Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

panowie pójdzie mi mała navi bns 4 przez licznik z analogowym zegarkiem?

mała navi pójdzie :) duża nie bo duza ma komunikacje przez can i tuner tmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze miałem gdzieś zaraz na necie poszukam

---------- Post dopisany at 13:15 ---------- Poprzedni post napisany at 13:14 ----------

A4B5 - Pdłączenie Navi Plus Audi - tuner TMC - elektroda.pl

proszę tu jest jak to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze miałem gdzieś zaraz na necie poszukam

---------- Post dopisany at 13:15 ---------- Poprzedni post napisany at 13:14 ----------

A4B5 - Pdłączenie Navi Plus Audi - tuner TMC - elektroda.pl

proszę tu jest jak to podłączyć

dzięki wielkie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienić Symphony na RNS-d tylko że u mnie jest taki problem że po wprowadzeniu PINU pisze że pin jest nieprawidłowy, (a zaś u mojego brata ten pin działa) - navi pochodzi z jego a6 c5 (on sam wymienił na Navi Plus z DX'em), mało tego, w moim audiku mam o jedną kostkę więcej (4 kostki w radiu symphony - 2 czarne, 1 brązową i 1 czerwoną) z czego 3 pasują do RNSd i 1 nie pasuje (czerwona z pionowym gniazdem)...

fj6u.jpg

2jv8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRniś ja u siebie również założyłem audi navigation plus zamieniająć symphony i musiałem się zaopatrzyć w specjalną przejściówkę w którą wchodzą oryginalne kostki z instalacji audi (prócz tej z jednym czy dwoma kabelkami i nie wiem gdzie ona wchodzi więc zostawiłem ją nie podłączoną) i wtedy masz dodatkową wtyczkę która Ci brakuje. Do tego jeszcze muszę mieć dokupić antenę GPS. Ogólnie mam problem z mapą ponieważ nagrywałem kilkanaście płyt już i żadnej nie odczytuje... Kiedy odpalam radio z płytą to pokazuje "system nawigacji został aktywowany" ale po chwili wyświetla "cd defekt". Jeżeli ktoś mógłby udostępnić płytkę z działającą mapą to byłbym wdzięczny. Nie wspominam już o błędzie tuneru TMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz navi z DXem? Bo z tego co słyszalem to tej nondx nie ma polskich map? (ale może się mylę)

jak tą przejściówkę nazwać ? :D żeby na aledrogo znaleźć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba mam DX-a bo jest spolszczony a słyszałem że nonDX nawet nie można spolszczyć. To prawda że do nonDX nie ma polskiej mapy i zarazem polskiego lektora/pilota. Przykładowo możesz wpisać "ADAPTER MONTAŻOWY VW MFD / AUDI NAVIGATION PLUS", właśnie taki ja mam. eRniś masz może mapkę która Ci działa?

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:50 ----------

mam pytanie, czy ta zmieniarka będzie działąć z Audi navigation plus RNS-D 4.2?

Zmieniarka vw seat audi 6płyt +kabel. (3521501744) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! :hi: Ja nie mam, a brat jest w trakcie poszukiwań bo ma mapki francuskie navi też po francusku :decayed: jak coś znajdzie to dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a safe pin masz podłączony ? nie trzeba przejściówki żeby toradyjko przyjeło pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a safe pin masz podłączony ? nie trzeba przejściówki żeby toradyjko przyjeło pin

Przejściówka jest tak skonstruowana że nie trzeba samemu "ciągnąć" stałego napięcia pod SAFE pin bo już jest zrobiony. Podobno inne piny też są poprzerabiane w niej aby navi chodziła bez problemu, prócz chyba GALI. Sam będę się z tym borykać tylko muszę nabyć działającą mapę i sprawdzić czy aby GALA już nie działa bo mam niby przewód GALA. Jeżeli ktoś się zna to powiedzcie mi o co chodzi z wolnymi kabelkami w przejściówce CAN-L i CAN H...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cany są do zegarów tak jak ja mam rns-e to tym idą sygnały do wyłączenia po kluczyku i podświetlenie oraz info na fis w rns-d jest to niepotrzebne. Po co ciągnąć napięcie skoro jest ono obok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie za 100p. Czy istnieje możliwość do rns-d podłączyc BT żeby była możliwość obługi zestawu głośnomówiącego jak w rns-e?

a może jest jakiś inny myk? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że nie bo rns-d nie ma funkcji telefonu do wyboru w menu ale kto wie może jest jakiś myk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że nie bo rns-d nie ma funkcji telefonu do wyboru w menu ale kto wie może jest jakiś myk

istnieje możliwość podpięcia BT przez zmieniarkę MP3 która obsługuje bt ale to troche bez sensu bo bt aktywne jest tylko wtedy gdy słuchamy muzyki ze zmieniarki a jak podłączymy pod radio to będzie lipa... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by dorwać taką zmieniarke i sprawdzić czy da się podać impuls uruchamiający bt i to można by obejść. Pozostaje tylko kwestia tego jak uruchomić funkcje tel w navi ? i jak dzała zmieniarka czy tylko przyjmuje sygnał czy też oddaje teoretycznie powinno to śmigać w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by dorwać taką zmieniarke i sprawdzić czy da się podać impuls uruchamiający bt i to można by obejść. Pozostaje tylko kwestia tego jak uruchomić funkcje tel w navi ? i jak dzała zmieniarka czy tylko przyjmuje sygnał czy też oddaje teoretycznie powinno to śmigać w obie strony.

szeroko dostępne zmieniarki mp3 yatoura chyba mają obsługe bt, dokupuje się moduł BT i niby ma działać na zasadzie ktoś dzwnoni wycisza muzyke i puszcza rozmówce w głośnikach... mega by było gdyby na radiu tez to działało...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...