Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Nierówna praca silnika i dziwne trzaski


kacpersl

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów

nabyłem a4b7 nie dawno i nie bardzo się oriętuje silnik nierówno pracuje i słychac trzaski co to może być ,

ja podejżewam rolke od alternatora bo podczas tych trzasków napina się napinacz ale prosił bym o opinie na ten temat

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl chyba podobny dzwiek. Taki niroenomuerny trzask, klekot. Okazalo sie ze to kompresorek klimy. Jak masz mozliwosc to zdejmij pasek i zobacz czy jak krecisz rolka od klimy prawo lewo to czy jest dosc mocny luz polaczony wlasnie ze stukaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi też tak szczelało i było to koło pasowe na sprężarce z klimy, tam jest sprzegiełko i to ono tak strzela. Nowe koło w ASO coś koło 400zł a za wymiane 100zł...i nastała cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo identycznie - halas tylko na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnosnie tego kola,u mnie jest to samo dziwne trzaski itd, po przeczytaniu tego posta zamowilem kolo i bede wymienial.Mam pytanie czy sobie sam poradze z wymiana,czy raczej musze miec jakies specjalistyczne narzedzia?Czy musze oproznic uklad klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie opróżniałem klimy przy wymianie tego.. A to hu.... nic nie mówili że mozna dostać same te gumy co są w środku i to jeszcze po 6zł :shocked: a całe koło coś koło 430zł w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja juz zamowilem kolo 600zl,jakie gumki ?Ale mi wlasnie przy zalaczonej klimie przestaje stukac i dzwonic.Tylko na wolnych obrotach,tak trzaska,ze mysle jak by mialo cos zaraz sie rozpier...Wiec co mam robic?[br]Dopisany: 12 Sierpień 2009, 15:50_________________________________________________aa,jezeli to jest mozliwe to mozesz podac nr czesci.Chodzi oczywiscie o nr tych "GUMEK"heheh,bo jak zadzwonie i powiem,ze chce gumki to mi powiedza,ze bym zadzwonil do apteki hehehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za pomoc,mam pytanie jeszcze odnosnie wymiany tych gumek.Wystarczy tylko wymienic te gumki czy jeszcze cos?Czy potrzebuje jakies specjalne narzedzia np. sciagacz do kola?Problem jest w tym ze jak rozbiore to nie chce uziemic auta,potrzebuje na co dzien.Dlatego mam tyle pytan co do tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stuka na wolnych obrotach przy włączonej klimie to na pewno sprzęgiełko klimy wybite. Temat przerabiałem rok temu, przy okazji wymieniłem łożysko w sprzęgiełku, koszt ok. 90zł.

W ASO samych gumek nie sprzedają i nie jeden już wtopił... Najlepiej zamówić na aukcji którą podał kolega.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sa tam dwa rodzaje tych gumek i ktore kupic?Na pierwszych i jak na drugich jest napisane ze do tego modelu koprespra co mam?Wiec ktore?

Moj kompresor to. 6SEU14C[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 19:09_________________________________________________http://www.klimatyzacja-automatyczna.net.pl/Amortyzatory_gumowe_do_tarczy_sprzeglowej_kompresorow_NIPPONDENSO_klimatyzacja_samochodowa-1035.html

http://www.klimatyzacja-automatyczna.net.pl/Amortyzatory_gumowe_do_tarczki_sprzegiel_kompresorow_NIPPONDENSO__klimatyzacja_czesci_do_kompreasorow_i_ukladow_klimatyzacji-1126.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sa tam dwa rodzaje tych gumek i ktore kupic?Na pierwszych i jak na drugich jest napisane ze do tego modelu koprespra co mam?Wiec ktore?

