Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Szarpania podczas przyspieszania


hubert1980

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko czy przepływomierz morze być przyczyną szarpania silnika przy przyspieszaniu? i jak go można sprawdzić bez podłączenia pod vag? [br]Dopisany: 21 Lipiec 2009, 21:37_________________________________________________panowie pomorze ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz według mnie raczej mnie, jakby był walnięty to uwierz mi mógłyś usnąc przy kierownicy samochód poprostu jedzie gorzej od fiata 126 P[br]Dopisany: 22 Lipiec 2009, 11:48_________________________________________________może coś z dwumasem masz nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przypuszczenie, że przepływomierz? Miałem tak, że kupiłem przepływomierz Boscha i był on sprawcą szarpania w przedziale obrotów 1800-2000 ale możesz zrobić diagnostykę VAG-iem i to sprawdzisz. Przyczyną też może być sprzęgło lub zabrudzony nastawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływki za bardzo nie sprawdzisz bez VAG-a, ale możesz wyeliminowac jedną z przyczyn szrpania.... nastawnik. W jakim przedziale obrotów pojawia się szarpanie ??

Sprawdzasz następująco: odłączasz czujnik prędkości ze skrzyni. jest w okilicy półosi prawej, stojąc przodem do auta. Jak odłączysz prawidłową wtyczkę to przestaje działać prędkosciomierz. Przejedź się z odłączona wtyczką i będziesz wiedział czy przyczyną jest nastawnik na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 22 Lipiec 2009, 11:48_________________________________________________może coś z dwumasem masz nie tak

tylko ze dwumas nie istnieje w tym silniku :no:

Miałem niewielkie szarpanie kiedyś u siebie podczas przyspieszania i winny był N75

na logach wszystko wyjdzie :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego ten nastawnik pompy, czyli odepnij wtyczkę od impulsatora skrzyni biegów. Mam podobny problem ( też silnik 1Z) i po podpowiedzi kolegów, że to może być nastawnik, odpiąłem wtyczkę i szarpania zniknęły. Teraz muszę wyczyścić i ustawić to ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...