Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co zrobić żeby działały wszystkie głośniki ?


bulimar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
w temacie audio jestem zielony i nie mam pojecia co zrobić by wszysto ładnie grało. Może od początku:
Kupiłem niedawno A4 Avant z 11.2003r. nie było w nim oryginalnego radia, dlatego pomyślałem że pewnie ktoś nie podłączył tylnych głośników (gra tylko przód) wyjąłem więc radio ale niestety nijak nie było gdzie podłączyć trzeciej kostki (chyba nie te radio). Dodatkowo w bagażniku z prawej strony zamontowany jest fajny głośnik no i chyba wzmacniacz. Czy da się to jakoś podłączyć żeby wszystko razem grało? Czy trzeba będzie zmienić radio?
Bardzo prosze o rozjaśnienie mi tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku masz subwoofer ze wzmacniaczem który oprócz suba obsługuje też tylne głośniki... jesli wszystko masz podłaczone to raczej wina wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle - wzmacniacz pewnie nie działa i dlatego nie masz zasilania tylnego zestawu. Poszukaj na allegro - sa za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz radio?

Może to jakiś zabytek i ma tylko 2 kanały?

A od radia idzie jakiś grubszy przewód najprawdopodobniej nieoryginalny?

Do wzmacniacza doprowadzone jest zsilanie (powinien być przewód od klemy akumulatora)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza doprowadzone jest zsilanie (powinien być przewód od klemy akumulatora)?

o jakim Ty wzmacniaczu myślisz ?? :decayed: w ori nic od klemy się nie ciągnie. Jest wtyczna na instalację fabryczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio nie jest takie stare, firma nie wiadomo jaka ale radyjko czyta mp3, kart SD i jest wejście na usb, sęk w tym że została jakaś nie podłączon kostaka, jak zdążyłem zauważyć w oryginalnych radiach jest na nią miejsce może dlatego nie działa cały tył? i jak ewentualnie to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoje radio ma wyjście na wzmacniacz to można zastosować taką oto kostkę:

http://www.allegro.pl/item623475938_gniazdo_mini_iso_4rca_vw_audi_skoda_do_wzmacniacza.html

ja taką właśnie użyłem do podłączenia do radia Pioneer.

Jeżeli radio nie ma wyjścia można stosować coś takiego:

http://www.allegro.pl/item639130537_audi_glosniki_tyl_sub_adapter_modul_mini_iso.html

ale myśle ze sensowny jest tylko pierwszy sposób bo zamias wydawać 50zł do radia które nie ma wyjścia na wzmacniacz lepiej to radio sprzedać i kupić orginalnego concerta na CD do zwykłego użytkowania lub jakieś lepsze radio jeżeli zależy komuś na dobrym dzwięku. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza doprowadzone jest zsilanie (powinien być przewód od klemy akumulatora)?

o jakim Ty wzmacniaczu myślisz ?? :decayed: w ori nic od klemy się nie ciągnie. Jest wtyczna na instalację fabryczną

Rzadko kiedy jak ktoś zakła subufer korzysta z okablowania fabrycznego. A firmy zakładające car audio zachęcają do wymiany (zarobią na robociźnie i na przewodach) pozatym przy duzych wzmacniaczach są za duze straty mocy na dodatkowym łączeniu przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza doprowadzone jest zsilanie (powinien być przewód od klemy akumulatora)?

o jakim Ty wzmacniaczu myślisz ?? :decayed: w ori nic od klemy się nie ciągnie. Jest wtyczna na instalację fabryczną

Rzadko kiedy jak ktoś zakła subufer korzysta z okablowania fabrycznego. A firmy zakładające car audio zachęcają do wymiany (zarobią na robociźnie i na przewodach) pozatym przy duzych wzmacniaczach są za duze straty mocy na dodatkowym łączeniu przewodów.

ale my tu o fabrycznym zestawie gadamy, a nie dokladanym :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto z was wie jak wyglądają te fabryczne wzmacniacze?

rozkręcał to ktoś kiedyś? są możne jakieś zdjęcia.

Ja z Audi A4 dopiero zaczynam mieć kontakt i choć CA nie jest mi obce to przed wypowiadaniem sie o fabrycznych subach chciałbym je zobaczyć.

Coś mi się wydaje ze siedzi w nich ta sama kostka mocy co w radyjku (czyli mostek zasilanych z 12V oddający na 4 omowe obciazenie max 20-parę watów) i oprócz szumnej nazwy "subwoofer" niewiele mają wspólego z jakimkolwiek innym, prawdziwym. Plastikowa obudowa wielkości pudełka po butach, w srodku głosnik 16 cm (albo i mniej). konfiguracja to mi przypomina raczej tanie głosniki do komputera a nie podstawe dobrego brzmienia w aucie.