Moj kompresor to. 6SEU14C[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 19:09_________________________________________________http://www.klimatyzacja-automatyczna.net.pl/Amortyzatory_gumowe_do_tarczy_sprzeglowej_kompresorow_NIPPONDENSO_klimatyzacja_samochodowa-1035.html

http://www.klimatyzacja-automatyczna.net.pl/Amortyzatory_gumowe_do_tarczki_sprzegiel_kompresorow_NIPPONDENSO__klimatyzacja_czesci_do_kompreasorow_i_ukladow_klimatyzacji-1126.html

http://www.klimatyzacja-automatyczna.net.pl/Amortyzatory_gumowe_do_tarczki_sprzegiel_kompresorow_NIPPONDENSO__klimatyzacja_czesci_do_kompreasorow_i_ukladow_klimatyzacji-1126.html

To będą te :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne[br]Dopisany: 17 Sierpień 2009, 17:11_________________________________________________Wlasnie jestem po wymianie tych "gumek",wszystkie prace wykonalem sam i naprawde okazalo to sie bardzo proste i latwe.Oczywiscie dziekuje wszystkim za pomoc i wskazowki.Za gumki zaplacilem 50zl.(W serwisie chcieli za kolo 130funtow plus 70f chcial mechanik za wymiane.Prosty rachunek zaoszczedzilem dzieki Wam okolo 900zl)

Jeszcze raz wielkie dzieki.Trzaski ustaly i jest wszystko oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne[br]Dopisany: 17 Sierpień 2009, 17:11_________________________________________________Wlasnie jestem po wymianie tych "gumek",wszystkie prace wykonalem sam i naprawde okazalo to sie bardzo proste i latwe.Oczywiscie dziekuje wszystkim za pomoc i wskazowki.Za gumki zaplacilem 50zl.(W serwisie chcieli za kolo 130funtow plus 70f chcial mechanik za wymiane.Prosty rachunek zaoszczedzilem dzieki Wam okolo 900zl)

Jeszcze raz wielkie dzieki.Trzaski ustaly i jest wszystko oki.

Które te gumki kupiłeś w końcu i ile sztuk, bo też muszę wymienić a mam ten sam kompresor.Sam wymieniłeś :good: mógł byś trochę przybliżyć jak przebiega sama wymiana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item707895141_odbojnik_do_sprzegla_zabieraka_denso_7su16c.html -takie gumki zakupilem

1.Przod samochodu postawilem sobie na kobylkach odkrecilem plastikowa oslone.

2.Sciagnelem pasek klinowy(wielorowkowy)

3.Odkrecilem trzy sruby od spodu ktorymi kompresor jest przykrecony,tak aby sobie luzno zwisal na przewodach od klimy.(Latwiejszy dostep do kola)

4.Nastepnie nalezy zdjac pierscien zabezpieczajacy ktory znajduje sie na zewnatrz tzw. zygier czy cos takiego.

5.Nastepnie krecilem oslona ktora znajduje sie w srodku tego kola i ktora jest osadzona na osi,nie pamietam w ktora strone.Po wykreceniu tego wszystko mamy na wierzchu.Gumy wsadzilem do srodka zakrecilem oslone.

Mam nadzieje,ze sobie poradzisz.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 23:04_________________________________________________acha,potrzebujesz 6szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item707895141_odbojnik_do_sprzegla_zabieraka_denso_7su16c.html -takie gumki zakupilem

1.Przod samochodu postawilem sobie na kobylkach odkrecilem plastikowa oslone.

2.Sciagnelem pasek klinowy(wielorowkowy)

3.Odkrecilem trzy sruby od spodu ktorymi kompresor jest przykrecony,tak aby sobie luzno zwisal na przewodach od klimy.(Latwiejszy dostep do kola)

4.Nastepnie nalezy zdjac pierscien zabezpieczajacy ktory znajduje sie na zewnatrz tzw. zygier czy cos takiego.

5.Nastepnie krecilem oslona ktora znajduje sie w srodku tego kola i ktora jest osadzona na osi,nie pamietam w ktora strone.Po wykreceniu tego wszystko mamy na wierzchu.Gumy wsadzilem do srodka zakrecilem oslone.

Mam nadzieje,ze sobie poradzisz.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 23:04_________________________________________________acha,potrzebujesz 6szt

Super dzięki, zamawiam i będe próbował wymienić :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...