Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Jak używacie klimatyzacji


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy klubowicze napiszcie coś o tym jak używać klimytronic?

żeby ułatwic napiszę parę pytań, które mnie zastanawiaja.

1. czy jeździcie non stop na włączonej klimie, tj. zima lato? Znam takich co jej nie wyłączają

2. czy nalezy klime przed zgaszeniem samochodu wyłacząc,po to żeby nie odpalac auta na włączonej klimie?

3. jak czesto jeździcie na auto? Mój kolega w audi A6 uzywa tej opcji prawie non stop.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zima-lato non-stop

2. ja nie wyłączam przed gaszeniem auta

3. na AUTO jeżdżę cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 90%

2. nie wyłączam

3. Od czasu do czasu

I coś ostatnio klima mi wali wędzonką jak odpalam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W zimie poniżej +4 sprężarka się nie załączy a poza tym AUTO

2. Nie ma sensu nic wyłączać bo przy odpalaniu i tak większe odbiorniki są odcinane od prądu a sama sprężarka łapie dopiero po kilkunastu sekundach po odpaleniu.

3. 99% AUTO po to jest klimatronic i po co poprawiać fabrykę, czasem tylko jakieś odszranianie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak otwieram okna to wyłączam

2.podobno trzeba wyłączyć klime na 10 minut przed końcem jazdy, żeby układ sie osuszył ale tego nie robie

3.poto jest klimatronik, żeby go używać, poza tym to wygodne i zdrowsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. non - stop od kiedy mam klimatronic. :) Gdzieś tutaj czytałem, że jak sie jej parę miesiecy nie będzie używać to wtedy będzie problem. Gdy jest włączona to sama się odgrzybia, etc.

2. Nie wyłaczam.

3. Czasem coś tam pomajstruję ale ogólnie AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

1. non stop

2. klima załącza się dopiero po chwili od odpalenia samochodu jeśli został wyłączony na działającej

3. cały czas

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimie prawie non-stop. Gdybym mial szyber, to może rzadziej, a tak to się szybko duszno robi, a uchylone szyby mnie denerwują.

Klimy nie wyłączam przed zgaszeniem. Odpala się dopiero po pewnej chwili od załączenia silnika.

Auto - prawie wogóle nie jeżdżę na auto. Jak schłodzę trochę samochód to ustawiam na 1-2 kreski i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy jeździcie non stop na włączonej klimie, tj. zima lato? Znam takich co jej nie wyłączają

1. Tylko aramis zwrócił uwagę na wpływ temp. zewn. na działanie klimy. Poniżej -4st. to tylko przyciski palą się na klimatroniku - sprężarka nie pracuje, można spokojnie klimę wyłączyć. Do samochodu i tak dostaje się tylko ciepłe powietrze jak w aucie bez klimy.

2. Mój pogląd na używanie klimy w zakresie temp. zewn. -4 - 18st.:

większość ludzi ma ustwioną temp. w aucie w zakresie 18 - 22st. Do tych 18st. samochód należy zazwyczaj dogrzać nie schłodzić - zimne powietrze z klimy również nie jest potrzebne. Do samochodu wpada powietrze wymieszane z powietrzem "zimnym" z zewnątrz. Nie zapominajmy o przycisku ECON - nazwa jego nie jest przypadkowa i taka jego rola: patrzymy na ładny czerwony termometr i śmiało możemy wykorzystać jego funkcję /przycisku/. Szkoda i klimy i środowiska.

3. Powyżej 18st. - klima i wszystkie jej możliwości. Funkcji AUTO - jak kto woli. Jednak ciągłe jej używanie może być przyczyną efektu tzw. "gadających silniczków" /było na forum/ - ciągła praca w jednym zadanym położeniu. Tak więc od czasu do czasu należało by przejść na tryb ręczny by wymusić przestawienie przekładni silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly07

Nie z wszystkim bym się zgodził. :naughty:

ad.1 To że sprężarka nie pracuje nie znaczy że klimatronik nie ma co robić, odpowiada on za utrzymanie zadanej temperatury i kierunku nawiewu.

ad.2 Czasem w zimie, czy bardziej późnej jesieni by się przydała sprężarka bo ona nie tylko schładza powietrze ale też osusza co się przydaje jak parują szyby.

ad.3 Przy funkcji Auto silniczki klap wcale nie są w jednym położeniu :mysli:, przestawiają klapy w zależności od zaistniałych warunków.

Co zaś do temp. to ja mam taką zasadę że im zimniej to ustawiam niższą a im cieplej wyższą. Pomiędzy 18st. zimą a nawet 24st. w czasie upałów. Przy dłuższej trasie można stopniowo schodzić w dół, choć generalnie chłodzić z umiarem - lepiej dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly07

Nie z wszystkim bym się zgodził. :naughty:

ad.1 To że sprężarka nie pracuje nie znaczy że klimatronik nie ma co robić, odpowiada on za utrzymanie zadanej temperatury i kierunku nawiewu.

ad.2 Czasem w zimie, czy bardziej późnej jesieni by się przydała sprężarka bo ona nie tylko schładza powietrze ale też osusza co się przydaje jak parują szyby.

ad.3 Przy funkcji Auto silniczki klap wcale nie są w jednym położeniu :mysli:, przestawiają klapy w zależności od zaistniałych warunków.

Ad.1. Z tego co pisałem poprzednio nie wynika by było inaczej - masz rację.

Ad.2. Parowanie szyb oznacza wilgotne powietrze w aucie, wynikająca np. z pogody. Żeby osuszyć szybę też nie musze włączać klimatyzacji /mówimy o zakresie do 18st./ - wystarczy standardowy nawiew na szybę lub włączenie osuszania /ten przycisk też należy używać, chyba jest w każdym b6/

Ad.3. Pisząc w "jednym położeniu" miałem na myśli nie stały punkt lecz bardzo wąski zakres pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.non-stop

2.czasami wyłączę przed zgaszeniem,ale nigdy o tym nie myślałem,że coś może się stać,tak poprostu.

3.od 2 m-cy na auto,najlepsze chyba rozwiązanie,sporadycznie ręcznie.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. klima non stop

2. zdarza mi się wyłączyć przed zgaszenim auta, ale raczej wyłączam tak jak jest, po odpaleniu dopiero po chwili włącza się sprężarka

3. auto cały czas, raz tylko zmieniłem góra-dół nawiew jak mi szyję przewiało i umierałem z bólu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...