Jeśli mam rację to radziłbym zając sie budowaniem prawdziwej, porządnej instalacji niż reanimowaniem tego co po uruchomieniu okaże się lipą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale myśle ze sensowny jest tylko pierwszy sposób...

są jeszcze przejściówki na 2 chinch, pozostaje jeszcze kwestia załączenia wzmacniacza...

... radziłbym zając sie budowaniem prawdziwej, porządnej instalacji niż reanimowaniem tego co po uruchomieniu okaże się lipą.

jeśli to komuś wystarczy to nie odbierajmy mu tej przyjemności :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego u mnie też nie działay tylne głośniki, przyczyną była taka mała czarna kostka wlutowana w układ wzmacniacza po wymianie wszytko smiga, nie wiem jak sie to fachowo nazywa bo robił mi to kolega macher elektronik-magik.

Z radia wychodzodzą Ci pewnie tylko cztery kable na przednie gośniki tylne jak koledzy pisali są zasilane z wzmacniacza który jest w bwgażniku muisz zobaczyć po kabelkach czy jest on podłączony do radyjak jak jest to nie stety trzeba boczek w bagażniku ściągać i szukać problemu właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego u mnie też nie działay tylne głośniki, przyczyną była taka mała czarna kostka wlutowana w układ wzmacniacza po wymianie wszytko smiga, nie wiem jak sie to fachowo nazywa bo robił mi to kolega macher elektronik-magik.

Z radia wychodzodzą Ci pewnie tylko cztery kable na przednie gośniki tylne jak koledzy pisali są zasilane z wzmacniacza który jest w bwgażniku muisz zobaczyć po kabelkach czy jest on podłączony do radyjak jak jest to nie stety trzeba boczek w bagażniku ściągać i szukać problemu właśnie tam.

...wyjąłem więc radio ale niestety nijak nie było gdzie podłączyć trzeciej kostki (chyba nie te radio)...

kolega nie ma oryginalnego radia więc nie ma gdzie podłączyć kostki wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Audi A4 dopiero zaczynam mieć kontakt i choć CA nie jest mi obce to przed wypowiadaniem sie o fabrycznych subach chciałbym je zobaczyć.

Coś mi się wydaje ze siedzi w nich ta sama kostka mocy co w radyjku (czyli mostek zasilanych z 12V oddający na 4 omowe obciazenie max 20-parę watów) i oprócz szumnej nazwy "subwoofer" niewiele mają wspólego z jakimkolwiek innym, prawdziwym. Plastikowa obudowa wielkości pudełka po butach, w srodku głosnik 16 cm (albo i mniej). konfiguracja to mi przypomina raczej tanie głosniki do komputera a nie podstawe dobrego brzmienia w aucie.

Jeśli mam rację to radziłbym zając sie budowaniem prawdziwej, porządnej instalacji niż reanimowaniem tego co po uruchomieniu okaże się lipą.

dokładnie jestem tego samego zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kostkę za 12 zł taka jak proponowaliście, podłączyłem no i działa, chociaż tylne głośniki z "subuferem" w bagażniku grają dużo ciszej niż myślałem praktycznie są zagłuszane przez głośniki przednie. No ale i tak się rewelacji nie spodziewałem. Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Kupilem wczoraj a4.Vhyba jest w nim system bose boi ma chyba 6 glosnikow(2 przod 2 tył_subek oraz 1 pod szyba)Jest zainstalowane radio concert.Chcialbym to wymienic na alpine 9886.Jaki adapter potzrebuje azeby wszystkie glosniki mi grały.Naszukałem sie tego na allegro ale kazdy sprzedawca pisze inaczej.dziekuje fachowcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odświeżę temat.Jakiś czas temu kupiłem a4 b6 w sedanie.Mam ori radyjko Audi Chorus by Grundig,podłączona jest również ori zmieniarka cd.Problem polega na tym że gra mi tylko przód-nie wiem czemu :confused4: jakiś czas tak jeździłem ale denerwuje mnie to.Na początku myślałem że po prostu nie ma głośników z tyłu ale sprawdziłem,w tylnych drzwiach są,w półce tylnej również jest głosnik basowy oraz sciągnąłem prawy boczek w bagażniku.Tam jest ori wzmacniacz do którego pociągnięte są kabelki i wszystko wpięte.Co może być przyczyna że tył mi nie gra?Wyjmowałem radio i mam 3 wtyczki-2 czarne i jedna brązowa.Z tego co się domyślam brązowa jest od głosników ale wydaje mi się że jest tam tylko wyjście na przód.Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...