Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Brak zapłonu


vito86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem mianowicie z odpalaniem mojej . Po odbyciu pewnej trasy wróciłem do domu i po pewnym czasie musialem ja powtórzyć ale zaskoczył mnie mój samochód mianowicie kiedy przekręcam stacyjkę w pozycje start, nie odpowiada i nic sie nie dzieje jeden z mechaników powiedział ze to rozrusznik nawala ale został wymontowany i sprawdzony i działa bez zastrzeżeń a samochód jak nie zapalał tak nie zapala dalej. Proszę o pomoc jeżeli ktoś wie co jest nie tak.

Z góry dziękuje ;)

Sprawa są już wyjaśniła poszła kostka przy stacyjce.Zrobiłem tak jak ktoś mi doradził:na rozruszniku odpiłem ten cienki kabel co idzie od stacyjki i poprowadziłem dodatkowy przewód podpinając go w to miejsce a drugim końcem dotknąłem klemy na akumulatorze i silnik zapalił. Dziękuje Wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co rozumiesz przez słowa ze nic się nie dzieje?

Jak przekręcisz kluczyk zapalają się kontrolki?

Proponuje podpiąć się pod komputer i sprawdzić co go męczy :wink4: jeżeli nic nie wykryje sprawdź świece,ciśnienie paliwa(czy w ogóle pompa pracuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podpiąć się pod komputer i sprawdzić co go męczy jeżeli nic nie wykryje sprawdź świece,ciśnienie paliwa(czy w ogóle pompa pracuje)

ale po co to wszystko sprawdzac jak wogule samochod nie kreci,odepnij kabel od rozrusznika-ten cienszy co daje prad po przekreceniu stacyjki i sprawdz czy idzie napiecie jak przekrecisz stacyjke na start,jak nie idzie, to szukaj w stacyjce problemow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy po przekręceniu kluczyka,czyli zapłonu gaśnie Ci kontrolka imobilaizera jeśli nie to masz problem z kluczykiem bo w kluczyk jest z imobilaizerem.Nie mam pewności co do tego ale warto sprawdzić tak miałem kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skłaniam się do odpowiedzi kolegi _Kuba_, bo podobnie miałem ale w Mazdzie 323 - jak się samochód nagrzał i go zgasiłem to nie mogłem go odpalić, ale kiedy ostygł (po kilkunastu minutach) odpalał bez problemu. Tylko u mnie wystarczyło kupić nowy i mocniejszy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...