Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klimatyzacja słabo chłodzi


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam sie do nabicia klimy z racji tego, że słabo chłodzi.. prawie wcale. (była nabijana 2 lata temu wedle naklejki przyklejonej pod maską) Chciałbym wykluczyć wszelkie usterki zanim to zrobie.

Z moich obserwacji wynika, że wentylator klimy załącza sie prawidłowo, a po zgaszeniu silnika słychać charakterystyczne syczenie - czyli chyba norma. Vag nie wywala żadnych błędów o klimie za wyjątkiem jednego motorka klapy. Jednak klima nie chłodzi wcale lub prawie wcale.

Czy lub jak moge wykluczyć zatem uszkodzenie sprzęgiełka/kompresora lub innych częsci i śmiało udać sie na nabijanie czynnika?

Dzieki i pozdr fanów audi :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem na kompletnym przeglądzie klimy...

Wymiana filtrów...ozonowanko...plukanie ukladu...wymiana czynnika z olejem itp...

Jednak :evil:

Po załączeniu nie robi szalu ta klima... :/

Po zgaszeniu silnika slychac równiez charakterystyczne szumienie...

Gdzies wyczytałem ze rury od klimy ktore ida pod maską z lewej strony powinny byc 1.ciepła 2. zimna...

U mnie jedna (gruba) jest ciepła natomiast cieniutka zimna jest jedynie do miejsca tego filtra w rurce (tuz przy grodzi)

Stawiam wiec na to ze fen filterek jest zawalony na maxa :/ Najgorsze jest to ze apiać trzeba teraz nabijać na nowo cały układ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest trafna uwaga, musze przyjżeć się tej rurce cienkiej. W serwisie klimy powiem, żeby to sprawdzili zanim nabiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem na kompletnym przeglądzie klimy...

Wymiana filtrów...ozonowanko...plukanie ukladu...wymiana czynnika z olejem itp...

Jednak :evil:

Po załączeniu nie robi szalu ta klima... :/

Po zgaszeniu silnika slychac równiez charakterystyczne szumienie...

Gdzies wyczytałem ze rury od klimy ktore ida pod maską z lewej strony powinny byc 1.ciepła 2. zimna...

U mnie jedna (gruba) jest ciepła natomiast cieniutka zimna jest jedynie do miejsca tego filtra w rurce (tuz przy grodzi)

Stawiam wiec na to ze fen filterek jest zawalony na maxa :/ Najgorsze jest to ze apiać trzeba teraz nabijać na nowo cały układ :/

Kolego cienka rurka ma właśnie być zimna do tego momentu gdzie jest filterek,później ciepła.Natomiast gruba ma być cała zimna. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego cienka rurka ma właśnie być zimna do tego momentu gdzie jest filterek

Kurcze a myslalem ze ma byc cala chlodna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...