Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Problem z hamulcami


piotrekaudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem jeszcze raz poruszyc temat hamulca w mojej b6. Sprawa jest taka ze mam problem samochodu ktory sam hamuje prawie wszystko mam nowe oprocz serwa ktoro bylo podreperowane. Podczas hamowana pedal bardzo gawtownie reaguje ( deliokatne dotkniecie i ostro hamuje ) normalnie to pedal powinien chodzic gladko a moj jest twardszy troszke i bardzo gwaltownie reaguje...

ma ktos jakis pomysl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... no niestety z opisu wygląda tak jakby serwo za mocno i za szybko reagowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można naprawiać serwo ? reperować !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o to "reperowanie" serwa to mechanik powiedzial ze byo troszke wody w serwie i ze to wyczyscil i zalutowal serwo....

Tak to wyglada....[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 17:32_________________________________________________NO wiec to bylo SERWO !!!!!!!! :kox: wymienilem i teraz wszystko0 jest :good::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano, ja w swojej B6 natomiast mam taki problem, otóż przytrafiło mi sie dwa razy iż naciskając hamulec parę razy w krótkich odstepach czasu (tak jakby pulsacyjnie) np. zjeżdzając w korku z górki, pedał hamulca zrobił się w momęcie twardy i cięzko było wyhamować tak jakby przez moment nie było wspomagania hamowania. Odpowietrzyłem układ i wymieniłem płyn i dalej to samo. I tu pytanie :) czy to wina pulsacyjnego hamowania przy ABS-ie kiedy powinno sie go trzymać czy to raczej serwo już kwiczy ?? a moze sterownik od ABS ?? jakies pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na kończące się serwo albo gdzieś nieszczelność jest, masz dokładnie taki sam objaw jak gasisz auto i depniesz kilka razy na pedał hamulca twardnieje czyli nie działa serwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej serwo

Zresztą sam wspomniałeś, że wszystko już porobione oprócz serwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pedał chodzi lekko, natomiast jest strasznie czuły,jak pierwszy raz się przejechałem audiczką po zakupie to kolesia(pasażera) bym przez przednią szybe wysadził podczas hamowania :>[br]Dopisany: 18 Lipiec 2009, 08:48_________________________________________________Czyli tak ma być :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był problem z hamulcem twardy potem dobry ale w ostateczności kiepsko hamował :disgust:

i winna była gumka z przewodow od pocisnienia

mam zdj. - jesli kogos interesuje przesle z opisem czesci wymienionej

porsze o @

tylko w przewodzie podciśnienia pojawił sie olej - pompa siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...