nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić?

---------- Post dopisany 23-05-2013 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2013 at 19:22 ----------

Dzisiaj jeszcze trochę bawiłem się vagiem, kombinowałem i różnie kodowałem. Zauważyłem że jak na kanale 62 we wskaźnikach dodam 1 (Radio Symphony only) to wyświetla RDS na Fisie ale nawigacji nie, do tego śmiga po canie bo jak odłączę TMC to ciemność na fisie.

Co jeszcze mogę zrobić aby to uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera przed chwilą do mnie przyjechał tmc o takich samych numerach co na zdjęciu i nic fis milczy. takie same objawy co na tmc z a6 i a4 b5. Już nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić?

---------- Post dopisany 23-05-2013 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2013 at 19:22 ----------

Dzisiaj jeszcze trochę bawiłem się vagiem, kombinowałem i różnie kodowałem. Zauważyłem że jak na kanale 62 we wskaźnikach dodam 1 (Radio Symphony only) to wyświetla RDS na Fisie ale nawigacji nie, do tego śmiga po canie bo jak odłączę TMC to ciemność na fisie.

Co jeszcze mogę zrobić aby to uruchomić?

Widocznie masz coś z kodowaniem powalone jak wyświetla rds to znaczy że wszystko działa a jakie kodowanie ustawiasz na navi w 62 kanale

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiłem sobie 4 i nie chodziło ale jak dodam 1 to RDS śmiga na fisie, później sprawdziłem inne kombinacje i zauważyłem że RDS chodzi tylko wtedy gdy do jakiegokolwiek kodowania dodam 1 czyli (Radio Symphony only)

---------- Post dopisany 25-05-2013 at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2013 at 23:09 ----------

Temat ogarnięty, wszystkiemu winne było kodowanie. wystarczyło dodać na kanale 62 - 1 i kodowanie główne pierwsze dwie cyfry zmienić na zero. Teraz mam piękny komunikat na fisie. Do tego śmiga mi na TMC od a6 i od a4 b6. Wygląda na to że nie ważne od jakiego audi jest tuner tylko kodowanie.

Wielkie podziękowania dla witek1234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja non dx nie odczytuje map zapisanych w systemie dx czyli np. map polski

czyli na wersję dx masz mapy polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja non dx nie odczytuje map zapisanych w systemie dx czyli np. map polski

czyli na wersję dx masz mapy polski

:hi: dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy np samym softem idzie zmienić non dx na dx?

No niestety nie

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy np samym softem idzie zmienić non dx na dx?

No niestety nie

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

A probował już ktos takie coś wykonac?

Bo ja jestem na etapie szukania do swojego padla navi plusa, ale jak juz znajde z 8D0.. to nie ma dxa... :kwasny:

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem ten temat i jet nie do przeskoczenia, a znalezienie ori A4 B5 z dx to koszmar lub cena powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede szukal dx do a4 bo szpar z a6 nie przezyje...

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...