Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwny dżwięk - pomóżcie


aaaPablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały, lub duży, trudno powiedzieć jaki problem. Naczytałem się wcześniej o problemach ze "świszczącymi", "szumiącymi", "gwiżdżącymi" itd.turbinami. Niestety nie trafiłem na przypadek, który dotyczy mojego autka. Nawet nie wiem, czy to turbina, czy coś innego.

Otóż u mnie ten "świst", "gwizd", "metaliczne dzwonienie", czy tym podobne, nie mieści się w skali przyzwoitości, bo wiem że turbinka powinna nieco gwizdać. A można go, aż za dobrze usłyszeć przy zwiększaniu obrotów. mniej więcęj od 2000 w górę, a konkretnie przy przyspieszaniu. Przy jeździe ze stałą prędkością, niezależnie od wysokości obrotów nie dzieje się nic. Moc jest w porządku.

Co to takiego może być? Kto może, niech pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty nie wiesz co gwiżdże to skąd my mamy wiedzic jak nic nie słyszymy :gwizdanie: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że ma to związek z pracą turbiny, ale trudno określić, bo na postoju można gazować do woli i nic. Trudno raczej przysłuchać się w trakcie jazdy, bo musiałbym kogoś wsadzić pod maskę. :confused4:[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2009, 22:37_________________________________________________

Być może ,że turbinka ci klęka,ale to są tylko domysły... :gwizdanie: Podepnij VAG i sprawdz jak ładuje T! Aha zciągnij wąż o d turbawy i sprawdz luz na wirniku!

Mój mechanior poradził podobnie, ale dopiero w środę to zrobię. :hi:[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2009, 22:39_________________________________________________A może ktoś się spotkał z czymś podobnym i jeszcze coś poradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świst turbo sprężarki o niczym nie świadczy, nawet jeśli to ona świszcze a auto chodzi ok należy zapomnieć o problemie, po wycięciu kata trubo zaczyna być już słyszalne dość mocno albo w ów czas kiedy delikatnie są przypieczone kierownice.... Tak więc świstająca turbina to żadne zło. A nawet jeśli świst ze sprężarki brałby się z jej uszkodzenia to tylko i wyłącznie z wyżartych lub wyłamanych łopatek wirnika... Dzwięk musisz namierzyć niestety samemu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nieszczelności w dolocie, to minimalna jest (dzisiaj ją wyhaczyłem), ale to nie wszystko.

Wstępnie już wiem, że jest coś jeszcze pokopane z przepływką.

Prawdopodobnie turbina jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dla pewności czy nie masz luzów poprzecznych na wirniku turbawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak i gdzie szukac tej nieszczelności w dolocie?

sprawdz wezyki podcisnieniowe czy nie są sparciałe. Nieszczelnosc w dolocie objawia się najcześciej olejowym poceniem się przewodów które wchodzą/wychodzą z intercoolera/ turbosprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...