Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaki olej do skrzyni biegów ?


mareck

Rekomendowane odpowiedzi

W manualu nie słyszałem o ustalonym limicie kilometrów na zmianę. Ja sprawdzam poziom w skrzyni przy okazji zmiany oleju w silniku. Musi być ok 5 - 7 milimetrów poniżej korka wlewowego. Jak nie wiecie jaki olej jest wlany to zmienić można w dowolnej chwili na markowy 75W90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba i jak tak to co ile zmieniać olej w skrzyni?

olej przekładniowy wg SAE 75W/90, sprawdzanie szczelności co 15k lub co rok. Bez wymiany! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladniej pytaj sie o olej o nazwie VS 200 czy 220 teraz nie jestem pewien ale to typowo do VW Audi koszt ok 60 pln litr. jest bardzo rzadziutki prawie jak woda i zamiennikow nie probuj przezylem juz troszke ze szkrzyniami wiec tylko ORGINAŁ !!!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ten olej w skrzyni sie wymienia czy tez tylko sprawdza stan i jesli ktos wie dokladnie jaki olej jest do manuala to byłbym wdzięczny bo ci idioci mechanicy zaleją mi to co popadnie

Zalecenia producenta są takie, że nie wymienia się. Ale jak nie masz co robić z kasą, to sobie wymień. Na pewno nie zaszkodzi.

Co do oleju to nie pamiętam nazwy ori, ale parametry podałem w poście wyżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalanie skrzyni zlym olejem moze sie objawiac nie precyzyjnym dzialaniem, biegi moga wchodzic ciezej na zimno czy po rozgrzaniu lub tak i tak. Mam w domu golfa III VR6 synkro czyli 4x4. Kupilem olej BP wg. ktalogu do wlasnie tego wozu wszystko chodzilo niby dobrze jak kiedys, ale po roku przy przegladzie i wymianach zalalem orginalny olej VW. Roznica byla odrazu widoczna biegi wchodzily jak w maselko i zniknelo delikatne chaczenie sie biegow. Dlatego jestem zwolennikiem orginalnego oleju do skrzyn :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyń i dyfrów Audi stosuje Esso dla manuala i automata(wyczytałem w prasie) ale możesz mieć problemy z nabyciem płynów Esso. Wlewaj 2,25l oleju do ośki i 2,75l do Quatro. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zrobić małą dolewkę każdym rodzajem oleju o podanych wyżej parametrach ??? Czy nic się nie stanie jak się zmiesza z tym co jest zalany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zrobić małą dolewkę każdym rodzajem oleju o podanych wyżej parametrach ??? Czy nic się nie stanie jak się zmiesza z tym co jest zalany ???

Jak już odkręcisz korek żeby dolać to już odkręć drugi korek i zmień olej.

Oleju w skrzyni nie powinno ubywać chyba że masz gdzieś wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyciek ale bardzo niewielki więc wolałbym dolać troszeczkę i będę miał na rok spokój.Więc jak z tym dolewaniem -można lać każdy olej i zmieszać z tym co jest od nowości ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnial sobie ktos nazwe oleju do skrzyni ori ??I czy jest on do dostania tylko w ASO?? Ktos pisal "najlepiej markowy" - ale jaki to jest markowy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Ma ktoś dostęp do softu który jest w stanie podać mi numery następujących części (wymaina oleju w tipie)

-filtr oleju tiptronika

-jakaś uszczelka

-olej (jaki konkretnie)

To co wiem na razie (ale nie wiem czy to poprawne dane):

Audi A8 4,2 Quattro Tiptronik, rocznik 94, 4-biegowy Tip oznaczenie bodajże CML

uszczelki i filtra numerów nie znam

olej podobno: 10 litrów, 60 zł/litr nazwa: g052162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego automatu kupilem ori Audi

Przy wymianie powiedzieli ze nie musi byc ori

Wazne aby byl ATF koloru zółtego

ktos na allegro sprzedaje

http://www.allegro.pl/item210273020_vw_audi_skoda_seat_oryginalny_olej_do_skrzyni.html

W serwie taki sam olej kupilem! numer G 052 178 A2 DO AUTOMATU

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...