Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Czy dmucha i smierdzi Wam benzyzna spod korka oleju ?


loco87

Rekomendowane odpowiedzi

Proste nie wymagające myslenia pytanie (aczkolwiek trzeba to obadac :D) czy po odkręceniu korka oleju dmucha z niego powietrze i smierdzi Wam benzyna ?

Nie mam gazu nie beirze mi nic oleju ma moc nie ucieka mi plyn. Tak ma byc w tym aeb ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm? Ja mam gaz, nie bierze mi oleju, silnik ma "moc" ubywa mi płyn chłodniczy, ale po odkręceniu korka nie dmucha mi powietrze (jedynie co powiedzmy, że wydostaje się para wodna - tzn. mam na myśli widok poruszającego się ciepłego powietrza tak jak widać w lato nad rozgrzanym asfaltem) i nie śmierdzi benzyną. Chyba masz przewrażliwiony nos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem fieste to takie dmuchanie wskazywalo na koniec silnika,,i chyba to w kazdym silniku tak jest,przedmuchy to koniec pierscionkow i uszczelniaczy zaworow,takze chyba czeka cie remont generalny :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie takie hipotezy i opinie slyszalem ale wglębiając się w literature nie dokonca tak jest jak piszecie....

Jak smierdzi benzyna to najprawdopodobniej swiece daja pupy (a ja ich nie wymienialem a zrobilem prawie 15 tys juz od kupna)

Przedmuchy w silniku wiadomo rzeczą złą sa ale czy aby napewno w aeb nie wychodzi Wam troszkę powietrza przez korek ? Ja nie mowie ze dmucha jak cholera....tylko ze nie ma efekty zasysania tylko jest dmuchanie. Np jak zostawie odkręcony korek to będzie delikatnie podskakiwal. Jeżeli aeb faktycznie nic nie dmucha to musze się przyjrzec silnikowi.... :przebiegly: Ale wątpie zeby mu cos dolegało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak dmucha jak odkręcę korek od oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie loco87 opisałeś to "zjawisko" - to ja też mam to samo ("dmuchanie" z korka). A gdy chodzi o ten "smrodek" benzyny to przypadkiem czy ilość "wstrzykiwanego" paliwa nie jest dozowana listwą wtryskową? I jeżeli któryś cylinder nie pali mieszanki to czy przypadkiem dany wtrysk nie jest wyłączany z pracy przez komputer? Bo nie wydaje mi się aby można było "zalać" cylinder paliwem (układ wtryskowy), tak jak w przypadku silników z gaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwą wtryskowa? wtf ? Sa 4 wtryskiwacze ale kazdy podaje tyle samo benzyny... to nie jest szyna CR gdzie do kazdego cylindra trafia różna ilość on..... Pozatym jakbym nie jezdzi lna ejdnym cilindrze to bym to uslsyzaale... silnik nie mialby mocy....Musze sie doedukować posprawdzać przeanalizować jak to powinno działać i wtedy będę mógł na 100% cokolwiek pwoiedzieć. Chyba że Ktos ma takową wiedze tepretyczna to slucham :)

Nie wiem czemu mi smierdzi benzyna spod korka.... Jeżdze na pelnym syntetyku i jezeli chodzi o silnik/skrzynie/osprzęt to nie mogę słowa zlego powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jesteś troszkę przewrażliwiony ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śmierdzi za dużo, to wymień olej, bo jest rozrzedzony benzyną i może doprowadzić do zacierania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

A po co odkręcasz ten korek podczas pracy silnika , co chcesz tam zobaczyć ?

Takie pytanie to woda na młyn dla "fachowców" i "doradzaczy" jakich pełno na forum.

Dlatego daj sobie spokój , jeśli ci wszystko dobrze działa to nie kombinuj bo zapachy mogą być subiektywne.

Posdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszytsko jest ok i jezdze tak juz ponad 13tys. km i nic sie zlego nie stało ale... naprawde wydaje m isie ze nie powinno az tak walić benzyna... bagnet tez smierdzi benzyna...Oleju nie przybywa...

Kolega w sabie tez tak mial i co sie okazalo lały mu 2 wtryski i swiece nie dopalały benzyny. Jutro podpale bagnet jak sie zajara to musze to zrobic....jak nie to wymienie olej i swiece (ngk paltynowe w dobrej cenie :good: ) oraz filtry i moze sie przeprosi... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śmierdzi za dużo, to wymień olej, bo jest rozrzedzony benzyną i może doprowadzić do zacierania silnika.

A co z przyczyną? Podobnie jak pisze kolega, mój olej też śmierdzi benzyną. Podczas wymiany oleju był rzadki jak woda i strasznie śmierdział benzyną. Jak można zdiagnozować przyczynę? VAG nic nie pokazuje więc to musi być coś z silnikiem pewnie. Gość co wymieniał olej stwierdził, że przy małych trasach samochód ciągle jeździ na ssaniu i bardzo często pojawia się przez to benzyna w oleju. Ja dziennie robię ok 4-5 tras po max 2 km i może to jest przyczyną. Ma ktoś jakieś pomysły?

Olej wymieniłem max co 10 tys i chyba całe szczęście, że tym razem nie jeździłem dłużej.[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2010, 10:04_________________________________________________Po zmianie oleju zrobiłem 50 km a śmierdzi jakby samo paliwo było zamiast oleju. Ma ktoś pomysł co to może być? Zrobiłem analizę spalin i wszystko ok, wężyk od regulacji ciśnienia paliwa wymieniłem bo był lekko obdarty ale nie pomogło. Boje się o silnik także jeżeli ktoś uporał się z tym tematem to bardzo proszę o pomoc.

Zrobiłem badanie silnika. Analiza spalin dobra, stopień sprężania odpowiedni i bardzo małe różnice między garami, wtryski leją dobrą ilość, śsiece dobre, lamda dobra. Chyba to już taka przypadłość tych naszych silników widocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic się więcej nie dzieje to spoko ciesz się bezawaryjną jazdą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.8t ajl i też śmierdzi paliwem po odkręceniu korka oleju, na dodatek zasysa go a rano bardzo ciężko pali i trzęsie autem na zimnym silniku . Silnik po remoncie z LPG (zakręcona butla żeby wyeliminować problemy przez gaz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien zaworek jednokierunkowy odmy i nie, nie śmierdzi paliwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...