Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kolor powinna mieć ropa ?


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Wiadomo, że powinno się lać ropkę do naszych dieselków najwyższej jakości.

Zawsze tankuję do pełna i dziś miałem dziwną sytuację, weszło tylko 20 litrów, zamiast ok 40. Jak się okazało to ropa zaczęła się pienić. Czy ropa się pieni??

No i kluczowe pytanie jakiego koloru jest ropa?? Kolega ma ciężarówki i zamawia bezpośrednio z orlen, jest koloru zielonego/niebieski, jak się to wlewa to bardziej żółty przezroczysty. Ale na stcjach benzynowych jeszcze takiego ustrojstwa nie spotkałem zazwyczaj była żółta (w bańce), ale się nigdy nie pieniła. Dziś zalałem też koloru żółtego (mętny taki kolor, nieprzezroczysty) i jeszcze pieniący się.

Kluczowe pytanko gdzie tankować niunie, żeby się nie wkopać i jak rozpoznać co tankujemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orlenie przeważnie ropa ma kolor żółty-przeźroczysty. Na innych stacjach ten kolor może być inny a to ze względu na dodane do ropy komponenty ( ulepszacze )

Najtańsza jest ta czerwona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zielona (używana na kolei), jest i niebieska (tą podobno używają na statkach), jest i czerwona (tej używa kto może :naughty:), jest biała/przeźroczysta (nie pamiętam dokładnie, chyba BP ma taką, jakaś specjalna tj droższa :wink4:), no i żółta dla zwykłych zjadaczy chleba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ropa jest przezroczysta o lekkim zolto-zielonym zabarwieniu...

czerwona to opal, ale ja np spotkalem sie ze zwykla rope na koleii barwia na czerwono zeby nie kradli :decayed: (choc i tak kradna)

ropa sie pieni ale zeby zamiast 40l zatankowac 20l to cos nie tak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...