Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1z 95] Kąt wtrysku


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś wymienili mi pasek i rolki rozrządu w moim 1Z.Czodzi dobrze ale już przed wymianą miałem kąt wtrysku ok.39 na Vagu przy 90C teraz mam 41-43.Mechanik nie chciał przy tym grzebać ale ja chcę to poprawić na 51.

Czy żeby odkręcić pompę na tych dwóch śrubach pod kołem w osłonie paska rozrządu trzeba rozbierać cały przód?

Czy dojdę jakoś z góry?

Mechanik nie chciał grzebać bo wszystko było zdjęte czujniki, chłodnica.....

Jak sobie teraz z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to na orginalnych częściach :question: napisz coś więcej jakie częsci ile zapłaciłeś itd. mam ten sam motorek i już muszę myslec o rozrządzie bo czas nadchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drganiami teraz sobię będę radził myślę.......po koleji wszystkie punkty i już....

A części tak wszystkie oryginalne takie jak na pierwszy montaż...ale...bez numerów Audi ponieważ:

1.pasek Gates 5223XS sam producent zaleca kupić ten pasek bo w porównaniu do paska który był montowany na pierwszy montaż technologia poszła o tyle do przodu że jest konkretnie wzmocniony i ma inny kształt zęba.Ori pasek ze znaczkami Audi VW Gates miałem w tej samej cenie co 5223XS lecz ten drugi jest po prostu technologicznie lepszy.Jest opis na stronie Gates

2.Rolka napinająca jest firmy Litens Canada - ten sam producent dla wszystkich produkuje.Pudełka miałem SKF niby Szwedzkie.A znam ich nie od dziś bo sprzedają nam łożyska do maszyn i są extra trwałe.

3.Mała rolka INA tak samo jak ori tylko bez numeru też podobnie jak w 2pkt. ta sama firma wszystkim robi.Pudełko też Szwedzkiego SKFa :smile:

koszt dla mnie 250zł normanie chyba ok.330zł

nic innego ie wymieniałem bo jak coś to sam wymienię już pompę wody lub inne rzeczy jak coś się wysypie.Nie takie rzeczy się robiło :lol: to łatwiejsze niż wyjąć parapet np. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...