[ALL B7] Czy pod felgi 17' wejdą tarcze 347mm ?

108 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pod ori felgi 17' zmieszczą się tarcze 347mm?

ori są o rozmiarze 320mm, z wyliczeń wynika, że nie powinno być problemu, ale może już ktoś ma u siebie taki zestaw, albo próbował zamontować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak się zastanawiam jak piszecie o kupnie większej średnicy tarcz hamulcowych, co z zaciskiem? Czy po zwiększeniu średnicy tarcz wejdą Wam pod zacisk hamulca?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pretor zacisk oczywiście też do zmiany, wole się upewnić , ale podejrzewam, że i tak wszystko wyjdzie w praniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pretor zacisk oczywiście też do zmiany, wole się upewnić , ale podejrzewam, że i tak wszystko wyjdzie w praniu.

ja no ja właśnie też myślę nad zmianą tylko na 320 [; jak byś swoje wymieniał to może stare bym Ci ukradł :gwizdanie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pretor [/b] zacisk oczywiście też do zmiany, wole się upewnić , ale podejrzewam, że i tak wszystko wyjdzie w praniu.

Hamulce jakich musisz szukać są zakładane w S4 B6 i jest to tarcza 345mm. Zacisk w tych hamulcach jest taki sam jak w 320 mm, różnią się tylko uchwytem zacisku który będziesz musiał wymienić. Hamulce te bez problemu powinny się zmieścić pod felgą 17" wszystko zależy od tego jakie felga ma ET.

Hamulce 347 mm pochodzą z A6 i nie pasują do A4.

Jedyne co musisz wymienić to uchwyt zacisku i tarcze i chyba osłone za tarczą, reszta pozostaje bez zmian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jarol świetnie, dzięki za informację :good:

oZiX wygląda na to, że jednak nie będę wymieniał zacisku :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jarol świetnie, dzięki za informację :good:

oZiX wygląda na to, że jednak nie będę wymieniał zacisku :wink4:

no cóż szkoda poszukam sobie po necie niebawem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i jak KmK zmieniałeś te tarcze? wszystko p&p podeszło? coś jeszcze trzeba było wymieniać poza uchwytem zacisku i osłoną za tarczą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeszcze seria jeżdzi, ale jak tylko się skończy zrobie zaplanowaną zamianę :wink4:

i oczywiście zdam relacje :>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to czekam z niecierpliwością, aż przetrzesz szlak :> ponieważ też rozważam taki upgrade :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KmK rozumie ze te 347mm to wieklkosc tarczy jaka jest w S4 ? Daj koniecznie znac czy wejda pod 17 stki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KmK rozumie ze te 347mm to wieklkosc tarczy jaka jest w S4 ? Daj koniecznie znac czy wejda pod 17 stki

poczytaj jeszcze raz post Jarol'a bo 347mm nie było w S4...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

GRazny to od czego jest ta tarcza o ktorej on pisze ( 347 mm ? )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

347mm jest z A6, a 345mm z S4 i powinna bez najmniejszego problemu wejść pod 17

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

turdzi dokładnie tak jak KENOiX pisze :>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK :) a z jakiego A6 ( silnik i rok modelowy ) ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z tego co znalazłem wynika, że:

AUDI A6 2.7 TDI, roczniki: 2004 - 2009

AUDI A6 4.2 quattro, roczniki: 2004 - 2006

AUDI A6 3.2 FSI quattro, roczniki: 2004 - 2009

AUDI A6 3.0 TDI roczniki: 2004 - 2009

AUDI A6 2.7 TDI, roczniki: 2004 - 2009

AUDI A6 3.0 TDI quattro, roczniki: 2004 - 2006

ŚREDNICA (MM): 347 / TYP TARCZY HAMULCOWEJ: WENTYLOWANY / GRUBOŚĆ (MM): 30 / MINIMALNA GRUBOŚĆ (MM): 28 / ILOŚĆ OTWORÓW: 5

