Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak się zdejmuję osłone poduszki pasażera ?


rbs2360

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie nie wiem jak zdjąć osłonę poduszki pasażera. Od strony siedzenia wyskakują mi dwa zaczepy i jest git ale od strony szyby nie mam pojęcia jak się zabrać. Nie chcę robić nic na siłę żeby nic nie upierniczyć. Chcę tą osłonę zdjąć ponieważ trochę mi odstaje od strony siedzenia i jak będę miał zdemontowaną to dokładnie będę mógł założyć bo przypuszczam, że trochę są wygięte zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam jest przymocowana na jakiś zawiasik,w przypadku wystrzału po prostu otwiera sie w stronę szyby.Więc nie zdemontujesz tej osłony jeśli nie dostaniesz sie przez środek czyli poprzez zdemontowanie schowka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotlecika, panowie ja tez mam delikatnie odstającą tą osłonę od reszty deski, zeby ją wymontowac i zamontowac tak jak się nalezy to trzeba wyciągać całą poduszkę? czy mozna jakoś od strony schowka się dostać od dołu? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el to cos da? tzn da się tą zaslepkę jakoś lepiej spasowac z resztą deski, auto nie było bite i poduchy też nie miały wystrzalu a ta zaslepka odstaje... wymontowanie poduchy to jakaś większa filozofia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzko powiedzieć czy to coś da, zalezy jak żle masz to spasowane.Jak mozesz zrób foto jak to wyglada to ocenimy co czy da sie cos z tym zrobić zebyś na darmo sie nie meczył z rezaniem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić schowek, następnie wykręcić poduszkę oczywiście od spodu i trzeba się troszkę nagimnastykować. Zaślepka jest przykręcona od strony szyby śrubami na klucz 8, 4 śruby, a od strony fotela tez są śruby tylko wystarczy je poluzować i zaślepka w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia, może nie jest tak tragicznie. U mnie też delikatnie lewy dolny róg odstaje a auto nie bite i poduszka siedzi (odkręcałem schowek).

Jak odkręcisz schowek, wyciągniesz poduszkę żeby bardziej dopchnąć osłonę to może się zdarzyć, że po fakcie będzie gorzej niż na początku.

Wystarczy popatrzeć na powypadkowce na allegro, mało który ma dobrze spasowaną osłonę poduszki pasażera.

Ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam tą naprawę za sobą tak jak podpowiadają koledzy trzeba zwalić schowek poduchę i odkręcić 4 zawiasy po dwie śruby 8 . u mnie po prostu na rogu odkleiło się poszycie zaślepki którą skleiłem klejem typu super glue . Teraz jest wszystko równio idealnie . Czas pracy to 1 browarek :drinks: i 2h czasu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam tą naprawę za sobą tak jak podpowiadają koledzy trzeba zwalić schowek poduchę i odkręcić 4 zawiasy po dwie śruby 8 . u mnie po prostu na rogu odkleiło się poszycie zaślepki którą skleiłem klejem typu super glue . Teraz jest wszystko równio idealnie . Czas pracy to 1 browarek :drinks: i 2h czasu. Pozdrawiam.

Ciekawe czy w razie potrzeby nie będzie opóźnienia w otwarciu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty Ja myślę że nie będzie żadnych opóźnień klej typu sglue nie wytrzyma tylu atmosfer jakie są przy wystrzale poduchy . Wiem z praktyki dostałem po gębie poduszką jak miałem golfa mk3 tam przy wystrzale całą zaślepkę rozpierdziela :wallbash:. Zaślepka mocniejsza jest od od kleju. Właściwie przy wystrzale ta zaślepka od pasażera dzieli się na pół góra odskakuję w stronę podszybia a dół w stronę pasażera , a jak wnioskuję to odstaję zaślepka na którymś z rogów bynajmniej u mnie tak było . Nie ma obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...