Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Ciężko wchodzą biegi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam taki problem biegi ciężko wchodzą na zimnym i ciepłym silniku, problem przestaje się pojawiać w czasie np. dojazdu do świateł i lekkim hamowaniu wtedy biegi w tym przypadku jedynka wchodzi idealnie, jeżeli samochód stoi lekko przechylony (np. na podjeździe) to biegi również wchodzą dobrze. Proszą o jakąś wskazówkę gdzie szukać problemu.

Opublikowano

Proponuje sprawdzic poziom oleju w skrzyni i dolac bo byc moze brak oleju w skrzyni biegow

Opublikowano

Sprawdziłbym mechanizm zmiany biegów :mysli:

Opublikowano

Całkiem możliwe, że siada Ci powoli kaseta, bo jabłko się już sponiewierało. Ja mam podobnie, z tym, że mi potrafi zatrzymać lewarek w pozycjach skrajnych i np. smarowanie od spodu i próby rozruszania wodzików nic nie pomagają.

Opublikowano

też myślę że mechanizm zmiany biegów do wymiany!

Opublikowano

a mi sie wydaje ze to wina oleju, zadne dolewki tylko wymiana!!

Opublikowano

mi tak się dzieje bardzo sporadycznie, olej miałem wymieniany 4-5 miechy temu przejechałem od tamtej port około 12tyś km i raz na jakiś czas tak się dzieje...

Opublikowano
  • Autor

Dodam jeszcze, że jak oglądałem autko od spodu to poduszka pod skrzynią wydawała mi się jakby przygnieciona i wyciekał z niej olej!!!???.

jak otworzę maskę to widać jak silnik się lekko trzęsie na boki, czy to może być wina poduszek???

Opublikowano

moze, skrzynia mogla sie oposcic delikatnie a z regoly jak padnie jedna poduszka to moment leca wszytskie, wymieniaj im predzej.........

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

mam podobnie ze swoim - 1,2 ciężko wchodzą - 1 się blokuje , a 2 jakby z suchym zgrzytem.

- sprzęgło i skrzynia przeszły już gruntowny przegląd - i nic ...

fatalna sprawa

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

U mnie wczoraj nagle zaczęły ciężko wchodzić biegi na odpalonym silniku. Najciężej 1 i wsteczny reszta podczas jazdy też stawia lekki opór ale nie jest najgorzej. Na zgaszonym bez problemu,wszystkie jednym paluszkiem Sprzęgło się nie ślizga ani nie ciągnie auta na wciśniętym,bierze wna tej samej wysokości pedału od podłogi jedynie przy ruszaniu czuć leciutkie szarpanie.Wszystkie poduszki, i kaseta od zmiany biegów są o.k rozebrałem sprzęgło.Tarcza taka sobie,docisk na oko o.k-jedno i drugie i tak wymienię. wątpliwości mam co do dwumasa ma luz ok 2.5 cm teraz pytanie czy jego także wymieniać,czy jeszcze pośmiga?

dorzucam filmik i proszę o opinie.

MOV03307[br]Dopisany: 27 Grudzień 2009, 18:18_________________________________________________

Zostawiłem ten sam dwumas a zmieniłem kpl sprzęgło LUK: tarcza, docisk i łożysko oporowe. biegi wchodzą elegancko,sprzęgło działa o wiele lżej. Żadnych wibracji ani skutków ubocznych. :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.