Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zamiennik 225/45/R17


szampoon

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Witam,

mam pytanie: czy możecie pomóc mi w wyborze zamiennika rozmiaru opony do 225/45/R17? To ostatni nabytek, który nie do końca sie sprawdził (jazda w koleinach makabra oraz twardość trochę za duża)... Chciałbym aby były trochę węższe oraz aby ("ze sie tak wyrażę") wysokość ogumienia była większa :) Oczywiście felga zostaje... Czy rozmiary 215/50R17 albo 205/50R17 będą ok, nic nie będzie obcierać?

Przy 215/50R17 będzie chyba także wymagana jakaś korekta licznika/prędkościomierza Vagiem?

Z góry dziękuje za pomoc

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/17 jest często używana jak ktoś jeździ na 17" zimą i jest ok :wink4: tylko że, do tego już musi być dość wąska felga :mysli: na Twoim miejscu przyzwyczaiłbym się do 225 jednak, bo naprawdę nie jest tak strasznie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Witam,

mam pytanie: czy możecie pomóc mi w wyborze zamiennika rozmiaru opony do 225/45/R17? To ostatni nabytek, który nie do końca sie sprawdził (jazda w koleinach makabra oraz twardość trochę za duża)... Chciałbym aby były trochę węższe oraz aby ("ze sie tak wyrażę") wysokość ogumienia była większa :) Oczywiście felga zostaje... Czy rozmiary 215/50R17 albo 205/50R17 będą ok, nic nie będzie obcierać?

Przy 215/50R17 będzie chyba także wymagana jakaś korekta licznika/prędkościomierza Vagiem?

Z góry dziękuje za pomoc

:notworthy:

Kolego na forum znajdziesz tylko trzeba chcieć :angry: nie szukacie a później jest w ch....j wątków takich samych

Prosze 30s roboty wejdź i sobie popatrz :hi: :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/przeliczniki_kalkulatory_oznaczenia_itp-t1853.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego śmigaj dalej na tych 225/45/17 i nie przesadzaj - ja na tym profilu nie czułem żadnej różnicy między 15' :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Witam,

mam pytanie: czy możecie pomóc mi w wyborze zamiennika rozmiaru opony do 225/45/R17? To ostatni nabytek, który nie do końca sie sprawdził (jazda w koleinach makabra oraz twardość trochę za duża)... Chciałbym aby były trochę węższe oraz aby ("ze sie tak wyrażę") wysokość ogumienia była większa :) Oczywiście felga zostaje... Czy rozmiary 215/50R17 albo 205/50R17 będą ok, nic nie będzie obcierać?

Przy 215/50R17 będzie chyba także wymagana jakaś korekta licznika/prędkościomierza Vagiem?

Z góry dziękuje za pomoc

:notworthy:

Kolego na forum znajdziesz tylko trzeba chcieć :angry: nie szukacie a później jest w ch....j wątków takich samych

Prosze 30s roboty wejdź i sobie popatrz :hi: :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/przeliczniki_kalkulatory_oznaczenia_itp-t1853.0.html

znam te kalkulatory ale chcialem sie dowiedziec jak wyglada to bardziej od strony uzytkowej... :( czy wieksze kolo nigdzie nie przeszkadza... ale i tak dzieki za pomoc

:notworthy:[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2009, 11:04_________________________________________________

kolego śmigaj dalej na tych 225/45/17 i nie przesadzaj - ja na tym profilu nie czułem żadnej różnicy między 15' :cool1:

tez przesiadlem sie z 15' (195/65) i powiem szczerze roznica jest kolosalna...szerokosc opony a częste koleiny to stosunek wprost proporcjonalny....im szersze oponki tym w koleinach gorzej z zachowaniem normalnego toru jazdy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego śmigaj dalej na tych 225/45/17 i nie przesadzaj - ja na tym profilu nie czułem żadnej różnicy między 15' :cool1:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego śmigaj dalej na tych 225/45/17 i nie przesadzaj - ja na tym profilu nie czułem żadnej różnicy między 15' :cool1:

:polew:

a co to?? Nie nabijaj postów emotikonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawdę wąskie opony i żeby jak najmniej przekłamywały to z tych dwóch rozmiarów to 205/50/17 będzie lepsze. Tylko jeszcze jak szeroka jest felga na którą chcesz to naciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 x 17 wiec chyba jestem na styk :confused4: ale faktycznie jest to chyba naklepsze rozwiazanie...

myslalem jeszcze o 205/55 tylko nie wiem czy gdzies nie będą obcierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 x 17 wiec chyba jestem na styk :confused4: ale faktycznie jest to chyba naklepsze rozwiazanie...

myslalem jeszcze o 205/55 tylko nie wiem czy gdzies nie będą obcierać...

205/55 będzie już za dużo :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli koniecznie chcesz wezsze i wyzsze to tylko 205/50 i nic wiecej.. bedzie naciagniete ale jezdzic bedzie, spokojnie.. w komforcie nie poczujesz polepszenia ale koleiny owszem, nie beda juz takie glebokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co mysla o zakupie 205/50r17 zamiast 225/45r17 cena 205/50r17 jest jedna z najwyzszych za opony srednio ponad 30% drozsza od standardu jakim jest 225/45r17. Jesli do tego zakladasz ja na felge 7,5cala roznica w komforcie itp bedzie bardzo mala, bo szerokosc felgi zrobi swoje i 205 rozlozy sie podobnie jak 225 na feldze.

- Jednak najwazniejszym aspektem jest CENA - z 205/50r17 wyleczaja sie wszyscy jesli porownaja sobie ceny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 215/50 R17 tez są takie drogie?

W tablicy zamienników w ogóle nie figurują takie konfiguracje jak : 205/50 & 215/50 na R17.

Czy to wynika z ich małej popularności/ relatywnie wysokiej ceny, czy też sa jakieś inne powody?

Wojtusania - bys wrzucił przy okazji co masz w dobrej cenie dla tych rozmiarów + 225/45/R17?

Pozdrawiam,

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie po co zakładać 17" a poźniej modzić z rozmiarami opon... 225/45 jest najodpowiedniejsze i nie ma co kombinować. A jak za szeroko to zawsze można włożyć rozmiar mniejsze 205/55/16 :cool1:

Zamykam bo dalsza dyskusja mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...