Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Obieg wewnętrzny


gumis1985

Rekomendowane odpowiedzi

sorry że odgrzebuje temat ...

może ktoś w końcu doszedł do tego jak przywrócić obieg wewnętrzny bez włączania klimy uprzednio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również przepraszam, że odgrzebuje temat ale u mnie przycisk obiegu wewnętrznego nic nie robi. Tzn jego podświetlenie działa ale kliknięcie nic nie powoduje. Nie mam klimatyzacji u siebie w aucie. Przycisk po kliknięciu nie wiadomo czy jest ustawiony na włączony/wyłączony. Da się kliknąć ale wraca do pozycji w jakiej był kliknięty jakby z samym przyciskiem już było nie tak. Ktoś tu przed chwilą pisał że w przedlifcie nie ma żadnych silniczków do sterowania obiegiem. Po rozebraniu schowka czego się dopatrywać? Wskazówki jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie żaden przycisk na klimatroniku nie zostaje w pozycji wciśniętej :decayed:

Gruszka która zaciąga klapę wewnętrznego obiegu jest po prawej stronie całego tunelu (na samym brzegu)

Po ściągnięciu schowka będzie do niej podłączony wężyk i po nim znajdziesz gruszkę.

Często się zdarza że guma wewnątrz gruszki parcieje/pęka lub się przeciera przez co podciśnienie nie jest w stanie zaciągnąć sztangi a zarazem otworzyć klapy.

Przerabiałem to u siebie - guma była pęknięta na załamaniu w środku gruszki, obieg wewnętrzny oczywiście nie działał, mimo "samochodzika" wyświetlanego na panelu klimy.

Gruszki nie da sie zdemontować bez wyciągnięcia całego tunelu - wiąże się to ze zdjęciem deski rozdzielczej, odłączeniem nagrzewnicy, rozszczelnieniem klimatyzacji.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Audi A4 B5 95r. przed liftem klimatronik są dwie klapki we wlocie powietrza:
pierwsza sterowana elektrozaworem i gruszką podciśnieniową bliżej wentylatora(dalej filtra kabinowego) od obiegu wew/zew calkowicie zamyka lub otwiera po wcisnieciu przycisku obiegu na wlaczonym silniku,
natomiast druga klapka blizej filtra kaibnowego(dalej wentylatora) sterowana silnikiem elektrycznym nie wiem kiedy jest wlaczana wylaczana tym bardziej ze nawet zamknieta nie przyslania calego otworu. Ktos wie od czego ona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...