Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co zrobić żeby działały wszystkie głośniki ?


bulimar

Rekomendowane odpowiedzi

W ISO głośnikowej masz, tak jak piszesz obsadzone tylko 4 środkowe piny (front - lewa i prawa strona)

Tył i sub leci z kostki miniISO sygnałem RCA do ori wzmacniacza.

Pozostaje ci znaleźć rozpiskę pinów wzmacniacza i pomiar zasilania lub podmianka pieca, bo może być uwalony.

Niestety nie zgłębiałem jeszcze wiedzy dot. oryginalnego nagłośnienia więc więc więcej pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam problem taki jak opisany w temacie, a ze linki do aukcji sa juz nieaktualne wiec prosze o odswierzenie :D Mam nieorginalne radio do którego pasuja 2 kostki iso 3 natomiast nie ma gdzie podłączyć ( wydaje mi sie ze jest ona wlasnie od calego tylniego systemu ) są jakieś przejściówki lub coś w tym stylu dzięki czemu będe mógł wpiąć tą 3 kostke w radio aby wszystko ładnie grało ? Z góry wielkie dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za pomoc :notworthy: Szkoda że nie da sie podłączyć do radia bez wyjść RCA no nic kolega będzie musiał zmienić radio na troche lepsze ;) jeszcze raz dzięki za szybką pomoc i pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeje kotleta :P

Ogólnie w temacie wiem PRAWIE wszystko. Ale mója sytuacja jest inna. Wyciągnąłem z auta oryginalne radio na CD i włożyłem swoje nieoryginalne. No i oczywiście grają tylko przednie głośniki. Z uwagi na to, że mam komplet nagłośnienia z mojego poprzedniego auta to nie chce podłączać ori suba bo i tak będę go wyciągał ale fajnie było by jakby głośniki tylne grały. Wszystkie kable pod moją skrzynke posiadam. I teraz pytanie. Jaka przejściówkę musze kupić albo co przerobić żeby grały mi tylne głośniki. No bo jak kupię przejściówke za 50zł żeby grały i głośniki i sub ale wywale suba wraz ze wzmacniaczem ori to wtedy i tak nie będą grały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal suba, ale zdemontuj z niego wzmacniacz, który zostanie pod tylne głośniki. Wzmacniacz jest na tyle kompaktowych rozmiarów, że bezproblemu da się go schować za boczkiem.

Co do przejściówki odpalającej tylne głośniki + sub to są dwa rodzaje. Dla radia które nie posiada wyjść RCA (koszt ok 50zł) oraz do jednostek wyposażonych w czinche (koszt ok 15zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem tak napisany w temacie nie dzialaja mi glosniki z tylu i sub kory jest podwieszony u gory i niem co dalej sprawdzilem wzmacniacz w bagazniku i jak odlacze i podlacze kostke slychac "cykniecie" jak sie zlancza i nic dalej nie chodza te glosniki i pytanie co dalej robic bo fajnie by bylo zeby chodzily.??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Dominik może togłupie pytanie , ale czy fader w navi masz ustawiony naśrodku :mysli:

to cyknięcie które słyszysz to aktywacja wzmaka po włączeniu navi, możesz jeszcze sprawdzić kostki z tyłu navi może któraś sie poluzowała i wzmak niedostaje sygnałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od fadera zaczynalem i jest na srodku!No wlasnie mam problem zeby zagladnac na tyl nawi bo nie mam wyjmakow, ale mam pomysl zeby sprawdzic przy kostce od wzmacniacza czy dochodzi jakis sygnal tylko ze szukam opisu tej kostki zeby wiedzeic gdzie sprawdzac jakie piny sa od tego sygnalu od navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmnij schowek pod kierownicą i będziesz widział kostki od rns-a, może cuś sie poluzowało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakupu kostki dla tylnego nagłośnienia to radzę żeby każdy zrobił sobie najpierw instalacje według opisu: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_aktywny_tyl_bez_adaptera_przy_nieseryjnym_radiu-t117155.0.html;new#new

Koszty praktycznie żadne bo kabel prawie w każdym domu jest tylko piny do kupienia po 15gr/szt. a wiadomo, że tył nie gra tak głośno jak przód. Zrobiłem takie coś i postanowiłem podłączyć tylne nagłośnienie pod wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić przejściówkę adaptet aktywny wpinany w radiu zamiast tylnych głośników i przekazujący po obcięciu na wzmacniacz.

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

---------- Post dopisany at 01:37 ---------- Poprzedni post napisany at 01:15 ----------

http://allegro.pl/audi-a4-a6-a3-07-aktywny-adapter-radia-wroclaw-i3694720893.html

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

---------- Post dopisany at 01:49 ---------- Poprzedni post napisany at 01:37 ----------

Pierniczony Tapatalk mnie w bambo zrobił i wpieprzam kotleta. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak to się nazywa odgrzebuje kotleta, a teraz sprawa wygląda tak. Posiadam ten tak zwany przed wzmacniacz jak podał linka Power Kris, ale niestety tył nadal nie chce nawet jąknąć jutro wyśle floty jak to sobie wygląda bo Niemiaszek dość fajnie urządził to autko. Pozdro lidze na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z tematu. Moje audi wyjechalo z salonu bez oryginalnego radia, jest w nim radio kenwood. Zakupilem oryginalne radio concert 2, pojechalem do firmy zajmujaca sie car audio i powiedzieli mi, że w aucie nie ma pociągnietego cana, ale nawet jakby to pociagnac to nie będą mi dzialaly tylne glosniki, musialbym wtedy jeszcze dokupic wzmacniacz.

Czy dobrze mi powiedzieli? da sie to jakos inaczej zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...