Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Problem z temperaturą


lagu

Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze jedna opcja-moze wskazowka jakos opadla i po prostu jest 90 st,tylko ona zle pokazuje-bo jesli wymieniony czujnik i termostat-to co innego ma na taki stan wplyw... :mysli: zrob test w instrument cluster i zobaczysz,co pokaze,potem moze wrocic do ustawien fabrycznych-moze pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tescie 49 na klimatroniku pokazuje to samo co wskazówka wiec to raczej nie jest ten problem.

...to naprawde jest ciekawostka... :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie moze wy mi pomozecie.Mam Audi A4 1.8T 2003r i problem z temperatura.Chodzi glownie o to ze silnik nagrzewa sie bardzo wolno tak pokazuje zegar. objawy sa takie ze na zimnym silniku zaraz po odpaleniu wlaczaja mi sie wentylatory i po kilkunastu minutach sie same wylacza a jak silnik jest juz nagrzany jest juz ok.Wymienilem oba sensory 4 i 2 pinowe komputer zresetowany z bledow.Chodzil moze pare dni i znow robi swoje.Mechanik mowi ze sensory sa ok termostat tez podobno jest ok. Serwis oczywiscie w usa do bani bo chca wymienic ten sam czujnik a moze to termostat a moze pompa wodna i rzecz jasna wymieniamy na wlasny koszt nie majac pewnosci ze znajda przyczyne.jak ktos ma jakies rady to chetnie poczytam.Pozdr. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem

jak już silnik trochu popracuje to temperatura na desce staje równo na 90 stopni i ani nie drgnie, natomiast po pewnym czasie jak autkiem pojeżdżę to na kanale 51 (na 49 nic nie pokazuje) temperatura zaczyna skakać od 90 do 96 w zależności od tego czy autko stoi w korku czy jedzie. czy możliwym jest że te dwa wskazania by się różniły od siebie aż tak? wentylator elektryczny jest sprawny bo przy włączeniu klimy pracuje.

jeszcze takie pytanko: jak silnik zgaszę po dłuższej jeździe to temperatura na desce rośnie do ponad 100 stopni i podobnie na kanale 51, jest to normalne bo wtedy chłodziwo nie ma odpowiedniego krążenia? jeśli tak to czy nie powinien się załączyć wentylator pomocniczy wtedy gdy nie pracuje wisko przy zgaszonym silniku ??

od jakiej temp załącza się wentylator elektryczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...