Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Silnik, dziwny dźwięk (mp3)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, oto moj problem http://odsiebie.com/pokaz/3994851---cf86.html wujek mowi ze to zawory tak "graja" mechanik ze panewki, co to waszym zdaniem moze byc? jakosc nagrania niejest super ale moze wylapiecie ten dzwiek takie metaliczne stuki

Opublikowano

sprobuj jeszcze raz nagrac bo nic nie slychac

Opublikowano

Kompensatory to temat dla Ciebie na poczatek.

Na jakim oleju jezdzisz ?

Opublikowano
  • Autor

niestety niewiem co to za olej bo auto sprowadzilem niedawno a w ksiazce nic niepisze na ten temat

gdyby ktos byl w okolicy i podjechal sprawdzic co tak u mnie halasuje to byl bym bardzo wdzieczny :notworthy:

Opublikowano

W jakiej ogólnej kondycji jest silnik? :mysli:

Podejrzewam napęd drugiego wałka rozrządu - mało kto to wymienia, a przy dużym przebiegu (>250kkm - zależy od oleju) wypada to zrobić.

Lub łożysko/napinacz. Kiepsko słychać.

Najpierw wymień olej - wskazany syntetyk z uwagi na turbinę.

Opublikowano

jak ten dźwięk dochodzi z tylu silnika to lancuszek a silnil stracił cos na mocy? (a na początek rozrząd tez by sie przydalo wymienic jak nie byl zmieniany wraz z pompa wody) i powinno byc cicho :)

Opublikowano
  • Autor

niewymienialem, pojechalem do mechanika zeby ustalic termin a on do mnie mowi ze niema co wymieniac bo trzeba remont silnika zrobic lub wymienic silnik, no wiec czeka mnei wymiana

Opublikowano

I Ty to kupiłeś??? Na jakiej podstawie taką diagnozę wydał? :mysli:

Sprawdził ciśnienie sprężania, ciśnienie oleju...?

Bo jeśli na "oko" to radzę poszukać bardziej odpowiedzialnego człowieka.

Opublikowano

I Ty to kupiłeś??? Na jakiej podstawie taką diagnozę wydał? :mysli:

Sprawdził ciśnienie sprężania, ciśnienie oleju...?

Bo jeśli na "oko" to radzę poszukać bardziej odpowiedzialnego człowieka.

dokladnie jak kolega mowi :good:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

niewymienialem jednak silnika, odglos dochodzi od spodu silnika, jak wjechalem na kanal i obsluchalem od spodu nom to wychodzilo by na to ze wlasnie od dolu to dochodzi, dowiedzialem sie na jakim oleju chodzi na mineralnym mobilu, silnik ma wydaje mi sie dobra moc (niemialem okazji jechac inna 1,8t) nadal szukam rozwiazania tego problemu;/

Opublikowano

Szukasz, ale mam wrażenie że nic w temacie nie robisz...

Najpierw wymień olej - wskazany syntetyk z uwagi na turbinę.

Później sprawdź napinacz paska klimy.

Opublikowano
  • Autor

mam teraz bardzo duzo pracy wiec niemam za bardzo duzo czasu zeby teraz robic, dopiero w weekendy cos moge pokombinowac bo w tyg ciezko;/

jak auto jest na wolnych obrotach i wlacze klime to czasami skacza mi obroty nie zawsze ale jednak skacza, a nielepszy bedzie polsyntetyk?

Opublikowano

mam teraz bardzo duzo pracy wiec niemam za bardzo duzo czasu zeby teraz robic, dopiero w weekendy cos moge pokombinowac bo w tyg ciezko;/

jak auto jest na wolnych obrotach i wlacze klime to czasami skacza mi obroty nie zawsze ale jednak skacza, a nielepszy bedzie polsyntetyk?

ja bym zalał 10W40 mobila jak najszybciej

Opublikowano
  • Autor

auto jezdzilo na mineralnym niebedzie problemu gdy zaleje polsyntetyk?

Opublikowano

auto jezdzilo na mineralnym niebedzie problemu gdy zaleje polsyntetyk?

Witam.

Po pierwsze zmień olej na pół syntetyk(polecam mobil)ze względu na żywotność turbo :wink4:

Proponuje sprawdzić napinacz paska paska wieloklinowego.Postaraj się dokładnie zlokalizować skąd dobiega ten dźwięk :wink4:

A takiego mechanika co diagnozuje w taki sposób proponuje kopnąć w d*pę...

Opublikowano

moim skromnym zdaniem : hałas w silniku jest spowodowany niedomaganiem pompy olejowej, skok obrotów można tłumaczyć kończącym sie przepływomierzem., wiem to i owo z z własnej praktyki,. wymieniłem już chyba wszystko w swojej 1.8T bo każda część ma swoja żywotność,moja audi ma już 400.000 km więc praktyke nabyłem.,ale moge się mylić. a na 100% nie olej.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

wymienilem rozrzad i wszystko jest jak nalezy:) pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.