Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] O co chodzi z blokowaniem aut osobowych przez TIRy na autostradzie?


freon

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się wczoraj z sytuacją na autostradzie, że w okolicach przewężenia pod Wrocławiem TIRy, oraz inne auta dostawcze (np. Sprintery) blokowały jadąc bardzo wolno dwa pasy przed zwężeniem tworząc swoisty korek. Tj przed tymi autami było z 300m wolnego miejsca, aż do kolejnych aut, które tkwiły za poprzednim korkiem stworzonym przez inną parę jadącą wolno dwoma pasami.

O co to chodzi? Nie mam "Bajo Szerokości", a może Wy wiecie czy to jakaś zmowa, czy logicznie daje to efekt szybszego rozładowania korka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokuja zeby nie podjezdzac po 50cm tylko jak sie zrobi miejsce to wtedy podjechac rozsadniejszy kawalek.. mozna sobie zgasic silnik i czekac, oszczedzasz paliwo, samochod i lewa noge..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem świadkiem takiej sytuacji na Zakopiance, jechałem autobusem z Krakowa i kierowca zrównał się z TIRem i jechali wolno jeden obok drugiego a przed nimi była podobna sytuacja jak w Twoim przypadku. Ponieważ siedziałem za kierowcą, zapytałem o co im chodzi. Wytłumaczył mi, że w ten sposób korek jest mniej dokuczliwy i jak on to powiedział oba pasy idą płynnie, zapobiega to pchaniu się osobówek. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem świadkiem takiej sytuacji na Zakopiance, jechałem autobusem z Krakowa i kierowca zrównał się z TIRem i jechali wolno jeden obok drugiego a przed nimi była podobna sytuacja jak w Twoim przypadku. Ponieważ siedziałem za kierowcą, zapytałem o co im chodzi. Wytłumaczył mi, że w ten sposób korek jest mniej dokuczliwy i jak on to powiedział oba pasy idą płynnie, zapobiega to pchaniu się osobówek. :mysli:

Nic dodać, nic ująć. Po prostu (nie wszyscy), ale spora część kierowców osobówek widząc "TIR'a" przed zwężką i po prostu pcha się na chama do przodu, czego czesta konsekwencją jest to, że lewy pas jedzie, a prawy stoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że wczoraj był stajk ze względu na podniesienie cen za winety :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie to bzdura. w niektorych krajach jest nawet przepis mowiacy ze nalezy lewym pasem dojechac do konca i tam wjzezdzac na "zamek blyskawiczny" czyli na przemian.

to jest najszybsze rozladowanie i najkrotszy korek.

takie blokowanie u nas wynika cyba z tego ze nie wiedziec czemu wiekszosc kierowcow wpada od razu na pas ktory jedzie, dajac pole do popisu cwaniakom ktorzy dojezdzaja do konca i wpychaja sie na chama przed samym zwezeniem.

gdyby wszyscy dojezzdzajacy do kora rownomiernie zapelniali pasy , nie byloby tego problemu.

o ile taka jazda na autostradzie nie robi wiekszej roznicy o tyle w miescie powoduje to bezsensowne wydluzenie korka i czesto blokowanie poprzedniego skrzyzowania, albo i dwoch. czego moznaby uniknac gdyby ludzie zachowali zdrowy rozsadek i odrobine kultury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że wczoraj był stajk ze względu na podniesienie cen za winety :wink4:

Hmm... To bardzo dziwne, bo nic o tym nie słyszałem, a pomimo, że mieszkam za granicą, to jestem aktywnym członkiem KPT, a kuzyn jest w Zarządzie ZMPD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma byc ale wcale to nie oznacza ze nie moga juz zaczac pokazywac pazurkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strajku to nie wyglądało na strajk.

A o zamku błyskawicznym pisałem na samym początku mojej obecności na Forum. Cudowne rozwiązanie, którego większość Polaków nie rozumie, uważając iż w dobrym tonie jest stać przez 4 km na prawym pasie, zamiast 2 km na dwóch :) Coż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjeżdzanie na zamek powinno się zacząć w chwili kiedy na drodze pojawi się informacja o zwężeniu, lewy pas ładnie wchodzi na prawy lub odwrotnie i ruch idzie płynnie, ale nie, buraki muszą się ryć lewym pasem do końca a potem prawy pas musi się zatrzymać żeby takiego buraka wpuścić i tak właśnie robią się korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...