Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozwalona nieoznakowana Vectra


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czekam, aż mnie kiedyś będą podpuszczać, jak tylko siądą na zderzaku to wtedy porządnie sku... zahamuję.

Najwyżej dostanę mandat za "hamowanie w sposób powodujący zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienie" a sku... za spowodowanie kolizji przez nie zachowanie bezpiecznej odległości :>

zmień farmaceutyki :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekam, aż mnie kiedyś będą podpuszczać, jak tylko siądą na zderzaku to wtedy porządnie sku... zahamuję.

Najwyżej dostanę mandat za "hamowanie w sposób powodujący zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienie" a sku... za spowodowanie kolizji przez nie zachowanie bezpiecznej odległości :>

zmień farmaceutyki :confused4:

To taki Męski ginekolog ??!! :mysli:

:polew:

Wybaczcie za OT ale nie moglem sie powstrzymac.. :decayed:

Mojego Ojca kiedys drapneli jechalismy we dwoch.. Wyprzedzal na dwoch ciaglych Tira Panowie jechali z przecwika. I nagrali wszystko odmowil przyjecia mandatu w sadzie niestety sie nie udalo i tysiaka musial zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaaardzo dobrze, ale niewiem poco im 250 kucy skoro mają napęd na jedną oś :tongue4:

bo to "miszczowie" prostej jeden na 10 może dobrze ogarnia te auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawilo mnie czy oni moga czy nie moga za kims leciec np 200km/h i tym samym narazac innych na niebezpieczenstwo. Sprawa jest jednoznaczna co do uzywania "kogutow" ale co gdy ich nie ma...

Znalazlem takie cos w necie

http://www.motofakty.pl/artykul/nieoznakowany_radiowoz_nie_pogoni.html

Artykul jest z marca tego roku. Czy cos sie zmienilo w tym temacie? Porozmawialem z wujkiem google i powiedzial konkretnych przepisow prawnych regulujacych ta sytuacje. Wydaje mi sie ze ich poprostu nie ma (chyba ze cos sie zmienilo). Od momentu ukazania sie tego artykulu na roznych forach wszyscy zadaja sobie to pytanie ale nie ma jasnej i konkretnej odpowiedzi.

Prowadzac dalej rozmowe przy piwku wreszcie padla jakas odpowiedz:

Artykul z 2007

http://www.v10.pl/prawo/Jakie,przepisy,reguluja,zasady,poruszania,sie,nieoznakowanego,radiowozu,z,wideoradarem,339.html

Wynika z niego ze policjant moze udac sie w poscig z wlaczonym wideorejestratorem bez uzywania sygnalizacji swietlnej.

Wiecej nic nie moglem znalezc ale sprawa mi nie daje spokoju. Fakt faktem ze zawsze zaplacimy za mandat bo takie jest chore prawo w polsce ale jak wyglada sytuacja w UE. Mamy mozliwosc odwolania sie do sadu ktory jest powyzej naszego prawa. Nie mowie tutaj o wyklucanie sie o 100zl czy 200zl ale o sam fakt.

Ktos moze ma wieksza wiedze na ten temat bo nie mam ochoty rozmawiac z panami z owych nieoznakowanych samochodow bo moga byc nieobiektywni a czesto sie z nimi spotykam przy wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę nikt nie wie że jest to samochód policyjny .. ja z kolei czytałem artykuł - niestety nie mogę go znaleźć że skasowali na radar swojego .. nie wiem czy straż miejska czy policja ale z tego co pamiętam zapłacił mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale nie zmienia to faktu ze tez stwaza zagrozenie wyprzedzajac na zakrecie lub podwojnej ciaglej nie uzywajac sygnalizacji. Dziwne to ale normalne w naszym kraju. Najpierw cos robia a posniej zastanawiaja sie w jakie przepisy to upchnac. Musi sie cos stac zeby zrobila afera i sprawa zostala naglosniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie popełnia wykroczenia, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane."

Zgodne z prawem byłoby natychmiastowe włączenie świecidełek za grillem przy rozpoczęciu pościgu, czy też magnetycznego koguta na dachu i innych sygnalizacji, które posiadają. A to co robią - to podpuszczanie kierowców niejednokrotnie siedząc im na zderzaku już przekraczając prędkość.

Nie dość, że już dogonił kierowcę bez żadnych sygnalizacji to jeszcze go nie zatrzymują (jadą dalej za nim) - czyli NIE "działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem".

Niech powstrzymują przed kolejnym stworzeniem zagrożenia na drodze!

Dla mnie to tak jakby czekanie policji w "strzelaninie": dopiero "przestępca" straszy bronią, niech jeszcze kogoś postrzeli/zastrzeli to dostanie surowszy wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie popełnia wykroczenia, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane."

Zgodne z prawem byłoby natychmiastowe włączenie świecidełek za grillem przy rozpoczęciu pościgu, czy też magnetycznego koguta na dachu i innych sygnalizacji, które posiadają. A to co robią - to podpuszczanie kierowców niejednokrotnie siedząc im na zderzaku już przekraczając prędkość.

Nie dość, że już dogonił kierowcę bez żadnych sygnalizacji to jeszcze go nie zatrzymują (jadą dalej za nim) - czyli NIE "działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem".

Niech powstrzymują przed kolejnym stworzeniem zagrożenia na drodze!

Dla mnie to tak jakby czekanie policji w "strzelaninie": dopiero "przestępca" straszy bronią, niech jeszcze kogoś postrzeli/zastrzeli to dostanie surowszy wyrok.

czyli możemy się tłumaczyć że go goniliśmy innego żeby go pouczyć że źle jeździ i wtedy też nie łamię przepisów :gwizdanie: :kox: :kox: :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie popełnia wykroczenia, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane."

Zgodne z prawem byłoby natychmiastowe włączenie świecidełek za grillem przy rozpoczęciu pościgu, czy też magnetycznego koguta na dachu i innych sygnalizacji, które posiadają. A to co robią - to podpuszczanie kierowców niejednokrotnie siedząc im na zderzaku już przekraczając prędkość.

Nie dość, że już dogonił kierowcę bez żadnych sygnalizacji to jeszcze go nie zatrzymują (jadą dalej za nim) - czyli NIE "działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem".

Niech powstrzymują przed kolejnym stworzeniem zagrożenia na drodze!

Dla mnie to tak jakby czekanie policji w "strzelaninie": dopiero "przestępca" straszy bronią, niech jeszcze kogoś postrzeli/zastrzeli to dostanie surowszy wyrok.

czyli możemy się tłumaczyć że go goniliśmy innego żeby go pouczyć że źle jeździ i wtedy też nie łamię przepisów :gwizdanie: :kox: :kox: :kox:

:kox: :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu słyszałem jak TIRowiec załatwił takich misiaczków, siedzieli mu na ogonie bardzo blisko, w pewnym momencie jakiś inny TIRowiec, który mijał się z tym nagrywanym rzucił przez CB "kolego, misiaczki siedzą Ci na ogonie" a ten ostro po hamulcach, także miśki bardzo nie miały kiedy i jak zareagować. :> Nawet z filmu podobno nic nie zostało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...