Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Sterownik multitronica


Pollux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Prawdopodobnie (w zasadzie na pewno...) poruszam kolejny raz temat skrzyni biegów multitronic... Z góry przepraszam za "natręctwo".

Mam jednak problem i nie wiem, jak sobie z nim poradzić. Wydaje mi się, że skrzynia cały czas pracuje mi w trybie awaryjnym (pasek biegów na FIS'ie cały czas świeci na czerwono). Skrzynia w ruchu cały czas zachowuje się normalnie, jednak wyświetlacz mnie martwi. "Z niczego" to wskazanie się nie bierze, a podobno tryb awaryjny szkodzi zdrowiu.

Naczytałem się tutaj o zawilgoceniu sterownika skrzyni - chciałbym sprawdzić stan swojego. Tylko...jak go znaleźć??? Gdzie taki sterownik znajduje się w B7 (2007 rok, silnik BRE)? Czy trudno się do niego dobrać?

Dajcie znać, proszę, czy zwykły szarak może sobie poradzić z tematem?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!

Pollux[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 23:03_________________________________________________I jeszcze jedno:

testowałem autko kompem i wyskoczył następujący komunikat:

1 Rozpoznano usterkę

05971 P1753 000

Przełącznik Tiptronic

sygnał niedopuszczalny

OK, to wszystko co wiem w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najprawdopodobniej będzie to sterownik. Niestety nowe multi po poprawkach nie zupelnie są bezawaryjne. Ponoć grzeją się i to im bardzo szkodzi. Sam dostęp raczej nie jest trudny bo wymiana jego trwa około 15 min (tak mi mówił jeden z właścicieli multi w B7). Gorzej z kosztami bo sam sterownik to rząd wielkości 3k pln. Na forum gdzieś jest jakiś namiar na kolesia, ktory sterowniki naprawia. Sprobuj moze odszukać i zadzwonić do niego. Powinien cos ci przez tel pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Młoda Focka... 3 klocki??? Sporo...

A jak się dobrać do tego sterownika? Może jakieś wskazówki?

No i może ktoś kiedyś przerabiał podobny temat i mógłby coś podpowiedzieć...

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - kiedy w trakcie jazdy przełączę się na tryb +/- to nagle wyświetlacz biegów zaczyna działać poprawnie. Kiedy przełączę z +/- na pełen automat - wyświetlacz nadal działa poprawnie. Ale już po ponownym uruchomieniu silnika - znów pasek biegów świeci czerwienią, jak niezwyciężona armia ZSRR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co...

Zauważyłem, że cały czerwony pasek pojawia się jakby z przyczyny pozycji "P".

Tzn. kiedy po odpaleniu przełączę na opcję +/- to po chwili (krótkiej chwili) wszystko działa OK. I faktycznie autko porusza się jakby równomierniej. Kiedy zatrzymam się na skrzyżowaniu i przełączę na P - nadal jest OK. Powrót do D - i pasek czerwony. Sekunda, dwie na +/- i wszystko się odmienia.

Trzy światy z tą skrzynką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego pollux i co stą skrzynią problem rozwiazany u mnie tez tryb awaryjny juz 3 miechy raz migaja literki raz pala ciągiem nie mialem pojęcia ze to awaryjny tryb pierwsze auto z automatem nie zapalaja sie lampy cofania i ta lampka od hamulca :kwasny: pozatym fura dziala jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cholerka, sam nie wiem... ;) To znaczy: wszystko działa, nie mam problemu ze skrzynią, tylko ten wyświetlacz taki mylący... Tak jak pisałem wyżej, przełączenie na +/- rozwiązuje sprawę do momentu ponownego przełączenia na "P" lub do wyłączenia silnika. Teraz przed jazdą delikatnie przełączam na tryb +/-, czekam sekundę, aż się wyświetlacz unormuje i dopiero ruszam. Nie wiem, czy sam się oszukuję, ale wolę na wszelki wypadek "wychodzić" z trybu awaryjnego.

Poszukuję też w okolicy jakiegoś speca od tych skrzyń...

A może ktoś podpowie - czy jest możliwe, że to jest "problem z wybierakiem skrzyni"? (przeczytałem to hasło na forum, dlatego pytam...)

Pozdrawiam

Pollux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...