Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI AFN] Czy coś da wym turbo na większe


wojtek26

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm mam pytanie czy wym turbinki od AWX-a coś da czy to tylko pieniądze wyrzucone w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadalem z kolesiami od CompSport i powiedzieli ze wieksza turbina daje tylko bezpieczenstwo i ze w AFN i nie warto przekraczac 140KM wiec niewiem :eek: :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o samą turbinę bez softu czy to coś da czy szkoda sobie głowe zawracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o samą turbinę bez softu czy to coś da czy szkoda sobie głowe zawracać

da .... wiekszy potencjał do dalszych modów ....... :wink:

bez zmiany softu w ECU nie odczujesz roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odczujesz roznicy

jak nie odczuje, jak wieksze turbo trdniej napedzic....

jezeli masz na mysli wiekszy lag po zmianie turbo na wieksze to nie zawsze jest on odczuwalny ... :wink: .... (zasłyszane od uzytkowników AFN+turbulum AWX bez korekty softu)

p.s generalnie masz racje,jeżeli juz to bedzie to odczucie negatywne ... :twisted:

Do tego jeszce wtryski kolego i bedzie calkiem ciekawie :twisted:

na jakie ... :question::rolleyes:

chyba masz na mysli hybrydy bo z seryjnych ciezko bedzie cos znalezc :wink:

a jak juz mowimy o mocniejszych wtryskach to juz kłania sie pompa wtryskowa 11mm,IC itd/itp... wiec jak widac nie jest to takie hop-siup ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlaśnie zmienilem turbulum w swojej niuni. Założyłem AWX właśnie i wywaliłem kata. Poprawa jest minimalna przy ok 2.5 tys obr. do konca. Dół jest gorszy niż w serii, zwlaszcza przedział miedzy 1.5 tys a 2.2 tys. W każdym razie różnica jest ledwo zauważalna. W poniedziałek jade na soft do rogalottiego :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół jest gorszy niż w serii, zwlaszcza przedział miedzy 1.5 tys a 2.2 tys. :

tzw lag ... :wink:

p.s gdzie kupiles turbulum (czy fabrycznie nowe :question:) i ile dales (moze byc na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbawke kupilem od kolegi, mial montowac ja sobie ale zmienia fure i mu sie nie nada, jest z 2004r i przelezala rok nieuzywana. Kosztowala mnie 750zl, czyli normalna cena mi sie wydaje. Wizualnie prawie jak nowka wyglada i po zamontowaniu wszystko jest oki. Mam nadzieje, ze tak zostanie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wizualnie prawie jak nowka wyglada i po zamontowaniu wszystko jest oki. Mam nadzieje, ze tak zostanie :twisted:

to teraz tylko korekta softu i cieszyc sie moca TDI ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak daje cos same turbulum od 130-ki. Po regulacji doladowania na fabrycznym sofcie 131KM i 254Nm. Nie wiem jaka mialem serie, byc moze z niezlym bonusem, dlatego tak wyszlo.

dlatego dało ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak daje cos same turbulum od 130-ki. Po regulacji doladowania na fabrycznym sofcie 131KM i 254Nm. Nie wiem jaka mialem serie, byc moze z niezlym bonusem, dlatego tak wyszlo.

dlatego dało ... :wink:

Hehehe, ale jakim fabrycznym sofcie jak już grzebnięty w sensie doładowania ? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Pablo ktoś już wcześniej podkręcił dawke mechanicznie na pompie, dlatego grosik do grosza (turbo, paliwko, luźniejszy wydech) i auto jeździ lepiej. Swoją drogą samo turbo nawet po regulacji dawało wiecej powietrza na seryjnym sofcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...