Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przyciemnienie szybek


motogrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem czyjejś rady jestem umówiony na piatek na przyciemnienie szybek w mojej A4 sedan kolor szary ciemny. I problem jest taki ze za duży wybór foli i nie wiem na co mam sie zdecydować i czy przednie boczne tez robić:????do wyboru jest parę odcieni czarnego (chyba z 5) od prawie przezroczystego w słońcu do czarnego przez który nic nie widać. Ale zastanawiałem sie tez nad lustrzankami bo kiedyś widzialem na takim aucie i naprawdę mi sie podobało takich są 2 odcienie jasny i ciemniejszy ale nie zupełnie ciemny.Czy dać może z tylu ciemniejszy a przód lekko jaśniejszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem calosc tydzien temu w miom silver avant. Mialem do wyboru 4 stopnie zaciemnienia. Caly tył czyli drzwi tylne, boczne i klape zrobilem 3-ką a przod drzwi 1-ką. I tak jest wrazenie jak auto stoi ze przod jest ciemniejszy niz jak sie luknie od srodka bo tyl sprawia ze w aucie jest ciemniej i przenika to do przodu. Taka sama folia w Passacie kombi a audi kombi jest rozna bo audi ma mniejsze szyby i automatycznie srodek sie zaciemnia bardziej co daje efekt szyb bardziej zaciemnionych. Ale co sie tobie bedzie podobało to juz kwestia gustu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto co sadzi o tych lustrzankach??

Moze wyjsc nie zaciekawie, ale to kwestia gustu, ja bym wolał czarną folią :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto co sadzi o tych lustrzankach??

Dobre dla Arabów :decayed:

W normalnych furkach wygląda jak auto ruskich handlujących skarpetami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy jakie masz wnętrze jasne czy ciemne.Jak ciemne to nawet 2 bedzie sprawiała wrażenie ciemniejszej.Miałem wcześniej BMW bordowe z ciemną tapicerką i założyłem do okoła 2.Było w sam raz.Doradził mi koleś który oklejał.Spytaj się swojego.Oni doradzą do wnętrza i koloru nadwozia bo to ma naprawdę duże znaczenie.Ja lubie lekko ściemnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie boczne drzwi muszą mieś 65 % przenikalności światła ,jeżeli założysz ciemne ,lub lustrzane folie będziesz miał problemy na przeglądach i z policją :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustrzanki mi się kojarzą z Ładom 2107 i Samarom :tongue4:

rób sobie czarniutkie i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No środek jest ciemny. A jak z tym przodem dać jaśniejszy czy nie ruszać???? tył 2ką przód 1ka??? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka lekka lustrzanka jest fajna tylko nikt Ci nie zagwarantuje czy tak wyjdzie... jak się ją kładzie z długości rolki to już inaczej później widać na aucie... folia-tec miał kiedyś taką chromolux i była fajna, tylko szybko się rysowała :no: dlatego ja się wyleczyłem i do swojego auta zrobiłem lekką folią całe auto i jest ok. moim zdaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre lustrzanki są fajne, wszystko kwestia jakie dokładnie będziesz miał do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dalem do oklejenia moja a4 srebrna i mialem ten sam dylemat...Spytalem sie wiec kolesia ktory mi to zakladal i mi doradzil.Na tyl mi dal FX35 a na przod fx20.(Mial 4 odcienie czerni, mi dal 2 srodkowe). Dla mnie wyglada bomba z tym ze przodu wg prawa nie mozna wogole przyciemniac i mozna miec problemy z tym...Dzisiaj porobie fotki i je wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie boczne drzwi muszą mieś 65 % przenikalności światła ,jeżeli założysz ciemne ,lub lustrzane folie będziesz miał problemy na przeglądach i z policją :hi:

65%, czy 70% "na oko" nie zauważymy, ale gdy mówimy o przepisach, to trzeba mieć wszystko "na papierze": :)

"Szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją".

źródło: KMP w Szczecinie, Przyciemnianie szyb samochodowych

Egzekwowane przy badaniach technicznych przepisy dot. szyb samochodowych opisane w dwóch dokumentach:

  • Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)
  • Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46 (tzw. Regulamin Nr 43 EKG ONZ)

Z tego co wiem (brak źródła), szyby przednie i boczne przednie są fabrycznie przyciemnione(barwione) do minimalnej dozwolonej wartości przepuszczalności i jakiekolwiek foliowanie (z wyjątkiem folii bezbarwnych np.antywłamaniowych) będzie niezgodne z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze kolega wyzej przednie szyby mozna tylko przyciemniac ale metoda piecowa ktora jest bardzo droga. Mialem kiedys przyciemniony przod i kilka patroli mi nic nie mowilo a jeden w koncu zawracal z piskiem zeby mnie zatrzymac o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustrzanki jak dla mnie odpadaja :thumbdown: zrob sobie czarne mi sie podoba jak cale auto jest rowno przyciemnione jak jeszcze mialem golfa to mialem wszytsko na maksa w audi przod jest niestety jasniejszy tak juz kupilem :) a w t4 tez sobie zrobilem odcien jasniejszy zeby policja sie nie czepiala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , juz jest kilka tego typu tematów na forum :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...