Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Duże spalanie i dziwny objaw podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiatm

Mam taki problem, czasami jest takie wrażenie jakby jeden cylinder nie pracował dosłownie przez chwile. Po odjęciu gazu i dodaniu ponownie jest ok.

Na vagu żadnych błędów. No i do tego jeszcze wysokie spalanie :confused4:.

Mam jeszcze kilka pytań eksploatacyjnych:

Co ile km powinno sie wymieniać:

Olej

świece

przewody

Z góry dzięki za pomoc :hi:

Opublikowano

wymien swiece i przewody i napisz czy pomoglo!!

a co do wymiany

olej:10-15 tys zalezy czy syntetyk,polsyntetyk czy mineral

swiece:mysle ze cos ok 60 tys

przewody:hmm-chyba az przebicia nie dostana

Opublikowano

Mam taki problem, czasami jest takie wrażenie jakby jeden cylinder nie pracował dosłownie przez chwile. Po odjęciu gazu i dodaniu ponownie jest ok.

Świece kolego, świece.. (uprzedze pytanie.. - NGK oznaczenie: BKUR6ET-10)

Opublikowano

przewody:hmm-chyba az przebicia nie dostana

co 90 tys. :wink4:
Opublikowano
  • Autor

świec i przewody wymieniłem jakieś 10000 km temu. Już by padły?

a olej mam wlany mineralny.

Opublikowano

No to z olejem przesadzileś-wymień przynajmniej na pólsyntetyk.

Szkoda silnika

Opublikowano
  • Autor

samochód nie jest młody. a pozatym jak go kupiłem to był troche mokry. po zalaniu minerałem czyściutki

Opublikowano
  • Autor

z minerała jak bym sie przezucil na pół syntetyk to napewno by ciekł. Wiec smarowanie napewno bede mial lepsze ale na zewnątrz:)

Opublikowano

z minerała jak bym sie przezucil na pół syntetyk to napewno by ciekł.

To wtedy wymienia się te uszczelki na których cieknie i jeździ się w pełni sprawnym silnikiem. Zalanie oleju mineralnego to półśrodek który zdecydowanie odradzam.

Co do twojej usterki to też polecam wymianę świec na NGK 3 elektrodowe. Jakie zalożyłeś obecnie, tylko nie pisz że jakieś jedno elektrodowe?

Opublikowano
  • Autor

mam założone NGK v-line 3 elektrodowe

Opublikowano

może sie już silnik kończy sprawdź ciśnienie :cool1:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

wymieniłem świece, objaw odłączania sie jednego cylindra minął. Zostało tylko teraz duże spalanie :confused4:

Opublikowano

może przepływomierz

ile ci pali

Opublikowano

To wtedy wymienia się te uszczelki na których cieknie i jeździ się w pełni sprawnym silnikiem. Zalanie oleju mineralnego to półśrodek który zdecydowanie odradzam.

Potwierdzam, ja bym na Twoim miescu zają się tym i radził poszukać przyczyny wycieków. Może przy okazji odnajdziesz przyczynę wyższego spalania. :wink4:

Opublikowano

duze spalanie = (czasem) uszkodzona sonda

Opublikowano

świeczki co 30tysi wystarczy, olej co 15. ale półsyntetyk. kable-60 do 100...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

kable i świece wymienione. duże spalanie nadal. potrafi nawet strzelić w tłumik przy odpalaniu.... czego to może być wina?[br]Dopisany: 02 Sierpień 2009, 18:39_________________________________________________na vagu mam błedy typu spalanie stukowe na wszystkich cylindrach, sonda sygnał nie zrozumiały. pali mi po mieści około 16l przy jeżdzie bez klimy i naprawde spokojnie.. ja użyje klimy i troche przycisne to potrafi spalić nawet 20l gazu

Opublikowano

a cewki zapłonowe one szybko strzelaja na gazie

Opublikowano
na vagu mam błedy typu spalanie stukowe na wszystkich cylindrach, sonda sygnał nie zrozumiały. pali mi po mieści około 16l przy jeżdzie bez klimy i naprawde spokojnie.. ja użyje klimy i troche przycisne to potrafi spalić nawet 20l gazu

Hej , podaj mi dokładny kod błędu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.