Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Jaki numer bezpiecznika wyciągnąć żeby wyłączyć ABS?


gajes

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciagałem bezpieczniki te które zaznaczone są w ksiażce zeby wyłączyc ABS w moim audi 1997r silnik 18 ADR . Ale nic nie poskutkowalo. Nie zapalała sie żadna kontrolka że ABS nie działa. Moze trzebe kilka bezpiecznikow na raz. Ktoś sie moze z tym zetknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poco ci ABS off :cool1:

czasem sie abs off daje na zime zeby szybcie wyhamować na prostym odcinku drogi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poco ci ABS off :cool1:

czasem sie abs off daje na zime zeby szybcie wyhamować na prostym odcinku drogi :>

mi ABS nie przeszkadza w zimę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mieszkasz w lajtowym terenie! i nie górzystym. fakt abs przydaje sie na zakrętach bo CIe nie wywali z niego ale na prostym odcinku drogi kiedy trzeba szybko zachamować abs nie jest pozadany przy hamowaniu liczy sie jak najdłuzsze hamowanie kół a abs robi tak ze przez pewne krótkie odcinki wogóle nie hamuje by uniknac poslizgu ale na prostej drodze nie ma niebezpieczenstwa wylecenia z zakretu ( bo go nie ma ) ;p [br]Dopisany: 24 Czerwiec 2009, 19:55_________________________________________________16 - 5A - sterownik urządzenia ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mieszkasz w lajtowym terenie! i nie górzystym. fakt abs przydaje sie na zakrętach bo CIe nie wywali z niego ale na prostym odcinku drogi kiedy trzeba szybko zachamować abs nie jest pozadany przy hamowaniu liczy sie jak najdłuzsze hamowanie kół a abs robi tak ze przez pewne krótkie odcinki wogóle nie hamuje by uniknac poslizgu ale na prostej drodze nie ma niebezpieczenstwa wylecenia z zakretu ( bo go nie ma ) ;p [br]Dopisany: 24 Czerwiec 2009, 19:55_________________________________________________16 - 5A - sterownik urządzenia ABS

Hmmm. Sprawdzilem, numer 16 u mnie jest pusty. Nie mozna tam nawet wsadzic zadnego bezpiecznika. Dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem sprawdz w innych postach na pewno to gdzies bedzie ja wlasnie znalazłem i Ci podałem pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mieszkasz w lajtowym terenie! i nie górzystym. fakt abs przydaje sie na zakrętach bo CIe nie wywali z niego ale na prostym odcinku drogi kiedy trzeba szybko zachamować abs nie jest pozadany przy hamowaniu liczy sie jak najdłuzsze hamowanie kół a abs robi tak ze przez pewne krótkie odcinki wogóle nie hamuje by uniknac poslizgu ale na prostej drodze nie ma niebezpieczenstwa wylecenia z zakretu ( bo go nie ma ) ;p

Bo zadaniem ABS nie jest skrócenie drogi hamowania tylko, jak sama nazwa wskazuje, zapobieganie blokowaniu kół podczas hamowania co równa się utrzymaniu możliwość kierowania. Umożliwia więc ominięcie przeszkody przy jednoczesnym wytracaniu prędkości. Hamując awaryjnie na prostym odcinku autem bez ABS możesz tylko wcisnąć hamulec, zamknąć oczy i się modlić (upraszczam - wiem że są odpowiednie techniki operowania hamulcami bez ABS), jadąc autem z ABS wciskasz hamulec do deski i ...reszta zależy od Twoich umiejętności, doświadczenia itp. - z ABS trzeba umieć korzystać.

PS. Okolicy w której mieszkam nie można określić jako "lajtowa" i ABS nigdy mi nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, w 16 5A w ogole nie ma slota do wlozenia.. jakis pomysl? :)

up:) ktos moze cos poradzic:)?[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2009, 16:17_________________________________________________

masz to samo co u mnie.. sa 2x bezpieczniki ABS 7-10A, 41- 25A i Sterownik 16-5A.

ostatni to sterownik ABS, u mnie tez go w ogole nie ma. Wyjolem jeden z tych pierwszych i miga kontrolka, oraz ABS'u nie ma. Brak cykan od ABS. Nie wazne ktory z tych 2 pierwszych wyjmiesz, i tak perzestanie dzialac.. chyba, ze juz to robiles i nie pomoglo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...