Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Skrzypiąca "pstrykająca" podsufitka


krawcu11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z was ma to samo szczególnie kiedy zjeżdża się z jakiejś nierówności albo kiedy się ja popchnie w stronę dachu . To jest ten plastik nad drzwiami który opada po słupku do deski rozdz . Strasznie to irytujące może ktoś ma pomysł jak to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jakaś spinka puściła.

Trzeba namierzyć miejsce skrzypienia, rozebrać, wpiąć, wymienić lub "skleić" spinkę i może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od strony pasażera też skrzypi i chyba mechanizm rolety na 'twardszych' dziurach też się odzywa.

Rozbierałem podsufitkę, smarowałem, poprawiałem spinki i nic nie daje - jak auto rozgrzeje się na słońcu to wszystko pracuje ( tym bardziej w budzie Avanta ) i niestety skrzypi :confused4:

nędza straszna ale przestałem na to zwracać uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, ze to skrzypi na całej długości tak jak by jakies plastiki ocierały o siebie :( chyba to zdejme i podłoże jakies gumki albo cos takiego

[/quot

ociera Ci pewnie w jednym miejscu,a skrzypienie promieniuje i wydaje Ci się jakby było po całości,ja mam tak z roletą,że wydaje mi się jakby te skrzypienie dochodziło z deski,...pozostaje Ci tylko rozebranie i zobaczysz czy coś nie puściło...rzeczywiście te skrzypienia irytują....pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez skrzypi na calej dlugosci tzn od szyby az do laczenia na wysokosci slupka a jak docisne reka to dopiero dodam ze jak jest chlodno to ok ale jak upal i wsiadam to pierdolca idzie dostac taka konina w audi mam zamiar to rozebrac i nie wiem wlasnie czy to jest na spinkach czy tylko wsuniete pod podsufitke? jesli ktos to rozbieral to prosze o podpowiedz a moze i fot ktos ma. mi skrzypi od pasazera a roleta to norma nie dosc ze skrzypi to jeszcze podczas jazdy potrafi sie zlozyc i zestresowac dzieciaka dno dno dno to moje zdanie na temat wykonczenia w a4 b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o który dokładnie element Ci chodzi? O pokrycie słupka A (od deski rozdzielczej do podsufity) czy o pokrycie nad drzwiami tam gdzie masz plastik z napisem AIRBAG?

Słupek A masz wpięty na 3 spinki + coś w rodzaju plastikowego zaczepu który wsuwa się w kółko przymocowane do karoserii słupka. Zanim zaczniesz ją demontować musisz jeszcze zdjąć osłonę przeciwsłoneczną (jest przykręcana do karoserii we wnękach górnej części pokrycia słupka A).

Pokrycie nad drzwiami demontujesz odkręcając rączkę (jak odsuniesz to przy łączeniach są plastiki które się odpina - za nimi są śruby. Następnie odpinasz plastik z napisem AIRBAG i wykręcasz śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie osłona słupka obok przedniej szyby do tego plastyku z napisem air bag dzisiaj omacałem wszystkie plastyki i muszę powiedzieć że jeszcze bardziej hałasuje ten nad tunelem środkowym łącznie z podłokietnikiem normalnie zgroza zaraz idę demontować i kombinować [br]Dopisany: 10 Czerwiec 2009, 18:47_________________________________________________Ta już se narobiłem ma ktoś może srubokret w kształcie gwiazdki betlejemskiej haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie skrzypi i to i to tak wiec musze rozebrac i to i to na kazdej dziurce to strzela. czy to wina wypadniecia ze spinek czy poprostu tak jest w tym typie. czy wazelinka cs pomoze czy jakies gabki, gumki itp? mi chodzilo czy element tam gdzie jest airbag jest na spinki czy tylko wsuniety pod podsufitke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odkrecilem bo nie mialem czym ale zajrzalem pod ten plastik odginajac go srubokretem i nieoczekiwanie przestało pstrykac na wybojach. ciekawe na jak długo ale wpadl mi taki pomysl do głowy, ze jesli przestaje po odgieciu go to moze jakby wsadzic tam cos co by na stale delikatnie podpieralo te plastiki to moze przestalo by na dobre. jest miejsce bo zaglądalem tylko musze pokombinowac z jakimis gumkami albo czyms innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne objawy tyle że w tylnej części auta ( avant ). Skrzypią plastiki szczególnie wtedy, gdy jest dość wysoka temp. i słońce. Czasami to mi aż wstyd że taki samochód ma takie niedociągnięcia. Próbowałem różnych sposobów ( pianki, jakieś miekkie materiały, teflon w sprayu itp. az w końcu wymieniłem kilka spinek z lewej strony (od pasażera) i narazie myśle że jest ciszej. Jak znajde czas to i wymienię po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i się śmieję :decayed: widzę, że jednak te nasze B6ki to nędza straszna . ładnie to wszystko pracuje i wygląda przez 3 lata a potem zaczyna grać każdy element, powłoki antyrefleksyjne się zdzierają, lampy parują

nędza Panowie, nędza :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w kazdym aucie predzej czy pozniej sie odezwa jakies elementy... U mnie glownie dzieki twardemu zawiasowi i niskim profilu tez slysze cos w bagazniku, przy zegarach i w drzwiach kierwocy [tak jakby spinki w boczku zlapaly luzy albo szyba latala...].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wymiana tych uszczelek pomoze? :mysli:

nie - drzwi mają już luz na zawiasach i raczej nie da rady poprawić tego bez większych ingerencji ...chyba trzeba po prostu pogodzić się z upływem lat i kolejnymi 'odpadającymi' elementami :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie może być tak źle. Coś trzeba wymyślić, ja jak jeszcze kilka spinek wymienię i będzie grzało słońce to dam znać czy coś się poprawiło.

... dobrze że mam nagłośnienie bose :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie po niedzieli bede bral za to trzeszczenie i dodam ze skrzypia szyby przednie jak jest upal do tego problemy mam z oponkami szuranie nierownomierny dzwiek poprostu padlina to audi tylko kopa i bezawaryjnosci nie mozna mu odmowic w sumie najwazniejsze ale detale potrafia obrzydzic jazde autkiem a te spinki to maja jakies numery to moze bym kupil przed demontazem aby potem nie jezdzic z rozbebeszonym srodkiem. moze jakies fotki z wyciszania ktos ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelo - są 3 rodzaje spinek/klamr (ceny w ASO):

klamra słupka C, A i wykładziny bagażnika [4B0 867 276A] - 2zł

klamra słupka D [4A0 867 276] - 1,40zł

klamra słupka B [8L4 867 276] - 0,90zł

krawcu11 - do demontażu poszczególnych elementów pokryć słupków i podsufity potrzebujesz śrubokrętów TORX(popularnie zwane "gwiazdką" - niestety nie pamiętam rozmiarów, najlepiej mieć cały komplecik :decayed:) + zwykły krzyżak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...