Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

zrobiłem dzisiaj w mojej niuni światła do jazdy dziennej działa to tak jak w niktórych wersjach skandynawskich czyli światła dzienne to poprostu światła drogowe świecące z mniejsza mocą około 70% (u mnie 55-60%)

nie wiem czy w naszym pięknym kraju jest to zgodne z prawem ale auto jest widoczne lepiej jak przy światłach mijania i nie oślepia innych kierowców

można to zrobić w kazdym samochodzie oprócz bi-xenonów

może ma ktoś inne propozycje jak rozwiązać problem świateł dziennych

[ Dodano: 11-04-2007, 00:31 ]

oszczędność prądu to ok 40-45%

Opublikowano

kapsel, mozesz dokladniej opisac, co i jak?

Opublikowano

Zastanawiałeś się czy światła drogowe mimo zmniejszenia jasności nie spowodują nerwowych odruchów innych kierowców spotkanych np. w tunelu.

Opublikowano
Zastanawiałeś się czy światła drogowe mimo zmniejszenia jasności nie spowodują nerwowych odruchów innych kierowców spotkanych np. w tunelu.

Nie paniemaju, jeżeli zmniejszona jasność to ok.

szamot, masz inny pomysł :question:

kapsel, mozesz dokladniej opisac, co i jak?
, pytanie za 100pkt.
Opublikowano

no to bardzo ciekawe może być

czekamy na jakieś szczegóły :a4fan:

Opublikowano
  • Autor

sprawdziłem wczoraj to w praktyce przejechałem 40 kilometrów i żaden kierowca jadący z przeciwka nie "mrugał" mi światłami więc chyba to nie oślepia

zrobiłem to tak że 7 sekund po odpaleniu silnika UWS włącza mi światła do jazdy dziennej a w każdej chwili mogę użyć ori włącznika świateł i wtedy wszystko jest tak jak w oryginale

wieczorem opisze dokładnie jak to zrobiłem bo musze iść trochę popracować

Opublikowano
sprawdziłem wczoraj to w praktyce przejechałem 40 kilometrów i żaden kierowca jadący z przeciwka nie "mrugał" mi światłami więc chyba to nie oślepia

zrobiłem to tak że 7 sekund po odpaleniu silnika UWS włącza mi światła do jazdy dziennej a w każdej chwili mogę użyć ori włącznika świateł i wtedy wszystko jest tak jak w oryginale

wieczorem opisze dokładnie jak to zrobiłem bo musze iść trochę popracować

O o o kolego.Opisz mi prosze jak to zrobiles bo od dluzszego czasu kombinuje jak to zrobic.A da sie to zrobic w B6 na mono-xenonie?Czekamy z niecierpliwoscia na jakies szczegoly!!! :wink:

Opublikowano

Ciekawa sprawa by była.. Również czekam na odpowiedź, jak to zrobiłeś :biggrin:

Opublikowano

kapsel, a pomyslales nad tylnymi postojowkami? Bo tez sa wymagane..

Opublikowano
  • Autor

zrobiłem to tak

zamontowałem UWS-a który 7 sekund po odpaleniu silnika załącza światła dzienne i postojówki

światła drogowe puściłem przez rogulator do dmuchawy z poloneza

jeżeli załącze światła ori włącznikiem to UWS automatycznie się wyłącza i wszystko jest jak w oryginale

jeżeli macie zwykłe xenony to można to też zamontować bo żarówka do drogowych jest zwykła przewaznie h-7

można też zrobić taki układ innym sposobem ale ten z poloneza kosztuje około 30zł i mamy gotowca bez zbędnej roboty

Opublikowano

mówisz o tym bezstopniowym regulatorze z poldka? - modele >94.

pomysł niezły a na dodatek można regulowac sobie siłę zmniejszania w 5 krokach lub płynnie - były dwa modele.

tylko ja bym myślał czy on takei obciążenie wytrzyma, ale widac że spoko daje radę - went dmuchawy w poldzie to o ile pamietam 40W

Opublikowano
światła drogowe puściłem przez rogulator do dmuchawy z poloneza

Polak potrafi :rotfl:

Opublikowano
zrobiłem to tak

zamontowałem UWS-a który 7 sekund po odpaleniu silnika załącza światła dzienne i postojówki

światła drogowe puściłem przez rogulator do dmuchawy z poloneza

jeżeli załącze światła ori włącznikiem to UWS automatycznie się wyłącza i wszystko jest jak w oryginale

jeżeli macie zwykłe xenony to można to też zamontować bo żarówka do drogowych jest zwykła przewaznie h-7

można też zrobić taki układ innym sposobem ale ten z poloneza kosztuje około 30zł i mamy gotowca bez zbędnej roboty

A o jakim innym sposobie mowisz?[

Opublikowano
  • Autor

inny sposób to oporniki diody radiator itd. ale po co kombinować skoro jest niedrogi gotowiec

Opublikowano

kapsel, jesteś dzikus. Szacun Wodzu!!!

[ Dodano: 11-04-2007, 21:42 ]

No to pozostaje jedynie sprawdzić co przepisy mówią o światłach do jazdy dziennej (spróbuję jutrow robocie pogrzebac w Lex'ie) i ... szkoda kapsel, że mieszkasz tak daleko :biggrin:

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Witajcie,

A czy ktos moglby mi powiedziec czy mozna takie urzadzonko podlaczyc do Audi A4 B6 na mono-ksenonie?Szukam od dluzszego czasu takiego rozwiazania zeby swiatla drogowe swiecily jako dzienne a nie palic ksenonow w dzien.

http://allegro.pl/item302675030_swiatla_dzienne_regulator_swiatel_dziennych_sd_2.html

I czy wie ktos gdzie takie cudo założyc w Łodzi, tzn. czy zna ktos dobrego elektryka ktory nie spartoli instalacji?

Pozdrawiam i czekam na jakies odpowiedzi bo juz sie nie moge doczekac zeby to zamontowac w swojej niuni!!!! :drool:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

A co sądzicie o tych ledach: http://www.allegro.pl/item310120021_swiatla_dzienne_diodowe_led_biale_plaskie_chrom.html

są dość płaskie (ok 2,5 cm), może by się ładnie wkomponowały w kratki pod zderzakiem?

Pisze, że mają homologacje no i cena 4 razy mniejsza niż taka Hella:

http://www.allegro.pl/item309929099_swiatla_dzienne_led_plaskie_hella_gratis_.html

tyle że Hella oczywiście ma w komplecie przekażniki itd, choć wizualnie to nie wiem czy jest ładniejsza

Opublikowano

W przełączniku świateł A4 jest wolny styk, który służy do podłączenia świateł dziennych. Jest tam 12V jak właczy się zapłon, przełącznikświateł w połozeniu zero, napięcie znika w innym położeniu manetki i jak kręci się rozrusznikiem.

Opublikowano

Jak już tak rezacie do podepnijcie czujnik światła o płynnej regulacji luksów , niech przełączanie świateł będzie auto :)

Światła do jazdy dziennej (DRL) w UE są legalne .

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie ja zakupiłem regulator swiateł dziennych SD-2 i mam tylko jedno pytanko który kabelek w kostkach zegarów jest od kontrolki ładowania???? Z góry dzieki za pomoc!!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.