tu masz dokładniejszy opis do czego pasują http://moto.autocentrum.pl/sklep.php/pl,,,,,karta,38105,23,audi,2007,2833,3,hamulce,49,tarcze-hamulcowe-przod,czesci-samochodowe.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KENOiX wypas :cool1::)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tarcza z A6 347mm różni się od tarczy z S4 345mm średnicą a także wysokością. Z tego co pamietam w A6 jest 59mm a w S4 46,5mm i dlatego tarcza z A6 nie pasuje do A4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hamulce się skończyły, tak coś czułem że tor kielce mi nie pomoże w przedłużaniu żywotności :naughty:

reasumując wracam do tematu, jak mi się uda zrobić upgrade 320 na 345mm dam znać i opiszę co i jak :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ja majac tarcze 321mm i zacisk dwu-tłoczkowy zaloze na ten zacisk tarcze z S4 B6??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ja majac tarcze 321mm i zacisk dwu-tłoczkowy zaloze na ten zacisk tarcze z S4 B6??

Nie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hamulce się skończyły, tak coś czułem że tor kielce mi nie pomoże w przedłużaniu żywotności :naughty:

reasumując wracam do tematu, jak mi się uda zrobić upgrade 320 na 345mm dam znać i opiszę co i jak :wink4:

Ja tak zrobiłem.

kola.jpg

Najpierw miałem 288 potem 320 a teraz 345 z s4.

320 mi się przegrzewały...

ham.jpg

Wszystko wchodzi p&p. 17' ori wchodzi bez problemu. Sprawdzaliśmy razem z turdzim na moim samochodzie.

Szukaj zestawu z s4 bo tak jak pisał Jarol tarcze z s6 nie pasują (tak samo jak tarcze z a6 3.0 tdi nie pasują do a4 3.0 tdi)

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 22:57_________________________________________________warto... tutaj filmik jak hamują...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to ze 321mm sie przegrzewaja to ja wiem :decayed: hamulce bede zmieniac w przyszlym roku i sie zastanawiam czy nie lepiej zapodac S4 B6 co myslicie???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a nie lepiej w ogóle 6 tłoczkowe od porsche 345-355mm? sid takowe sprzedaje http://www.allegro.pl/item746231621_hamulce_porsche_audi_a4_s4_a6_s4_vw.html

Ja właśnie coś takiego rozważam na wiosnę... zobaczę tylko jak to wygląda z ekonomicznego punktu widzenia..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a nie lepiej w ogóle 6 tłoczkowe od porsche 345-355mm? sid takowe sprzedawał niedawno podobno pasują p&p i nie ma problemu z żadna 17" ponieważ 6 tłoczkowe zaciski są mniejsze. Ja właśnie coś takiego rozważam na wiosnę... zobaczę tylko jak to wygląda z ekonomicznego punktu widzenia..

Tak kolego hamulce sa super ale cena 3000zł to nie dla mnie :kwasny: Ja mam tylko 265km i nie potrzebuje hamulcy jak do małej ciezarówki tylko takie ktore sie nie przegrzewaja za szybko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moc samochodu przy hamowaniu nie za bardzo ma znaczenie :wink4: (tak wiem o co Ci chodzi) ważniejsza jest masa samochodu jaki chcesz wyhamować... faktycznie koszt jest spory :kwasny: a ktoś się orientuje ile zestaw od s4? Siemian?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dorwałem zaciski za 700zł plus tarcze klocki z Ate za 950zł.

Myslałem nad tym zestawem z Porsche, ale po przemyśleniach doszedłem do wniosku że po pierwsze mnie na to nie stać a po drugie z ekonomicznego punktu widzenia napewno bardziej opłacałny będzie zestaw z s4, który i tak za***iście hamuje.

Wymieniam klocki co 8-10 tys. km. Do zacisków z s4 klocki z Ate kosztują mnie 320zł... Do zacisków z Porsche musiałbym zapłacić pare razy tyle...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przekonałeś mnie, że nie warto inwestować w te heble od porsche... duża jest różnica po przesiadce z 320? ps gdzie dorwałeś zaciski? czy coś więcej wymieniałeś przy swapie jak osłona tarczy itp? czy wystarczy zacisk i tarcza(+klocek)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta