Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

witam. potrzebuje rozpiski pinów tunera tv. a w szczególnosci tej białej prostokątnej wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

tvmfd.jpg

pin 1 i 5 - masa

pin 2 - +12V

pin 4 +12V (sygnał włączający tuner)

pin 3 i 6 szyna CAN

niepamiętam czy jest to widok wtyczki czy gniazda w tunerze tak więc najlepiej rozpoznać piny masy czyli 1 i 5 będą połaczone z obudową tunera, jako wtyczka doskonale nadaje się z zasilacza komputerowego wtyk PCI Express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie znalazłem ze pin 4 we wtyczce zasilającej ( Kl. 15 geschaltetes Plus) mozna wziąc z nav złącze 26 pin z pinu 4 (kl.15)

moge tak zrobic

a i pytanko co do czinczy

sa 3 kolory

zółty

biały,

czerwony

moze mi ktos napisac która sa od video 1,video 2 , i audio

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 4 (26 pinowa wtyczka) jest opisany jako + po zapłonie musiałbyś sprawdzić kiedy faktycznie pojawia się tam napięcie, po jeżeli po zapłonie to wtedy tuner będzie się włączał po przekręceniu kluczyka, a powinien przy włączniu navi

Co do czinczy to

żółty - video

biały - audio kanał L

czerwony - audio kanał R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bym chciał podłączyc dvd i kamerke cofania?

to dvd przez s-video, a kamerke pod czincza?[br]Dopisany: 08 Luty 2011, 16:49_________________________________________________kur. kolejny problem.

na końcach kabli antenowych są takie pudełeczka a w nic gniazda 3 pinowe. kto wie co tam podpiąć:

fotka http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6a0509a560ab154d

[br]Dopisany: 10 Luty 2011, 17:14_________________________________________________udało mi sie ogarnąć navi

i

udało mi sie idealnie dopasowac panel przedni od navi z a6 do a4 b5

745311ae31f153e5m.jpg

55715ca2089e4470m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty z radyjkiem w konsoli wrzuć ,też to będę rzeźbił za parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jaki mam typ navi, tak jest na nalepce ale nie wiem czy to jest RNS D czy DX czy E

Nalepka jest coś w ten deseń

.......................................................................

. BLAUPUNKT -WERKE GMBH I Audi - RNS, A4 .

. 7 612 001 398 I 8D0 035 192 D .

. BNO 881 I AUZ1Z1X3......... .

. Made in Germany .

........................................................................

Jest to navi plus ale jaki do końca to nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotę poglądową please :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Maj 2011, 20:06_________________________________________________masz coś takiego:

rnsd.jpg

czy takiego :

rnse.jpg

pierwsza fotka to rns-d,druga to rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam RNS-D[br]Dopisany: 28 Maj 2011, 20:53_________________________________________________Ale czy samo D czy DX??[br]Dopisany: 28 Maj 2011, 21:10_________________________________________________A co zrobić żeby wywołać to wyswietlenie na ekranie tych danych o systemie i sofcie jak to widać na foto u SKALERX. Dodam że ja mam na 90% RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś navi o numerze 8D0 035 192 D jest nonDX, przy DX mnożna łatwo to sprawdzić jeżeli niema płyty w napędzie a włączysz nawigacje to wyświetlany jest komunikat aby wrzucić płytę z mapą DX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest tak, po włączeniu u góry ekranu wyświetla się taki komunikat a jka wciskam navigation to jest info jak 2 zdjęcia.

ww1.jpg

ww2.jpg

Czyli nie ma dla mnie ratunku i płyty na PL się nie załatwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NonDX - nawet na pierwszej stronie tego wątku masz tabele z rodzajami navi i jak widzisz 8D0 035 192 D jest nondx, czyli niema PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.04.99 myślę że non dx[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 16:31_________________________________________________

Jak zmusić navi do pokazywania komunikatów na FISie??? Zamontowałem tuner TMC, wszystkie informacje z radia wyświetla, ale jakoś nie pokazują mi się informację o trasie :mysli:

a co TY chcesz mieć jaką informację? strzałek tam nie będzie, to nie mała navi :mysli:

A właśnie, że będą :decayed::tongue4:

dsc2923z.jpg

dsc2928d.jpg

dsc2929e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema zdjęcia od strony numeru seryjnego ale wydaje mi się że jest to navi z A6 czyli bez cięcia nie wejdzie ale możesz upewnić się u sprzedającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z A6-tki to trzeba będzie delikatnie od góry zeszlifować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z A6-tki to trzeba będzie delikatnie od góry zeszlifować .

no i z boków nie będzie idealnie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zeszlifować od dołu nie od góry :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż mam taki problem,kupiłem sobie navi plus DX z s4.niestety nawigacja nie łapie mi żadnego radia a w głośnikach nic nie słuchać nawet szumu :wallbash: mimo tego że antena radiowa jest podłączona :mysli: radio słychać tylko i wyłącznie jak wejdę w opcje Telefon Mute i tam na suwaku dam głośniej ale to tylko przez chwile bo zaraz włącza sie nawigacja i sama stamtąd wychodzi.No i totalnie nie wiem o co chodzi i jak zrobić żeby radio działało.

Jak wyciągnąć płytę z nawigacji?

jak zmienić język na angielski bo moja jest po włosku;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wgrania spolszczenia ,będzie prościej już zawsze :wink4::good: ,płytę się wysuwa z poziomu menu ,anteny dobrze podpiąłeś :?: ,że radio nie gra :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...