Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Odma - co to jest i jak to sprawdzić ?


Johanus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja zrobiłem tak:flansze stalową przymierzałem powierciłem otwory do tego przyspawałem rurkę około 10cm. takiej średnicy że plastikową na gorąco naciągnąłem i założyłem opaske flansze zrobiłem chyba z 6mm. spokój na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło:D Musze znajomego ze spawarka przy pifku namówić żebyśmy zrobili taka zabaweczkę :good:

Rozumiem że 6mm to grubość tej blachy do której przyspawałeś te rurkę i ja przykręciłeś na te 2 śruby do silnika?

W takim razie czemu jedni ludzie piszą że ten wąż się tylko wsuwa a inni tak jak Ty?

Wielkie Ci dzięki kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to jest ta ODMA?,to tylko odpowietrzenie skrzyni korbowej w silniku,oil cach tank owszem rozwiązanie dobre,ale celem sprawdzenia,sam próbowałem bo myslałem że mi olej górą wypluwa,1600 km i nazbierało się zaledwie 10ml,wąż gumowy to nie stal,i pod wpływem temperatury się rozszczelni z czasem bo twardnieje,i pojawiają sie wycieki,olej w odmie był od początku istnienia silnika w postaci mgiełki olejowej i to jest nie do wyeliminowania,a nadmiarem oleju w odmie są zużyte pierścienie tłokowe które przepuszczają sprężone powietrze do komory korbowej.Fotka którą pokazał Sztomel to taki filtr który ma powodować skraplanie się mgiełki do postaci płynnej,aże ciecz jest cięższa od pary to ma spływać chyba w dół,bo na fizyce to sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przypadek ze ulamal mi sie ten plastikowy wezyk (chyba cos od odmy rys. 18 ETKA), owienelem to tasma scot ale strasznie sie to poci i zauwazylem ze cos oleju ubywa czy to moze byc przyczyna tego? Jak sie dokladnie ta rułka nazywa bo na allegro nieumiem znalesc...PS zdjecie zapozyczylem od innego urzytkownika, nie mam ETKI... pozdrawiam

odmaafn.jpg

EDIT: znalazlem watek od innego kolegi z podobym zapytaniem..

odmaoilcatchtank2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o te rurkę czy ten biały pojemnik?

Bo jesli chodzi o rurke to idziesz do sklepu moto i mówisz że potrzebujesz rurke odmy od skrzyni korbowej do separatora na pokrywie zawodów do silnika 1,9TDI AFN i niema bata żeby nie wiedzieli o co biega :wink4:

A ten zbiorniczek biały to jakis odstojnik ale jak fachowo sie nazywa to nie wiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zbiorniczek biały to jakis odstojnik ale jak fachowo sie nazywa to nie wiem :wink4

Oddzielacz oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy, musze sobie to wymienic ta rurke czarną... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zbiorniczek biały to jakis odstojnik ale jak fachowo sie nazywa to nie wiem :wink4

Oddzielacz oleju.

Dzięki za sprostowanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten krążek (oddzielacz oleju) wyciąga sie bo on poprostu jest włożony na wcisk na taką gumową uszczelkę w pokrywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem odmę nie widziałem tam nic co by mogło się zapchać... skleiłem to, wyczyściłem pokrywę zaworów i cieknie mi spod uszczelki odmy(na zdjeciu jest to pozycja nr5) ciekawi mnie czy można ja kupic?nie wiem czy tak powinno być ale dosyć mocno mi dmucha powietrze jak odkręcę korek wlewu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie był problem bo ciekło z odmy na dole przy bloku bo odkręceniu węża z tym całym separatorem oleju okazało się że właśnie na dole ledwo się już trzymała połamane i popękane w miejscach przy śrubach mocujących więc kupiłem zamiennik tzn u niedziałka samą rurę tą obok co jest na zięciu cena ok 100zł

http://img822.imageshack.us/img822/9870/odmaafn.jpg

i teraz czy coś będzie się działo nie tak jeśli zostawię ją , czy powinienem zakupic z tym całym separatorem ? rury samej dochodzącej do separatora dostać nie mogłem a i sam separator ucierpiał przez jednego kota kręcącego się obok audi :kox: chyba że jakąś używkę kupić w stanie dobrym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie był problem bo ciekło z odmy na dole przy bloku bo odkręceniu węża z tym całym separatorem oleju okazało się że właśnie na dole ledwo się już trzymała połamane i popękane w miejscach przy śrubach mocujących więc kupiłem zamiennik tzn u niedziałka samą rurę tą obok co jest na zięciu cena ok 100zł

http://img822.imageshack.us/img822/9870/odmaafn.jpg

i teraz czy coś będzie się działo nie tak jeśli zostawię ją , czy powinienem zakupic z tym całym separatorem ? rury samej dochodzącej do separatora dostać nie mogłem a i sam separator ucierpiał przez jednego kota kręcącego się obok audi :kox: chyba że jakąś używkę kupić w stanie dobrym ?

kolego lepiej jakbys dal spowrotem ten separator oleju, inni tez pisali ze w starszych modelach co nie mieli w standardzie to sobie zapodawali, ja za rurke nr. 1b (fot)-42zl zaplacilem , a za ta 1a dłyzsza 110zl w AutoDacie - czesci z ASO, pozdro ps. a ten kruciec przy silniku czesto ma ta gluwke polamana i leje olejem po silniku, ja myslalem ze to przez miske olejowa uszczelka a jednak to odma , wymienione i zero wyciekow:)

------------------------------------------------------------

tu masz tez temat o tym : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44512.msg2265248#msg2265248

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

została mi sprawna tylko rurka 1 b , rurka 1a była połamana i popękana na samym dole a separator bendąc w stanie dobrym lecąc w stronę kota i uległ przy tym zniszczeniu :( poszukam może ktoś ma do sprzedania separator i dolną rurkę1a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...