Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Ile wchodzi oleju do silnika ?


ochkarol81

Rekomendowane odpowiedzi

Witka pro maniaki Audi:):)Mam pytanko tylko co do tego ile oleju potrzebuje ten przecudny silniczek 2.5 v6??:):)Zakupiłem już 2 x 5 litrów Motula 8100 i będę go niedlugo traktował Motul cleanerem i nową oliwą...z tym że próbowałem się doczytać ile wlać i coś nie mogłem znależć...Czy tam wchodzi 4.5 litra czy 5.5 litra?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniam olej, to zawsze prosze o wlanie 5l... pozniej odpalam silnik, gasze, sprawdzam stan - i z reguly jest OK.

Poprostu nie wszystko scieka na dol...

Nie wlewalbym 5.5l, bo w tym silniku powinno sie lac 5.3l, a i tak nigdy wszystkiego nie spuscisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wlewalbym 5.5l, bo w tym silniku powinno sie lac 5.3l, a i tak nigdy wszystkiego nie spuscisz."

Mądrze powiedziane:):)W takim razie walne na poczatek 5 l i zobaczymy co bedzie...jak bedzie trzeba to doleje:)

Dzieki wielkie chlopaki!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś olej na motul 8100. W sumie spusciłem prawie 5 litrów dokładnie 4.85 cos takiego. Zmerzyłem wlewając stara zawatrość do pięciolitrowej banki po oleju. Wlałem do silnika dokładnie 5 litrów w filtrze zostało ok 100ml i co sie dzieje bagnet jest zalany cały do górnej "kóleczki" "bańki". I moje pytanie brzmi co mam zrobic z takim fantem. Olej sciekał ok 30 minut aż przestał kapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyciągam resztkę oliwy z filtra pompką własnej roboty! Jeśli masz za dużo to radzę go odciągnąć w przeciwnym razie może wywalić ci jakąś uszczelkę. 2.5 to bardzo zdradliwe jednostki jeśli chodzi o dolewanie oleju podczas wymiany-dolewasz,dolewasz a tu nic! Dopiero po ok. 3-4 godz. sprawdzanie stanu robi się miarodajne.

A co do stanu to faktycznie na 3/4 , równe 5l (bynajmniej u mnie) -sorki za wcześniejszą pomyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś olej na motul 8100. W sumie spusciłem prawie 5 litrów dokładnie 4.85 cos takiego. Zmerzyłem wlewając stara zawatrość do pięciolitrowej banki po oleju. Wlałem do silnika dokładnie 5 litrów w filtrze zostało ok 100ml i co sie dzieje bagnet jest zalany cały do górnej "kóleczki" "bańki". I moje pytanie brzmi co mam zrobic z takim fantem. Olej sciekał ok 30 minut aż przestał kapać.

nie wymieniales filtra oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...