Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Wahania temperatury


lorner

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu w warsztacie był wymieniony termostat dziś po przejechaniu ok 50 km temperatura nagle ustawiła się na 75 st przez jakies 3-4 km tak pozostawała potem nagle skok na 90 st i po chwili zejście na 85-87 st . Podejrzewam ze termostat jednak nie był wymieniony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze złota miałeś ten termostat że taki drogi.

A teraz na poważnie, termostat to urządzenie mechaniczne i w przypadku awarii nie powoduje takich szybkich skoków temperatury.To bardziej by pasowało do czujnika, poluzowanych kabelków lub samego zegara.Mógłbyś sobie sprawdzić na klimatroniku.U mnie to kanał 51,lub VAG-iem,a przy okazji czy nie masz błędów związanych z czujnikiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możliwości są dwie: albo padł Ci czujnik temperatury albo termostat. Ja mam co prawda starsze autko ale problem termostatu przerobiłem. Objawy były podobne - skoki temperatury a zwłaszcza przy wyjeździe z miasta - w mieście na skrzyżowaniu 90stC - chwila z wieksza prędkością i temperatura zjeżdzała do 70stC. Lek: Wymiana termostatu. Mój jednak kosztował 30 czy 40 zł. Proponuję wcześniej sprawdzic czujnik temperatury. Przy wymianie termostatu warto się zastanowić nad wymianą płynu chłodniczego (jeśli potrzeba).

Pozdrawiam

Józek[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 20:55_________________________________________________Witam

Jeszcze jedno. Mój kolo w Maździe 626 też wymieniał termostat w warsztacie i za miesiąc musiał wymienić jeszcze raz. Tym razem wymieniał go sam.

Pozdrawiam

Józek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w serwisie koszt 350 to i tak drogo u mnie po przejechaniu 15 kilometrów temp max 65 stopni a jak pokręcę się po mieście to podskoczy do 75 a dopiero jak stanę to na postoju wskoczy na 90 i nie wiem czy to wina termostatu. Mozę ktoś pomoże będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w serwisie koszt 350 to i tak drogo u mnie po przejechaniu 15 kilometrów temp max 65 stopni a jak pokręcę się po mieście to podskoczy do 75 a dopiero jak stanę to na postoju wskoczy na 90 i nie wiem czy to wina termostatu. Mozę ktoś pomoże będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Termostat na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc jutro kupuje a może ktoś wie czy wielki problem z wymianą trzeba zdejmować alternator. Silnik 2,0 20v 131 koni

Pozdrawiam[br]Dopisany: 13 Październik 2009, 21:19_________________________________________________Witam termostat zamówiony bedzie w piatek serwis 350 zł elektroniczny ponoć. Chcialbym zapytam jak najlepiej odpowietrzyć układ i czy trzeba zdejmować alternator?.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...