Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Duże spalanie


?ukasz71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Problem Nie wiem co się dzieje ze miałem spalanie w Mojej audi 10.5 /100km a tu nagle spalanie wzrosło mi do 14 /14.5 gdzie powiem szczerze nie doginam tym autem czasem sie zdarzy ze zmienie bieg przy 5 tyś.. ale żadko tak normalnie to jeżdze ze zmieniam biegi 3 tyś prosze o rade bo niewiem czy to normalnie czy poprostu moze cos mi sie popsuło? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo uzytkujesz juz te auto ? zawsze średnia byla okolo 10,5 l/100km ?

moze wczesniej większosc tras ? a teraz wiecej % miasto ? Jesli srednia po samym Wrocku masz na takim poziomie to i tak wielki szacun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam Półtora roku szczerze to auto od tego momentu było okolo 12 razy w trasie ( Wrocław - Hamburg ) wiec niewiem czy to az tak duzo sadzilem ze to moze cos innego mam nadzieje ze to to :]tylk :hi: :hi: :hi:o 14 to faktycznie nie az tak duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia wyswietlana na FISie jest średnią z pełnej liczby km od ostatniego zerowania licznika. Więc bardzo duzo prawdopodobne ze długie trasy miały wpływ na te 10,5 litra teraz pokreciles sie sporo po miescie - do tego krotkie odcinki i 14 łyka bez gadania - Wrocaw to wieczne korki a wiec 14 jest mimo wszystko bardzo dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdże 90% w mieście. autko lubie czasem pokręcić bo to wkońcu 1,8 :naughty: ale 10,5 na setke i nie więcej. w trasie 7 do 8 . natomiast 14 to juz nieźle trzeba cisnąć zeby na 100 km wyciągnąć, lub dużo w korkach jezdzić, aczkolwiek jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A jak dynamika auta? Nie pogorszyła się? Proponuję sprawdzić czy czujnik temperatury nie szwankuje (zaniża wartość temperatury i sterownik zwiększa dawkę paliwa), druga sprawa to przepływomierz - jak u mnie był uszkodzony to miał takie dawki paliwa, że końcówka tłumika była czarna jak w dieslu a przy uruchomieniu zalewało go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdże 90% w mieście. autko lubie czasem pokręcić bo to wkońcu 1,8 :naughty: ale 10,5 na setke i nie więcej.

chyba sobie żartujesz :polew: powiedz jeszcze ze tyle FIS Ci wskazuje ? i wiekszej sredniej nie udalo Ci sie osiagnac (przy 90% - miasto) :wink4: ? - tylko nie okłamuj sam siebie.. :przebiegly: Jesli tak to wyniki osiągasz lepsze niz producent podaje.. i to jeszcze po 13 latach eksploatacji.. :polew: naprawde moje gratualcje :good::hi: hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pamiętam jak kupiłem moje AEB - spalanie przy spokojnych dłuższych przejazdach wynosiło ok 10-11/100, mało jazdy miejskiej, ale quattro + klima.

Wystarczyło trochę dynamiczniej po mieście, światła itp i już 11-13/100. 14/100 nie pamiętam czy osiągnąłem, bo szybko zapodałem gaz.

Teraz pali od 12 do 20/100 :naughty:

Łukasz, zmień rodzaj napędu na FWD to może spadnie... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może się powtórzę, ale z całym szacunkiem np. do Olsztyna, to raczej trudno to miasto porównać z Wrocławiem. Czy w Olsztynie też są codziennie takie korki, że odcinek 12km przejeżdżacie w godzinę? We Wrocławiu tak jest. Więc gdy stoisz i co chwilę ruszasz, hamujesz, ruszasz, hamujesz i tak przez godzinę, to zeżre ci i 16-17 litrów bez zastanowienia. Dlatego spalanie w mieście jest obarczone sporą dawką lokalnych warunków w danym mieście panujących. Ci którzy piszą o spalaniu w mieście, a pochodzą z niewielkich ośrodków niech pojadą sobie do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia i tam pobujają się trochę w ruchu miejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomcio 1600, swojemu fisowi nie wierze i tak bo bzdury czasem pokazuje ale za kazdym razem gdy tankuje kasuje licznik i tyle wychodzi. zalezy też w jakim stanie ma się samochód. mój zaspokaja się taką ilością benzyny 98 i nic mu nie poradzę. jednak przyznaje się że walnąłem bzdurę pisząc 10,5 :embarrassed: miało być 11,5 :wink4: sorry :wink4: ale byłem też w wawie i nie było juz tak różowo. fakt ze to gdzie sie jezdzi ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 litrów w mieście to u mnie minimum, ale po to jest taki silnik żeby go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Problem Nie wiem co się dzieje ze miałem spalanie w Mojej audi 10.5 /100km a tu nagle spalanie wzrosło mi do 14 /14.5 gdzie powiem szczerze nie doginam tym autem czasem sie zdarzy ze zmienie bieg przy 5 tyś.. ale żadko tak normalnie to jeżdze ze zmieniam biegi 3 tyś prosze o rade bo niewiem czy to normalnie czy poprostu moze cos mi sie popsuło? :hi:

VAG

wskazania sondy lambda i czujnika wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.U mnie w cyklu miejskim jak wyliczyłem to wyszło mi 13,5l/100 km. a jak nie mam potrzeby to nie butuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...